219 Shares 4716 views

„Starline M31”: instrukcja obsługi, montażu i opinie

Urządzenie jest rozszerzeniem dla nowoczesnego alarmu samochodowego z modułem GSM. Z tego czujnika użytkownik może rozwinąć sposoby komunikacji z kompleksem bezpieczeństwa telematyki. Często te akcesoria są zawarte w podstawowej konfiguracji systemów zabezpieczeń, ale tylko jeden z przykładów „Starline M31” wskazuje, że poszczególne moduły bardziej efektywnie wykonywać swoje zadania.


Przegląd systemu

Producent „Starline” oferuje właścicielom użyteczną radiem, otwiera szerokie możliwości nawigacji. W szczególności, czujnik może określić położenie urządzenia, aby kontrolować infrastrukturę zabezpieczeń na odległość, aby otrzymywać komunikaty alarmowe, itd. D. W tym przypadku, pokrycie moduł jest prawie nieograniczona, a wspierany przez funkcję komórkowej oraz system nawigacji GPS. W zasadzie ten sam kanał GSM działa poleceń nadawanych kanał. Przez co dysponuje system wysyła sygnał „Starline M31”? Przewodnik na montaż tych kompleksów na bardziej efektywne śledzenie zagrożeń zaleca zainstalowanie czujników we wszystkich krytycznych z punktu widzenia obszarów penetracji. Jako minimum, musi być zainstalowany czujnik wstrząsów, który jest, gdy nieuprawniona próba przełamania samochód będzie ostrzegać właściciela o tym, co się stało. Jednak czujnik sama nie wysyła sygnał, a mianowicie przez moduł „Starline” pre wysyłania informacji o alarmie do sterownika.

Przygotowanie do instalacji

Instalacja odbywa się bezpośrednio w centralnej jednostki sterującej alarmu radiowego. Ale trzeba więcej, aby dostać się do tego urządzenia, ponieważ niektórzy producenci zalecają ukrywa je głęboko pod przednim panelu. Tak więc, aby uzyskać dostęp do sterownika sygnalizacji należy ostrożnie zdemontować deskę rozdzielczą – zwykle wystarczy zdjąć pokrywę i jednostek pomocniczych, dla których urządzenie może być ukryte. Więc może trzeba skojarzony demontaż nawiewów ogrzewania i dolną zaślepkę. Ale są też uproszczone schematy ustawień centralny kontroler, który ułatwia instalację i urządzenia „Starline M31”. Instrukcje dla niektórych jednostek kontrolnych rekomendowanych przez wychwytywanie jako widocznym miejscu pod deską rozdzielczą. Ale w tym przypadku konieczne jest pokonanie bariery zatrzaskowe mocowania, które jest wzmocnione przez profili metalowych i materiałów tłumiących dla niezawodności.

Instrukcja instalacji

Kiedy zostanie otwarty dostęp do urządzenia, można przystąpić do jego demontażu. Będzie to wymagać śrubokręta o odpowiedniej wielkości. Następnie należy uzyskać płytę kontrolera. Na jej powierzchni konieczne jest znalezienie rowek, który jest zwykle zamontowany na centralnej części. W związku z tym powinny być zintegrowane z modułem „Starline M31”. Montaż odbywa się na podstawie instrukcji w obwodzie, w którym rowki zaznaczono akcesoriów pomocniczych. Ale można zrobić bez dokumentacji, ponieważ moduł tylko strukturalnie identyczny do własnej złącza w jednostce centralnej.

Przygotowanie do pracy modułu

Pierwszym krokiem jest dostarczenie urządzenia karty SIM. Ważne jest, że format był początkowo zbliżył się do złącza. Można wtedy zamknąć urządzenie alarmowe i sterowania. Zajęte wcześniej zainstalowanego panelu do jednostki sterującej, w kolejności odwrotnej. W tym przypadku błędy są również wyeliminowane, gdyż wszystkie elementy konstrukcyjne kompleksie „Starline M31” i odpowiednich alarmów niego pozwolić tylko jeden możliwy sposób montażu. Następnie, okablowanie jest połączone z czujników, przekaźników, urządzenia pamięci masowej i urządzeń pomocniczych utrzymać funkcję bezpieczeństwa. Nie zapominaj, że systemy telematyki są również związane z kompleksem uruchamiania silnika, do którego połączenie należy podchodzić ze szczególną ostrożnością. Końcowy etap operacji odwraca tablicy rozdzielczej montażu samochodów. Ważne jest, aby nie zapomnieć o przeprowadzenie zewnętrznych ustawień modułu sygnalizacji i kontroli.

instrukcja obsługi

Podstawowe operacje na ustawienie zostanie podłączony do programowania modułu. Wystarczy do tego może służyć jako lewy przycisk na powierzchni tablicy rozdzielczej regulatora. Aby wejść w tryb, należy nacisnąć odpowiedni przycisk włączający 7 razy. Następnie włączyć zapłon, a następnie trzeba czekać aż samo urządzenie nie uruchomi wybrany tryb ustawień. Gdy sterownik aktywuje funkcję programowania na breloku powinien świecić odpowiedniej LED w postaci satelity. Sprawdź jakość komunikacji z modułem, można użyć bezpośredniego połączenia do modułu „Starline M31”. Instrukcja obsługi zauważa również, że system prosi o podanie hasła, co oznaczałoby oddanie pełną aktywację telematycznych funkcji bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o możliwości programowania, pozwalają na skonfigurowanie systemu kontroli funkcjonalności poprzez najbardziej odpowiedniego przycisku pilota, określić przedział wyzwalać alarm oraz inne parametry ergonomiczne.

pozytywne opinie

Zewnętrznie ustawiony wygląda skromne, ale jego funkcjonalność i możliwości operacyjne wykazują wyższą wydajność. Kierowcy, na przykład punkt stabilnej nośnika w odległości sygnału na dużą odległość, a niezawodność podstaw elektrycznych, jak również szeroki zakres środków łączności. Jako właściciele „Starline M31” i różni się od modeli konkurencyjnych. Różnica jest spowodowana przez szereg dodatkowych opcji. W szczególności, użytkownik tego urządzenia jest dostępna dla pilota automatycznego silnika, funkcja słuchania wewnętrznego i kontroli niektórych systemów grzewczych. Ale dla tej ostatniej opcji, należy wcześniej umówić kolejną linię łączącą do jednostki sterującej grzejnika docelowej. W rzeczywistości, to samo odnosi się do systemów optycznych.

negatywne opinie

Kompleks chociaż innym szerokiej funkcjonalności, ale uświadomić sobie, że jest daleko od wszystkich pojazdów. Wiele punkt do tego defektu jako najsłabszy punkt systemu. Oczywiście, moduł jest organicznie częścią infrastruktury ich modeli tego samego producenta, ale z konkurencyjnych urządzeń bezpieczeństwa może być problemem. Nie jest to reguła, ale niezgodność urządzeń elektrycznych jest podkreślana przez wielu użytkowników „Starline M31”. cena jednostkowa, wynosi 5-7 tys. rub., zbyt mało szczęśliwy. Dla porównania, typowy czujnika nawigacji i radia dostępnego na rynku od 2-3 tys. I wydajności jakościowej. Inną rzeczą jest to, że zespół koncentruje się na raportowanie systemu sygnalizacyjnego.

wniosek

Ze wszystkimi niedociągnięciami w zakresie jakości wykonania bezpośrednich zadań operacyjnych, model ten jest jednym z najlepszych rozwiązań w tym segmencie. Q może ewentualnie być kluczem do nabycia gotowego telematycznej złożony modułem tego samego typu. Ale, jak już wspomniano, poszczególne czujniki, takie jak „Starline M31” początkowo wygrać w ich właściwościach. Wykazują one wysoki poziom niezawodności jako zgromadzenie fizycznej jako okablowanie i okablowania. W odniesieniu do opcji nawigacji, a następnie, w zależności od lokalizacji użytkownika ustalona z dokładnością do 2-5 metrów.