521 Shares 7519 views

Geranium pachnące – to nie jest to rodzaj geranium

Geranium pachnące – ogólna nazwa roślin należących do rodziny geranium, gdy zgnieciony liści, które rozprzestrzeniają się charakterystyczny zapach. Substancja aromatyczna jest uwalniana ze specjalnych gruczołów znajdujących się w pobliżu podstawy włosów na powierzchni liścia. Ta grupa roślin obejmują kilka odmian pelargonii i pelargonii.


Wielu fanów kwiatów błędnie uważa, że dwie nazwy odnoszą się do tego samego zakładu. W rzeczywistości są one bliskimi krewnymi, są mrozoodporne. Ale oba są bardzo użyteczne i dekoracyjne.

Nazwa Geranium pochodzi od greckiego słowa „żurawia”, ponieważ dojrzewanie nasion bazowej Boll zwęża się i jest związany z dziób żurawia. Nawiasem mówiąc, kiedy wybuchy kapsułkę i suche nasiona są rozproszone. I Pelargonium (słowo pochodzi od greckiego słowa „bociana”) rozprzestrzenianie nasion nigdy.

Pachnące pelargonie mogą rosnąć w domu, na balkonie, w ogrodzie. Sadząc w obszarze jest lepiej umieszczone wzdłuż torów – tak przyjemny aromat pływaka całym. Ponadto, to w polu widzenia, jest to wygodne do cięcia, tak aby nie stracić dekoracyjne. Preferuje słoneczną przestrzeń roślin, rzadkie, ale wystarczające nawadnianie, nawożenie gleby żyznej okresowe i regularne usuwanie zwiędłych kwiatostanów. Kwiaty są tak żywe i obfite, który jest widoczny z daleka, pachnących pelargonii. Zdjęcie dobrze pokazuje go.

Ta grupa roślin propagowane przez nasiona, sadzonki i podzielenie buszu. Nasiona są najlepiej sadzić w lutym. W razie potrzeby, sadzonki można sadzić w doniczkach i wyjść z pokoju, i mogą być sadzone w klombu.

Jeśli można uzyskać uchwyt, to powinny być zerwane z 5 liści. 2 niższe i usunąć łodygi umieścić w wodzie aż do korzeni. Można natychmiast zakorzenienie w glebie, w takim przypadku pożądane jest, aby obniżyć dolną sekcję cięcia w „Kornevin” lub na kilka godzin, aby umieścić go w roztworze IAA. Formacja korzeń następuje szybciej w jasnym miejscu. Dorosły krzew można bezpiecznie wyciąć maksymalnie 15 sadzonek – roślina matka skorzysta.

Od dawna stosowany w kuchni, kosmetyki, medycyny, pachnące geranium. Właściwości liście wydzielają olejki eteryczne stosowane w produkcji napojów, cukierków, ciastek. Można, na przykład, o smaku cukru. W tym celu, cukier i liście na przemian w lewo na światło w ciągu dwóch tygodni, a następnie liście są z niego usuwane. Jeśli umieścisz liść w słoiku z dżemem, to nie zostaną utworzone formy.

W aromaterapii o zapachu geranium jest szeroko stosowany jako środek uspokajający i poprawia nastrój, wypłacić pieniądze ból głowy.

W kosmetycznych kompozycji olejek geraniowy obejmują mieszaniny i kremy do starzenia się skóry, trądzik, gdy, dla skóry wrażliwej, podrażnionej. Prowadzi to do normalnego działania gruczołów łojowych, przywraca elastyczność skóry, zmniejszenie blizn, nawilża i pomaga zmniejszyć cellulitu.

Tradycyjna medycyna leczy opryszczkę na ustach, odmrożenia i oparzenia soku wyciśniętego z liści. Wywary i napary wzmacniają cebulki włosów.

Warto zaprzyjaźnić się z tej grupy roślin. Pachnące pelargonie, nie tylko dekoracyjne i użyteczne, ale również szkodliwe owady w domu strachu i oczyszcza powietrze w pomieszczeniu.