483 Shares 7233 views

Jak nosić soczewki: wskazówki dla początkujących

Soczewki kontaktowe są chyba najbardziej niezwykłe sposoby korekcji wzroku bez operacji. Bandaż na przedniej powierzchni oka, są obcisłe i zgłosić swój kształt. Przed teraz znane soczewki kontaktowe okulary mają wiele zalet: nie ograniczają pola widzenia, zdolność do przywrócenia widzenia obuocznego, zwiększyć ostrość i chronić uraz oczu. Do noszenia soczewek kontaktowych tak wygodne, jak to możliwe i nie powoduje zmęczenia oczu, zmniejszenie sprawności widzenia i zaburzenia widzenia ważne jest, aby wiedzieć , jak nosić soczewki i jak dbać o nich.


Soczewki kontaktowe wymagają szczególnie starannej opieki i ścisłe przestrzeganie zasad, które powie Ci okulisty na receptę absolutorium za obiektywami. Również o tym, jak dołączyć i zdjąć soczewkę, zawsze można zapoznać się z instrukcjami dostarczonymi soczewek i rozwiązania dla nich. Zwykły, właściwa pielęgnacja soczewek i terminowe ich zastąpić – gwarancja wygodnego noszenia soczewek bez kontuzji.

Obecnie okulistyczne biura i sale wystawowe, są zajęcia dla początkujących, które opisują zastosowanie soczewek. Gdy pierwszy raz je nosić pomogą lekarzowi lub pielęgniarce i szczegółowo opisać, jak nosić soczewki w domu. Pierwsze kilka dni opatrunku obiektyw jest nie lada wyzwaniem, ponieważ ludzkie oko jest tak skonstruowany, że jeśli wejdzie ona w nim coś spontanicznie zaczyna się zamykać, przez co trudno jest umieścić soczewkę na miejscu. Noszenie soczewek w pierwszych dniach może również przynieść pewne wady, trzeba trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nich, podczas gdy inni nie czuje żadnego dyskomfortu, a może nawet zapomnieć, że soczewka musi być usunięta w nocy.

Jednak kilka dni mijają, a ty i twoje oczy przyzwyczaiły się do tej innowacji, jak nosić soczewki i jak oni strzelać będziesz pamiętać o sercu, bez monitowania. Kilka miesięcy proces będzie po prostu zostać doprowadzony do automatyzmu i stają się powszechne.

Instalacja i używanie soczewek kontaktowych wymaga ścisłego przestrzegania zbioru zasad:

  1. Przed nosić soczewki należy umyć ręce wodą z mydłem i wytrzeć do sucha ręcznikiem, nie należy pozostawiać w rękach włókien.
  2. Otrzymujemy pojemnik do przechowywania soczewek kontaktowych i otwórz go. Zwykle pokrywę skrzyni siebie oznaczenie R – oko prawe i L – oko lewe są różne barwy. Tak więc, pokrywa pojemnika z oznaczeniem R są niebieskie lub zielone.
  3. Otrzymujemy obiektyw z pojemnika przy użyciu specjalnych kleszczy z końcówek silikonowych i umieść go na czubku palca wskazującego. Sprawdzić, czy jest wywrócone na drugą stronę – w formie powinien przypominać miskę z gładkimi krawędziami. Następnie środkowy palec z drugiej strony mamy podnieść górną powiekę i palcem wskazującym – odprowadzać dolną powiekę.
  4. Ustawić obiektyw w dolnym sektorze gałki ocznej, gdy jest to konieczne, aby spojrzeć w górę. Następnie delikatnie dolną powiekę i migać 3-4 razy, a obiektyw będzie na miejscu i nie czujesz dyskomfort.

Zaleca się noszenie soczewek siedzieć przy stole, aby łatwiej znaleźć je w przypadku, gdy go nie upuścić. Przed założeniem soczewek lub usunięcia ich sprawdzenia zawartości komórki pojemnika, gdy płyn jest mętne i zawiera cząsteczki kurzu lub brudu, jest wymagany do zmiany i przemyć obiektywu.

Nawet jeśli wizja w obu oczach nigdy równie być zdezorientowany i nie zmieniają obiektywu, aby uniknąć nieporozumień, zawsze zaczynają strzelać i nosić soczewek z tego samego oka, takie jak prawo. Staraj się nie dotykać wewnętrznej powierzchni soczewki, ale jeśli to się stało – należy przepłukać soczewki. Aby soczewki dłużej i zachowują swoją przejrzystość, należy używać tylko zalecanego opiekę dla nich za pomocą soczewki i nigdy spłukać czystą wodą. Jeśli soczewka po usunięciu zatrzymany razem, w każdym razie nie próbuj odłączać – można go uszkodzić. Wystarczy umieścić je w pojemniku z płynem.