326 Shares 3962 views

Przycinanie winogrona w sierpniu. Funkcje opieki winogron w lecie

Vito zyskuje wielki pęd w naszym kraju. Teraz prawie każdy ma w swoim domku letniskowym znajduje się co najmniej kilka winorośli, a niektóre z nich są usuwane przez obszar podstawowego. Ale po prostu, roślina ta nie wystarcza, bo nadal trzeba dbać, zwłaszcza w celu przeprowadzenia cięcia.

Dlaczego przycinanie winogrona?

Uznane mistrzami uprawa winorośli były francuski. Do nich należy pogląd, że winorośl cierpieć: jest ona uprawiana na glebach piaszczystych z minimalną ilością wody, rośnie w słońcu, jego korzenie muszą rosnąć bardzo głęboko do wód. Jednak to nie koniec jego cierpienia. Winorośl jest narażona na więcej i przycinanie.

Przycinanie winogrona w sierpniu, promuje wczesne dojrzewanie owoców. Ponadto, te manipulacje może nie tylko zwiększyć wydajność w przyszłości, ale także poprawić smak swojego zbioru. I troska o krzaku odcięte znacznie łatwiejsze niż zarośnięte.

winogrona przycinanie lato

Przycinanie winogrona w sierpniu i wrześniu przeprowadzono z zamiarem zmuszenia zakładu, aby nie tracić niepotrzebnie się tworząc świeże pędy. Po winogron sama jest rośliną szybko rośnie, a jeśli nie dbać o niego, a on wyśle zasilanie do wzrostu nowych winorośli. Ale w tym przypadku, jagody i rosnąć, to będzie niewielka, a jakość smak jest dalekie od ideału. Przy tym celu dodatkowy pędy należy niezwłocznie usunąć.

Stosunek strzałki owocowych i pustych

Przycinanie winogrona w sierpniu, pozwala nie tylko dostosować wysokość swojego buszu, ale również podążać właściwą równowagę pędów owocujących i pusty. Jeżeli liczba owocujących winorośli znacznie przekracza liczbę pusty, można uzyskać dość obfitych zbiorów, ale wielkość i smak jagód może Cię zawieść. Będą one pozbawione składników odżywczych, które są potrzebne do normalnego, pełnoprawny formie.

Jest w tym i chcą puste oddziały, które równoważą brak składników odżywczych. Jednakże, jeśli nie jest zbyt wiele, bush jest zbyt gruby, który jest ponownie negatywny wpływ na wydajność. Dlatego uprawa winogron w sierpniu, ma na celu zapewnienie równowagi i pusty owocowe strzela optymalna, a żniwo – maksymalna jakość.

Cechy letnich winogron przycinanie

Przycinanie winogrona w sierpniu dla początkujących nie jest wielka sprawa. Zasadniczo są one wymagane tylko spędzić wyrwanie się i dolewania młodego wzrostu. Przeprowadzenia tej procedury możliwe jest nie tylko w sierpniu, można rozpocząć już od czerwca. Jednakże procedura ta może trwać dość długo, w zależności od tego, jak wiele krzewy rosną w Twojej okolicy. Jeśli winogrona przycinanie w sierpniu, nie zostanie przeprowadzona, szanse na uzyskanie przyzwoitego zbiory w następnym sezonie są zredukowane do minimum.

Oprócz cięcia górną część roślin, hodowcy w okresie tej praktyki, a nawet usunięcie górnej części korzenia, aby stymulować wzrost nowych korzeni w głębi.
Co do anten, nie mogą usunąć lub całkowicie usunąć. Szczególna rola grają, ich głównym celem – osprzętu podczas tkania. Jeśli sztucznie związać gałązki, wąsów, że roślina nie jest wymagane i mogą być łatwo pozbyć.

Odpowiednie winogron Chasing

winogrona przycinanie w sierpniu, który zwie się tłoczeniem, zaprojektowany w celu przyspieszenia dojrzewania owoców. W tej końcówki zwalniającej mogą być usunięte w około czterdziestu centymetrów. Nadto nie jest konieczne, aby odciąć pędy, jak również do przeprowadzenia cięcia zbyt wcześnie. W tym przypadku instalacja może się rozpocząć, aby stworzyć bardziej intensywne pasierbów i wydać więcej siły. Przy silnym fotosyntezy obrzezanie spowalnia winorośl i owoce dojrzewania dłużej, więc zamiast żądanego przyspieszenia można uzyskać efekt odwrotny.

Poprzez tłoczenie, powinny być pozostawione do siebie strzelać około 14 ulotek. Ta liczba jest optymalna dla normalnego funkcjonowania w roślinie.

Cechy przycinanie krzewów młodych

Jeśli chodzi o młodych i jeszcze nie krzewów owocowych, warto zauważyć, że oni również potrzebują opieki. Przycinanie młodych winogron w sierpniu, jest zapewnienie, że w pierwszej kolejności do usunięcia kiełków. Odbywa się to za pomocą sekatory lub nożyczek.

B będzie musiał wykonać kilka lat do przeprowadzenia cięcia i obschipyvanie zbędnych młode pędy, które będą miały wpływ na rośliny i uniemożliwiają jej pełnego rozwoju. Tak szybko, jak winogrona zaczynają przynosić efekty, jego konserwacja powinna być przeprowadzona zarówno dla pełnego krzewów, z powyższymi zasadami.

Cechy regionalne winogron przycinanie

Pomimo faktu, że letnie winnice przycinanie wszędzie wykonany prawie takie same, chociaż istnieją pewne cechy tego zdarzenia, stosuje się do jednego regionu lub innego. Przycinanie winogrona w sierpniu w Moskwie regionu polega nie tylko na usunięciu nadmiaru oddaje strzał, ale inspekcję buszu. Fakt, że mokry i chłodny klimat tego regionu mogą przyczyniać się do rozwoju chorób grzybowych. Po wykryciu dotkniętych pędów należy je usunąć natychmiast i traktować roślin anty-grzybicze lek.

Przycinanie winogrona w sierpniu w regionie Kuban jest w rzeczywistości przedłużeniem wiosnę i początek zimy przycinanie, a tym regionie należy do uprawy strefa neukryvnyh. W ciepłe zimy dane robocze można przeprowadzić tu prawie przez cały rok, jedynym wyjątkiem jest okres, gdy temperatura spada poniżej -3 stopni i winorośl staje się bardzo krucha.

Przycinanie winogrona w sierpniu na Uralu jest prawie ostateczna, predzimovochny etap. Faktem jest, że w tym regionie bardzo krótkie lato, winiarstwo tutaj przez długi czas nie miał szans powodzenia. Dopiero niedawno został pochodzący odmian dostosowanych do klimatu i daje wysoką wydajność w tym obszarze.

Niektóre ciekawostki gdy przycinanie winogrona należy uznać

Młode krzewy winogron w jego życiu pierwsze kilka lat są cięte o tym samym. Jednak przed rozpoczęciem cięcia, trzeba zaplanować nie tylko nasze działania, ale także kształtować przyszłość buszu. To, co będzie kluczowym punktem, z którego będzie planowane kolejne kroki.

Jeśli winogrona przycinanie w sierpniu, odbywa się z wykorzystaniem narzędzi ogrodniczych, trzeba się o to, że był czysty i ostry. Plastry muszą starać się zrobić jak najwięcej gładka i równa, a następnie spróbuj umieścić je na wewnętrznej winorośli. Ułatwi to wczesne zaostrzenie ran i nie bardzo traumatyczne dla krzaka.

Należy zauważyć, że w sierpniu, a następnie przez innego cięcia i końcowego, predzimovochnaya, więc nie golić bardzo krzew. W pierwszym roku życia i krzewów w okresie letnim nie można przycinać, to wszystko zależy od intensywności ich proliferacji.
Po letnim przycinanie krzewów może być trochę luźna i może dobrze trafić grzyba. W tym celu możliwe jest przeprowadzenie leczenia zapobiegawczego fungicyd. Jeśli w trakcie tych prac można zauważyć nawet pierwsze oznaki pojawienia się szarej pleśni, nie leń się do rozpylania w krzakach roztworem nadmanganianu potasu, a sam klaster być traktowana roztworem sody oczyszczonej. Jeśli te choroby biegać i nie dać im wartości w początkowych etapach, a następnie walki z nimi może być bardzo skomplikowane, a zbiory zostaną utracone.

Jeśli w trakcie przycinania Czy zauważyliście, że gałązki trudno utrzymać wagę pędzla, to powinny one natychmiast związać i rozwiązać. Niepożądane jest, że owoce dotknąć ziemi, więc zwiększa ryzyko uszkodzenia. Również z bardzo dużej masie pęczek może złamać winorośli i zbiorów zostanie utracona, a osiągnięciem dojrzałości. Aby uniknąć takich kłopotów podczas przycinania sierpnia należy bardzo dokładnie sprawdzić ich uli i przywiązują wagę do małych rzeczy, jak reagować na zagrożenia.