360 Shares 9729 views

Peace Memorial w Hiroszimie: zdjęcia i opis zabytków

Bomba atomowa jest jedną z najgroźniejszych broni w historii ludzkości. Został po raz pierwszy użyty w sierpniu 1945 roku. Do tragedii doszło we wczesnych godzinach porannych. Następnie, w centrum japońskiego miasta Hiroshima bomby atomowej został usunięty. Jej nazwa kodowa była jakaś kpina – „The Kid”


Przed skutkami wybuchu zginęło 140 tysięcy osób. Pomnik tej wielkiej tragedii jest Muzeum Pokoju w Hiroszimie, lub Kopuła Genbaku (Gembaku). Pomnik stał się symbolem najbardziej niszczycielską siłą, że nigdy nie został stworzony przez człowieka – bomby atomowej. Dla tej właściwości nie przychodzą cieszyć się jego świetność. Przejdź tutaj płakać i pamiętać wszyscy ci, którzy umarli i nadal umiera z powodu promieniowania.

Ogólny opis pomnika

Hiroshima Peace Memorial to muzeum znajduje się w tym samym parku. Jest to najbardziej popularna atrakcja w mieście. Główny architekt projektu był słynny japoński architekt Kenzo Tange. Świat Pamięci Hiroshima ma dwie obudowy – „główne”, który obszar sięga 1615 metrów kwadratowych, a „Wschodnie” (10.098 m2). Pierwszy set został skonstruowany tak, że obszar, który znajduje się między podłogą podniesioną i ziemi, przypomnienie faktu, że ludzkość ma moc powstanie z popiołów.

W „budynku głównego” jest ogromna wystawa poświęcona bombardowania atomowego tego kraju. Zebrane materiały na koncert wystawowej, jakie były konsekwencje straszliwych pożarów, wybuchów i promieniowania. W „ciele Wschodniej” ma kino, w którym pokazywane są filmy dokumentalne, a także bibliotekę i galerię ludzi, którzy przeżyli bombardowanie.

Przed pomnik został wzniesiony

W budynku, który dziś jest Peace Memorial w Hiroszimie, pojawił się w 1915 roku. Został zbudowany z uwzględnieniem wszystkich europejskich tradycji, że na początku ubiegłego wieku były nowe do Japonii. Konstrukcja był trzypiętrowy dom, który został zaprojektowany przez architekta Republiki Czeskiej Jan Lettsel. Środkowa część budynku z cegły została zakończona 25-metrową kopułą. Korzystanie z wewnętrznej klatki schodowej, tutaj można dostać się od głównego wejścia. Ściany domu były pokryte tynkiem cementowym i kamienia. Struktura mieści się różne organizacje i centrum wystawowego.

Historia powstania światowej Memorial

W 1953 roku zdecydowano się na stworzenie Muzeum Pokoju w Hiroszimie, którego zdjęcia można zobaczyć w artykule. Ale dla realizacji tego przedsięwzięcia to natychmiast wziął. Wielkie wysiłki zostały zgasić, aby wznowić normalne życie miasta. Na realizację planu rewitalizacji miasta i stworzenie pomnika miał ani pieniędzy, ani zasobów ludzkich, ani czasu.

W 1963 roku, ruiny budynku zniszczonego przez wybuch jądrowy, ekranowany siatek budowlanych. Z zewnątrz nie wolno było wejść tutaj. Aż do tego punktu silnie porośniętym chwastami w ścianach pęknięcia wzrosła, a rama kopuły stalowe dokładnie korozji i zagrożonych upadku. Pierwszy prace konserwatorskie przeprowadzono tylko w 1967 roku. Dziś pamiątką kopuła ma taką samą formę, jak w ciągu pierwszych kilku minut po wybuchu. Niedaleko jest zainstalowany kamień. Zawsze jest to ogromna ilość picia butelki.

Pomnik ofiar i muzeum pamięci

Peace Memorial w Hiroszimie (Japonia) jest w formie łuku z kamienia w stylu Honeyview – starożytnych figurek z gliny. W pisemnym wyjaśnieniem stwierdzając, że celem projektu budowlanego był jasny pragnienie, aby odbudować wioskę jako „miasto świata”. Po tym wszystkim, to była pierwsza metropolia że prawie wymazane bombę atomową. W krypcie pomnika znajduje się lista ludzi różnych narodowości, którzy zginęli od wybuchu w 1945 roku. W sierpniu 2015 roku, listę ponumerowanych 297,684 imieniu ofiar.

Władze lokalne zostały ustalone i pomnik muzeum na świecie. Musi powiedzieć ludziom o straszliwej tragedii bombardowania i przerażających konsekwencjach skutków promieniowania. Restauracja otwarta w 1955 roku. W muzeum zachowuje pozycje tych, którzy zginęli, a także innych dowodów wybuchu jądrowego.

Pomnik dzieci

Hiroshima Peace Memorial (Genbaku Kopuła) i strukturę poświęcony martwych dzieci. nazywany również „pomnik Sadako” i „Tomb tysięcy żurawi.” Studentów, którzy często przyjeżdżają tu na wycieczkę, zawsze w rękach trzyma wieniec wykonany z ptaków papieru. Ta tradycja ma własną smutną historię.

Sadako Sasaki przeżył bombardowanie, kiedy miała zaledwie dwa lata. A w 1955 roku zdiagnozowano u niej białaczkę. Uważa się, że jeśli dziecko Złożyła tysiąc papierowych żurawi, to na pewno odzyskać. Sasaki z różnych obwolut wybudowała ponad 1300 ptaków. Ale w końcu, po ośmiu miesiącach walki z chorobą nadal żyje. Koledzy, wziął śmierć ciężko Sasaki postanowił stworzyć pomnik. Jest przeznaczony dla wszystkich dzieci, które zginęły podczas bombardowania atomowego. Pamięci otwarty w maju 1958 roku.

Kompleks Inne zabytki

Kompleks Pamięci Hiroshima Peace ma inne pomniki. Wszyscy razem, istnieje około 50 sztuk. Najbardziej znanym spośród nich są następujące zabytki:

  • Atomic Tree – drzewo Firmian. Zakład jest przeszczepiony do parku w 1973 roku. Wcześniej rósł w odległości 1.3 kilometrów od epicentrum. W wyniku napromieniowania uprawą i suszy, ale wyrósł ponownie w przyszłym roku. A tym samym podniósł oczekiwania tych, którym udało się przetrwać atak nuklearny.
  • Pomnik poety toge Sankiti. Jest to lokalny autor, który opublikował dużą liczbę prac, wzywając do pokoju i wyrzeczenia się broni jądrowej.

Pamięci kompleks świata ma, rzeźby i wiele innych, które stale przypominać o strasznej tragedii.