285 Shares 7915 views

Nerw twarzowy: przyczyny klęski, objawy i leczenie

Spośród wszystkich zaburzeń czaszkowych, nerwów uszkodzenia nerwu twarzy zajmuje kluczową miejsca. Rozwój choroby powoduje paraliż strony mięśni twarzy, co powoduje u pacjenta przeżywa poważny uraz, nie tylko fizyczne, ale także psychiczne. Konsekwencją takiego stanu może być neuroparalitical rogówki, co często prowadzi do całkowitej ślepoty. Przyczyny, które najczęściej występują u nerwu twarzowego: usunięcie nowotworu w obszarze twarzy i działania na narządach słuchu, uszkodzenia mózgu i czaszki, wraz złamań kości, rany od szyi, a także opracowanie procesów zapalnych, takich jak zapalenie nerwów.


Objawy nerwu twarzowego

Choroba objawia się następującymi cechami:

– zanik twarzy mięśni części twarzy z możliwością paraliż;

– ciężka asymetrię mięśniową nawet w spoczynku;

– wygładza zmarszczki w chorym;

– naruszenie procesów połykania i żucia;

– braku ruchu dolnej powieki;

– łamanie rozrywanie.

Rodzaje zapalenia nerwu twarzowego

Jeśli nerwu twarzowego zaskoczony po raz pierwszy – to zazwyczaj wskazuje na skutek przeziębienia. Przy silnym przechłodzenia występuje obrzęk tkanek i skurcze naczyń krwionośnych, które zakłóca dopływ nerwów i tak oznakowanego zmian patologicznych jak udar. Wtórne sam wzrokowego jest wynikiem zatrucia, choroby zakaźne, zapalenie mózgu, procesy zapalne i nowotworowe, nadciśnieniowego, jak również przeciw śwince i zapalenia ucha.

Jak leczyć nerwu twarzowego

Częściowo zaburzenia przewodzenia nerwów wymaga leczenia zachowawczego, które powinny wyznaczyć tylko lekarz, specjalizujący się w patologicznych zmian w nerwach obwodowych. Zakres poważnych zdarzeń, które odsłoniętej powierzchni nerwu obejmują kortykosteroidy zastrzyki stymulacji elektrycznej mięśni, leczenie wysiłkowej, masażu, a także witaminy i leki, które zwiększają mikrokrążenia. W niektórych przypadkach, gdy pacjent jest przypisany do akupunktury, jednak taka procedura ułatwia wczesne skurcze mięśni twarzy. Należy zauważyć, że najbardziej odpowiednie metody diagnostyczne pozwalają na zbadanie nerwu twarzowego, do tej pory, są MRI i EMG. Jeżeli pacjent jest całkowite przerwanie przewodnictwa nerwowego w ciągu kilku miesięcy, operacja jest wykonywana, których zasadność jest ustalana przez lekarza na podstawie poszczególnych wskaźników stanu zdrowia pacjenta.

Rodzaje operacji na nerwu twarzowego

Chirurg może ustalić, czy jedno z następujących działań:

– Dekompresja nerwu w kanale jajowodu;

– szew autoplastyka neuroliza i nerwu;

– reinerwacja odbywa się, jeżeli jest to niemożliwe, aby przywrócić integralność lufy;

– chirurgia plastyczna, korygujące defekt kosmetyczny.

W każdym przypadku, bez względu na to, jakie leczenie jest stosowane, aby osiągnąć trwały efekt, konieczne jest, aby podejść do tego problemu z najwyższą powagą i właściwej rehabilitacji pooperacyjnej pomaga zachować zdrowie i atrakcyjność.