887 Shares 9994 views

Jak pomóc, kiedy dziecko ząbkowanie

Pojawienie się pierwszego zęba – to ekscytujące, ważne wydarzenie w życiu dziecka i matki. Niestety, wrodzona natura tak że zęby dziecka są cięte z bólem, obfite ślinienie, wysokiej temperatury, płaczliwym nastroju, brak apetytu, biegunka, wysypka. Ząbkowanie – test na okruchy. Całkowicie pozbyć się dyskomfortu dziecka nie będzie działać, ale jak to możliwe, aby ułatwić proces możliwy. Dowiedz się, jak pomóc dziecku pozbyć się bólu ząbkowania, z tego artykułu.


Jak pomóc dziecku ząbkowanie

Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem, aby pomóc dziecku w tej sytuacji – aby dać mu gryzak. Aby poprawić efektywność powinna chłodzenia gryzak z żelu w lodówce. Masować dziąsła nabrzmiałe z czystym palcem, a dziecko będzie łatwiejsze. Doświadczeni matek sugerują gryzak ludowej – chusteczka związana węzłów w nim, namoczone w zimnej wodzie. Może być stosowany w czasie, gdy gryzak nie jest w zasięgu ręki.

Lekarze zalecają żel do zębów dla dzieci, którzy mają ból. Stosuje się go z czystym palcem na dziąsła i pocieranie dziecka. Niestety, efekt przeciwbólowy trwa nie dłużej niż 1 godzinę. Fakt, że taśma żel wypłukano przez ślinę dziecka, które obficie uwalnianego podczas cięcia i podawania żywności podawanie. Dzieci żel do zębów lepszego znieczulenia stosowanego po karmieniu, wtedy wynik będzie długa.

Tradycyjne oferty lek stosowany olej, napar z rumianku jako remedium na ból i obrzęk podczas cięcia. olejek rumiankowy jest rozcieńczony w proporcji 1/1 z innym olejem jadalnym i wciera się dziąseł. Ciepłe okłady rumianek stosowane do policzka, na którym ząb cięcia.

Okres, w którym ząbkowanie dziecka może być dość długi. Nie jest konieczne stosowanie leków za każdym razem, gdy dziecko zaczęło płakać. To może rozpraszać z gry bólu lub bajki, piosenki. Zapłać w takich chwilach dziecku jak najwięcej uwagi, ponieważ jest pilnie potrzebują.

Ząbkowanie może towarzyszyć wzrost temperatury do 38⁰C. Do znieczulania zębów jednocześnie dziecko i niższej temperatury, trzeba dać dziecku syrop przeciwgorączkowy. Dowiedzieć się, co przeciwgorączkowe i przeciwbólowe jest odpowiednia dla dziecka, trzeba mieć pediatrą. Wskazane jest, aby zrobić to wcześniej, aby kupić lek przed wystąpieniem bólu i gorączki.

Czy muszę iść do lekarza?

Kiedy ząbkowanie u dziecka – nie jest chorobą, lecz naturalnym procesem. To może nastąpić bez interwencji lekarskiej i leczenia. Jednak objawy ząbkowania są bardzo podobne do objawów infekcji ucha i przeziębienia. Jeśli dziecko płacze po naciśnięciu w dół na misce ucha, jest to oznaką choroby uszu. Jeśli temperatura jest utrzymywana długo, płynące smark z nosa, biegunka, należy zasięgnąć porady lekarza.

Najtrudniejsze w wyglądzie siekaczy są uznawane. Kiedy dorosnę, to będzie dużo łatwiejsze. Moja matka i okruchy będzie krótka przerwa na odpoczynek. Niech dzieci łatwo nabyć nowe zęby!