541 Shares 8130 views

Esej o lesie. Jak napisać ciekawy i piękny tekst?

Każdy student we wszystkich latach treningu pisać wiele prac: w młodszych klasach – na każdy temat, w wysoko – w literaturze. Niemniej jednak praca ta rozwija twórcze myślenie. A co, jeśli napisać esej o lesie? Zobaczmy jak to wygląda we wszystkich porach roku.


Zimowa opowieść

Chodźmy koniecznie w zimowym lesie, aby cieszyć się prawdziwe piękno, spokój, świeżość.

Przed napisać mini-esej o lesie, przespacerować. Co to robi? Po pierwsze, aby odpocząć, nabrać sił, aby zabrać do domu dobry nastrój i inspirację. Niewątpliwie ta wizyta pomoże las.

Co dzieje się w zimie w lesie? Załóżmy przyjrzeć. Słuchaj swoich kroków. Skrzypienie śniegu pod stopami, istnieją ślady tyłu. Zakres wszystkich biało-biały. I tak cicho.

W lesie, wszystko jakby zamrożone w oczekiwaniu na cud. Drzewa pokryte szronem, gałęzie świerkowe w śniegu, jak na zdjęciu.

Ptaki nie słyszy, że odleciały do cieplejszych klimatów. Wiele zwierząt snu lub ukryć się w norach. Ale przyjdzie wiosna i wszystko budzi się do życia tutaj.

wiosna

A może trzeba napisać esej o lesie na wiosnę? Napiszmy i takie. Niestety, wczesną wiosną w lesie nie jest warta. Wszystko topniał, przepełnione potoków i rzek. Można tylko napisać, że po natura zima zimno ożywia stopniowo: pierwsze mrozy są zastępowane przez ocieplenie, pozostawiając śniegu, ptaki, drzewa wydają nerki.

Bliżej maja w lesie jest bardzo piękne: natura daje prawdziwe święto dla mieszkańców i turystów. Każdy z nas może cieszyć się śpiew ptaków, zobaczyć piękno kwiatów, zwróć uwagę na wygląd liści na drzewach.

Las dla ludzi – prawdziwy dar natury. Każdy może odpocząć, nabrać sił.

Lato w lesie

Co to jest las lato? Oczywiście o tej porze roku są jagody i grzyby. Podczas wakacji szkolnych, należy udać się do lasu. Niech dorośli pójdzie z wami, więc nie zgubić, nie zostały zebrane niejadalne jagody i grzyby. Pomimo faktu, że las jest tak piękny, że ma niebezpieczeństwa.

Krótkie eseje o lesie (zwłaszcza latem) lepiej krótko napisać. Ale jedynym sposobem, aby uczcić logiczną strukturę. Po lecie, można zobaczyć o wiele więcej niż w innych porach roku.

jasny jesień

Co porze roku jest najjaśniejszą? Oczywiście, jesień. Liście na drzewach, pomarańczowy, żółty, czerwony, zielony czasami. Esej o lesie jesienią pisać nie tylko studenci – artyści wyciągnął i malowane obrazy, poeci pisać wiersze. Więc ten niezwykły czas w roku!

Pamiętaj, aby chodzić po lesie jesienią, oddychać świeżym powietrzem, rozejrzeć.

Co jeszcze napisać?

Esej o lesie może mieć wiele miejsc. Zdecyduj, co będzie napisać:

  • dzielić się doświadczeniami;
  • mówić o udanej zbierania grzybów;
  • aby ostrzec przed niebezpieczeństwem.

Mini działa lepiej krótko i konkretnie napisać o czymś. Na przykład, napisać o wrażeniach, które otrzymały podczas gdy w lesie latem. Ale dłuższe prace można podzielić na kilka etapów. Następnie trzeba plan.

Pamiętaj, aby rozpocząć ze wstępem. Na przykład, masz zamiar napisać o swoich wrażeniach w lesie jesienią. I rozpocząć swoją narrację. Następnie nowa linia zaczyna ujawniać motyw, który czuł, widział, poszedł do lasu, jakie wrażeń tam.

Można dołączyć w narracji pewne wydarzenia. Na przykład, zobaczyłem ogromny biały grzyb. Co robisz z nim potem? Jaki on był?