395 Shares 8426 views

Kalina "buldenezh": sadzenie i opiekę nad zakładem

Dość dziwna nazwa – kalibru "bulden". Sadzenie i pielęgnacja tej rośliny, pomimo egzotycznego imienia, jest bardzo proste. Ta odmiana może być wykorzystana do dekoracji rejestracji działek. Miłośnicy-esthetes czczą go za wspaniały kolor. "Buldenezh" – francuskie słowo, które w tłumaczeniu oznacza "snowball". Rzeczywiście, jeśli spojrzysz na tę cudowną roślinę, może się wrażenie, że puszyste kulki śniegu rosną na krzaku.


Z fotografii wydaje się, że jest to zwykły krzak. Jego liście mają dużą wielkość i imponująco szerokość, mają 3-5 płatów. Kwiaty duże, białe. Jagody o jasnym kolorze czerwonym zbierane są w szczotce typu parasolka. W naszej strefie klimatycznej jest szeroko reprezentowana kalina (odmiana "czarna", "gordovina", "dentate", "kanadyjska" i inni).

Według badań medycznych wiele chorób można leczyć za pomocą kalibru , ale nie wszystkie gatunki mają niezbędne właściwości. Niektórzy mają trujące owoce, odnosi się do odmiany "czarnej". Dlatego początkowo należy ustalić, w jakim celu roślina będzie uprawiana i czy kalibru "buldenezh" dopasuje się do Twoich potrzeb . Sadzenie i opiekę nad nią są proste.

Do reprodukcji, pędy korzeni, rozszczepienie krzaków lub sadzonek. Nasiona są bardzo rzadko stosowane. Wynika to z faktu, że będą musiały mieć dużo czasu na ich kiełkowanie, a zatem nie należy oczekiwać pełnego koloru dekoracyjnego krzewu wcześniej niż za kilka lat. Dlatego najbardziej popularnym sposobem reprodukcji były pędy lub sadzonki korzeni. Mogą być jakiegokolwiek rodzaju – zarówno młode, jak i sztywne. Wystarczy oddzielić pęd od podstawy i wrzucić do wody.

Szkółki drzewne oferują ogromną liczbę już rozłożystych sadzonek lub pędy kalibru. Jednak nawet w domu nie ma trudności z korzeniami. Sadzonki sadzi się w ziemi. Jednocześnie można używać natychmiast otwartej gleby. Viburnum będzie musiało się zakorzenić. Do sadzenia lepiej jest wybrać okresy wiosenne lub jesienne. W tym celu, Kopanie do dołu, którego dno wlewa się nawozami organicznymi wymieszanymi z popiołem. Sadzonka zapada na ziemię, a szyja korzeniowa jest przykryta przez 3-5 centymetrów. Powierzchnia z góry może być posypana torfem, po czym liczydło jest podlewane obficie.

Kalina "buldenezh", sadzenie i opiekę, które nie wymagają szczególnych wysiłków, trudno może napotkać problemy. Dla tego przedstawiciela flory, wystarczy wybrać żyzną glebę, dobry, odsłonięty od słońca obszar o wystarczającej wilgotności. Zakład rozwija się dobrze i formuje się. Wymaga jedynie obfitego podlewania w suchych czasach i gruntownego karmienia, które odbywa się co pięć lat. Kalina "buldenezh", lądowanie i opieka, które opisano w artykule, można przeszczepić w dowolnym wieku iw dowolnym momencie. Trzeba jednak uważnie monitorować szkodniki, które mogą całkowicie zniszczyć tę piękną roślinę.