874 Shares 1337 views

piłka gliny

Plastelina doskonały materiał do rzeźbienia, pracując z nim i kocham dzieci, a nawet dorośli! Zajęcia z plasteliny przyczynić się do rozwoju wyobraźni, tworzenia artystycznego smaku dziecka i jego myślenia przestrzennego.


Formowanie gliny pomaga rozwijać zdolności motoryczne rąk, ponieważ nie jest to specjalne punkty masażu na dłoni, które aktywują komórki mózgowe odpowiedzialne za rozwój inteligencji i mowy dziecka.

Produkcja rękodzieła wykonane z gliny – zawsze ciekawe i użyteczne grę. Plasteliny doskonały materiał, ponieważ nie wysycha, utrzymuje swą plastyczność, to jest w stanie zestalania po schłodzeniu i wykazują większą gamę kolorów.

Wybór gliny dla dziecka – jest odpowiedzialny za rodziców, ponieważ nie są teraz tak wiele różnych rodzajów gliny (normalny, rzeźba, piłkę itp).

Piłka glina – nowoczesna forma z gliny, która składa się z małych kulek. Lekkie i przewiewne, różne kolory daje możliwość tworzenia i uchwycić piękne i oryginalne produkty wykonane z plasteliny.

To zaskakujące i interesujące materiały nieszkodliwe dla dzieci, ponieważ jego wytwarzanie zastosowania dodatków na bazie roślin, nie barwią na ręce i jest miękki i plastyczną konsystencję można łatwo usunąć z każdej powierzchni (gładkiej, owłosione) bez pozostawiania tłustej pozostałości. Po pracy z piłką gliny jest łatwa do umycia rąk dziecko tylko ciepłej wody.

Jest to szczególnie interesujące, aby rzeźbić w glinianej kuli najmłodszych dzieci w wieku od 1 roku. Należy jednak zauważyć, że zainteresowanie w modelowaniu nie znikną w wczesnych latach szkolnych. Osobliwością piłki gliny jest to, że gdy dziecko wciąż nie może poradzić sobie ze zwykłymi modeliny, można tworzyć różne figury za pomocą glinianych kulek.

Rodzaje kuli gliny:

– dla suszenia – jest suchej gliny, które nie przylegają do różnych powierzchni, jest idealna dla młodszych dzieci. Przy takiej gliny jest wygodny w obsłudze na twardej powierzchni (stół, płyty i inne.) Lub różnych form, aby wypełnić je;

– modelowanie suszenia ilasty stosowany do rzeźbienia objętościowych figury i appliqués. On na bazie gliceryny, która nie jest szkodliwa dla dziecka, więc łatwo utrzymywane na każdej powierzchni (z wyjątkiem szkła i tworzyw sztucznych).

– drobnoziarnistej gliny szybko twardnieje w ciągu 3-12 godzin (w zależności od objętości rzemiosła). Drobnoziarnista glinka ceramiczna jest idealna do tworzenia aplikacji na tekturze, wypełnienie witraże, wazony dekoracyjne. Ważne jest, aby wiedzieć, że jest dobrze przyklejona do wszystkich powierzchni.

– rzeźba z którego niezwykłe, ciekawe stulptury.

Kolory glina jest inny – klasyczny, neon, brokat.   Wyroby z gliny kulka mogą być bardzo różne (po wszystkim, można wybrać rodzaj i kolor gliny), a co najważniejsze, że takie rzeczy według własnych rąk, zadowoli cię przez długi czas.

Na przykład, glinka bardzo dobre tworzywo do zastosowań produkcyjnych. Można znaleźć sam obraz – wystarczy rozłożyć kolorowych kulek na powierzchni i aplikacja jest gotowa! Łatwo stworzyć trójwymiarowy zabawka piłkę plasteliny. Wystarczy przygotować postać papieru, a następnie wykorzystać go z gliny.

Jest to bardzo wygodne do podjęcia miał glinę odpocząć. Doskonały materiał do formowania, aby wspólnie spędzać czas i mieć dobry wypoczynek z rodziną! Jak można zauważyć, plastelina dość wszechstronny materiał, idealne dla rozwoju najmniejszych okruchów i dla rozrywki dzieci starszych. Udana sposobem rozwijania kreatywności, a nie zaszkodzić otaczające przedmioty.