863 Shares 1330 views

Monument – jest … Najsłynniejsze zabytki świata

Od czasów starożytnych, ludzie ustawić pomniki i różne pomniki utrwalać pamięć o wybitnych osobistości lub wydarzeń. Pomnik – pomnik, który wyróżnia się dużymi wymiarami. Dzisiaj, na różnych kontynentach świata są tysiące zabytków o różnych rozmiarach i kształtach.


Monument – w …

Co jest pomnik? Istnieje kilka rodzajów struktur pamiątkowych, z których jeden jest zabytkiem. Jest to specjalny pomnik, który charakteryzuje się dużym rozmiarem i monumentalnych formach. Te dwie cechy właśnie odróżniają go od zwykłego pomnika. Chociaż architektura z dwóch terminów często działają jako synonimy.

Jakie jest znaczenie słowa „pomnik”? Zatem termin ten jest pochodzenia łacińskiego i tłumaczone jako „przypomnienie pamięci” (Monumentum). Ogólnie rzecz biorąc, każdy zabytek można nazwać zabytkiem jeśli jest duży.

Osobne gatunki zabytkowych budynków może być uznany za pomnik Chwały. Pomnik ten, który jest ustanowiony w celu utrwalenia zwycięstwo w wojnie lub ważną bitwę. Tak więc, w naszym kraju są bardzo częste Glory Pomnik, wzniesiony na cześć poległych bohaterów Wielkiej Ojczyźnianej 1941-1945 okres wojny.

W krajach postsowieckich, najsłynniejsze zabytki Fame można uznać za pomnik kompleks „Ojczyzna” Wołgograd i Kijów, Pomnik Chwały w Nowosybirsku, Obelisk of Glory w Dniepropietrowsku i innych.

W przestrzeni miejskiej pomniki zazwyczaj zajmują bardzo ważne miejsce. są one często w centrum placu, a także punktem wyjścia dla dalszego rozwoju miejskiego.

Historia zabytków

Pierwszy w historii zabytków były zwykłe płyty grobowe i kompleksy na grobach. A oto pierwsze pomniki, które wykonuje określoną funkcję pomnika, było już w starożytnym państwa rzymskiego. Były to niezapomniane łuki, kolumny i posągi cesarzy rzymskich.

Faktycznie, pierwszy pomnik w Europie zaczęły pojawiać się dopiero w XIX wieku. Były to tak zwane triumfalne łuki i kolumny i obeliski (jak starożytnych zabytków). W krajach wschodnich, rozpowszechnionych zabytków sakralnych – ogromnych posągów Buddy, złocone lub wykonane w całości ze złota.

Najsłynniejsze zabytki

Podajemy niektóre z najwybitniejszych zabytków wzniesionych w różnych częściach świata i najczęściej na zdjęciach podróży i turystów.

Być może pierwsze miejsce na tej liście zabytków zasłużenie zajmuje Statua Wolności w Nowym Jorku. Jej wysokość – 93 metrów, a sama rzeźba powstała w 1886 roku. Setki turystów dziennie odwiedzić ten niezwykły pomnik. Co ciekawe, pomnik i wykonuje funkcję nawigacji, jako doskonały punkt odniesienia dla żeglarzy.

Nie mniej atrakcyjne dla turystów jest statua Jezusa Chrystusa w Rio de Janeiro. Przez pomnik ma 46 metrów wysokości, znajduje się na wzgórzu, odbyć pielgrzymkę każdego roku prawie dwa miliony podróżnych.

Cóż, najwyższy na świecie pomnik jest posąg wiosennym Świątyni Buddy w Chinach. Jego całkowita wysokość wynosi 153 metrów, a powstała Budda był w 2002 roku.

Wśród najbardziej znanych i największych zabytków byłego Związku Radzieckiego powinny być nazywane pomnik Lenina w Wołgograd (wysokość 57 metrów), dobrze znana rzeźba „Robotnik i zbiorowe Dziewczyna Farm” w Moskwie (wysokość 58 metrów), jak również pomnik Niepodległości w Kijowie (wysokość 61 metrów).

Konkludując

Tak więc, istnieje kilka rodzajów zabytków takich jak: rzeźby, rzeźby, pomniki, pomniki, obeliski. Wśród nich oddzielnie izolowana pomnik. Jest to zabytek szczególnie dużych rozmiarach, które jest zainstalowane na cześć danej osoby lub danego wydarzenia historycznego. Zazwyczaj te struktury różnią Monumentalizm, wagi i powagi.