337 Shares 7186 views

Pierwsze dni życia dziecka. opieki noworodka

Każda nowa mama czeka na pojawienie się dziecka, ponieważ dziewięć miesięcy spięty wewnętrznie wyczerpały ją. Dlatego kilka pierwszych dni życia razem z dzieckiem dla matki są rodzajem wyzwolenia. Ale z drugiej strony, teraz kobieta odczuwa ból, który daje mu jeszcze więcej emocji.

Test Apgar

Kobieta jest w pełni świadoma, że dziecko jest zbyt kruche, a jak jego ciało natychmiast zrozumieć trudne, ale neonatolodzy specjaliści pomogą ocenić kondycję fizyczną dziecka, mając profesjonalnego testu Apgar. Ocenę przeprowadza sama przez kilka głównych czynników:

 • siła i charakter krzyk noworodka – wyraźnie praca lekka ich stanu otwarcia;
 • tętno i jego częstotliwość – pokazuje stan układu krążenia i krążenie krwi w całym ciele;
 • skóry, jego barwa i jednorodność – umożliwia również ustalenie układu krążenia małych naczyń krwionośnych i uszkadzać się podczas porodu;
 • napięcie mięśni – pomaga ocenić składnik fizyczną, o ile dziecko jest gotowe do samodzielnego życia;
 • refleks – jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na dowód czego zależy jak noworodek jest wysokiej jakości.

Że lekarz neonatolog przeprowadzenie dogłębnej analizy noworodka, sprawdzając wszystkie odruchy, uszkodzenia oraz obecność siniaki lub otarcia, które mogą znacząco wpłynąć na jej przyszły rozwój. Po dziecko porusza się w ręce specjalisty położnika, który waży dziecko, zmierzyć jego wzrost, rozmiar głowy i klatki piersiowej. Następnie, w celu zapobiegania noworodków oczu spojówek potraktowano roztworem (30%) sulfacyl sodu.

pierwszy dzień

Pierwszy dzień po urodzeniu najważniejszym i wymaga szczególnej uwagi ze strony personelu i większość matek. W sali porodowej dziecko przeszedł inspekcję są wymagane, aby związać bransoletki z dokładnymi danymi oraz data urodzenia, gdy dziecko zawinięte w koc, związał identyczne medaliony z tych samych danych, to jest dla nich, aby wziąć dziecko będzie pielęgnować komorę noworodka. Przed przeprowadzeniem przekazania drugiej procedury skrupulatne badania dziecka, jeśli jest to konieczne, poddane obróbce i utrzymywano pozostałość pępowinowej masie dziecko.

zasady opieki nad dziećmi

W pierwszym dniu po urodzeniu położnika matki dziecko bardziej szczegółowo wyjaśnia podstawowe zasady opieki nad dzieckiem, w wyniku żywych przykładach i pokazuje, w jaki sposób można wziąć swoje dziecko, a co nie warto tego robić w ogóle. Rozważmy podstawowe zasady:

 1. Przemywać oczy muszą być bardzo ostrożnym, gdyż czystość rąk, sterylne gaziki matki i wody zależy od stanu błony śluzowej. Dlatego musimy się przygotować. Ręce zawsze bardzo dobre, płukanie wodą z mydłem i woda powinny być gotowane, wymazy się tylko sterylne.
 2. Konieczne jest, aby umyć oczy tylko jedna ścieżka. Zaczynając od zewnętrznego kącika, powoli przemieszcza się w kierunku nasady nosa, a nie w przeciwnym kierunku, podobnie jak wielu dorosłych.
 3. Dla każdego oka za każdym razem trzeba wziąć czystego wacika, bo mycie można doprowadzić do zapalenia spojówek.
 4. Obrzezanie nagietka powinny być prowadzone ze szczególną zaokrąglone na czubkach nożyczkami. Jest to konieczne, tak aby nie uszkodzić ani nie uszkodzić delikatną skórę dziecka.
 5. W pierwszym dniu, że dziecko może wystąpić duszność z powodu przewodów nosowych są zbyt małe i mogą gromadzić śluz po porodzie. Pralki powinien być starannie wici skręcone ze sterylną watę wysokiej jakości.
 6. shell ucho powinno być oczyszczone ze specjalnymi kijami wygodne. Na każdy musi używać nowego.

Pierwsze dni noworodka jest dość nasycony dla całej rodziny, każdy stara się wypełnić świat z komfortem dziecka i dobre, więc życie organizacji dzieli się na kilka osób. Ale eksperci doradzają wiele par przejść do malowania obowiązki rodziców i krewnych do sytuacji konfliktowych w rodzinie, a było mniej negatywne emocje nie zepsuć atmosferę pokoju dziecięcego.

inspekcja

W pierwszych dniach życia dziecka należy skontrolować stan skóry głowy, ponieważ w trakcie przechodzenia przez kanał rodny (zwłaszcza w kruchej konstytucji porodu) dziecko może nieco zdeformować kształt czaszki. Zmiany te są tymczasowe, w miarę upływu czasu (od trzech do czterech miesięcy), wszystko będzie odnowione i naturalny wygląd. Poza tym, wszystkie dzieci mają niezabezpieczone fragmenty czaszki, która jest popularnie zwany ciemiączko (największy znajduje się tuż nad czołem) – ich pełnego odzysku wynosi do 1,5 roku dziecka.

Pierwsze dwa dni z najważniejszych dziecka. Podczas tego krótkiego okresu w kategoriach ludzkich, że dziecko jest w pełni regulowane przez pracę wszystkich organów, więc dziecko z matką są nadzorowane. Bezpośrednio po urodzeniu w przypadku normalnego stanu dziecka położył ją delikatnie na macierzyństwo brzucha. Dzieje się proces zjednoczenia, które jest bardzo ważne zarówno dla spokoju psychicznego. W takich momentach, mózg matka odkrywa niezbędne instynkty, a dziecko czuje się spokojny, podobny do odczucia w łonie matki.

Pomiar masy ciała, wysokości i temperatury

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych procedur dla dziecka przenosi się wraz z mamą w stałej ich oddziale noworodków. Zdrowych dzieci już bada pediatra pielęgniarkę, a następnie ostrożnie przemywa się dziecko w czystym ciepłą bieżącą wodą z mydłem, a następnie wytarcie starannie w celu usunięcia wilgoci, a tym samym całkowicie ożywić skórę. W pierwszych dniach waga noworodka pomiary przeprowadzane są tylko w godzinach porannych, ale pomiary temperatury od dwóch do trzech razy (rano i wieczorem, może spędzić więcej w ciągu dnia, jeśli stan dziecka jest wątpliwe). Wszystkie dane zapisane w historii rozwoju i są przekazywane do lekarza głowy.

pranie

Przed każda procedura wykonywana ablucji karmienia dziecka pod ciepłą bieżącą wodą. mycia Procedura składa się z kilku etapów:

 • Uważaj mycia twarzy – tak dziecko może łatwo czyścić i przyzwyczaja się do środowiska;
 • gustowny płukania oka (jeśli nie całkowicie otwarte kanały szlam w bezruchu i masażu nich) przedsionkami serca i, w razie potrzeby, do nosa (organizm może być oczyszczona woda);
 • przetwarzanie kręgowego.

niezbędne rzeczy

Aby w pełni i równomiernie do spędzenia pierwszych dni na oddziale położniczym, matka i dziecko nie musi tak mało. Po pierwsze, każda rodzina musi nauczyć niezbędną listę standardowych w szpitalu, gdzie będzie poddawane procesowi porodu i opieki poporodowej. Wystarczająca ilość pieluch, picie czystej wody i pieluch może doradzić zarówno położnych i lekarzy, a także znajomy mamę. Wszystkie elementy zestawów noworodka nagrany również położnika lub pielęgniarkę.

odzież

Odzież dla niemowląt, zwłaszcza w pierwszych dniach po urodzeniu, powinny być przestronne i super miękka, szwy, elementy dekoracyjne nie muszą pchać lub ciągnąć ciało dziecka. Materiał musi być wysokiej jakości, oddychająca i utrzymuje się stabilny klimat (nie jest to konieczne, aby umożliwić ogrzewanie lub chłodzenie dziecka). Jeśli nie można pokryć korek, nasadka prostu niezbędna w innych przypadkach temperatura pomieszczenia jest utrzymywana na stałym poziomie w zakresie 20-23 ° C, głowy dziecka.

Miejsce dla dziecka

Kiedy dziecko jest bezpiecznie przeszły okres opieki poporodowej w domu opieki, i wrócił do domu z matką, musi przynajmniej skrupulatnie. Pierwszą rzeczą, nowe rodzice powinni zadbać o pokoju dziecięcego, w którym dziecko będzie żyć. Pomieszczenie powinno być chronione z pamięci pyłu, takiego jak mocne dywany, jak w pierwszych dniach dziecko może szybko reagować na zużyte powietrze, które następnie prowadzą do alergii. Pomieszczenie powinno być przygotowane wcześniej, do mebli i innych przedmiotów łatwo przemieszczać i nie blokować miejsca do mycia i codziennej mokro.

Temperatura i wilgotność

Wielu lekarzy mówi o konieczności przestrzegania równomierną temperaturę, ponieważ dziecko jest jeszcze w łonie matki używane istnieć w monochromatycznej środowiska i nagłymi zmianami dadzą wolność zarazków i wirusów. Dlatego też optymalne warunki to 20-22 ° C Nie zapomnij o wilgoci i możliwe przewietrzyć pomieszczenie bez obecności dziecka (w chwilach chodzenia).

Każda mama stara się w pierwszych dniach, aby być jak najbliżej łóżeczku swojego dziecka, więc należy rozważyć ten wariant. Szopka nie powinny przylegać do kaloryfery piecze wielu niedoświadczonych rodziców. Przesuszone powietrze będzie prowadzić do choroby dziecka, błony śluzowe organizmu dopiero zaczynają przystosować się do życia, a suche powietrze prowadzić do pękania i zanieczyszczenie bakteriami. Bliskość do okna nie jest również opcja, zwłaszcza dla domów bez sowieckich izolowanych elewacji.

Wskazówki

Wszystkie urządzenia i meble do domu dziecka zdecyduje, oczywiście, mamy. Pierwszy dzień w domu Penates przechodzi do rzeczy i dostosować do wybranego arsenał codziennego użytku (wanna, słoiki, ubrania). Materac do łóżeczka wybrać wiele zbyt miękki, trwały komfort dla dziecka. Warto jednak mimo wszystko dać pierwszeństwo gęstsze form więc kręgi kręgosłupa są prawidłowo rozwijać w dziecku. Poduszka – raz do tematu nabrzeża. Najlepsze dopasowanie jakości miękkiej blachy i kilka razy założonymi pieluchę.

Również w pomieszczeniu powinna być wyposażona w stół do przewijania, jako standard w oddziale położniczym. Ta manipulacja pomogła w momencie, gdy dziecko miało jeden dzień, dlaczego zrezygnować z tej metody opieki w domu? Na stole można umieścić żądany stos pieluszek, proszek i innych drobnych przedmiotów. Podłoże musi być gęsty koc dla dziecka i nie waży się nic, a on był w warunkach pełnego bezpieczeństwa.