764 Shares 7722 views

Podłączenie zmywarki, wskazówki i zalecenia.

Podłączenie zmywarki wymaga specjalnego podejścia i wiedzy o pewnych subtelności. Aby zapewnić te niuanse zdolnego mistrza posiadającego wysokie kwalifikacje w tym zakresie. Od zmywarka łączy zarówno wodno-kanalizacyjnych i orientację elektrycznej, jej wody i energii elektrycznej są one skuteczne, ale bardzo niebezpieczny sojusz. Nawet drobne błędy w tak poważnej sprawie jak podłączenia zmywarki może prowadzić do niepożądanych i niebezpiecznych konsekwencji. Aby tego uniknąć, lepiej jest powierzyć proces łączenia doświadczonego specjalistę, który regularnie ma do czynienia z tego typu urządzeń.

Należy pamiętać, że ten sprzęt gospodarstwa domowego są specjalne wymagania dotyczące jakości instalacji elektrycznej. Oznacza to, że trzeba zwolnić elektryczną dedykowaną sekcję wysokiego kablową, która będzie okazją do oddzielenia moc urządzenia. Samo w sobie rozdzielnica zainstalowany dodatkowy wyłącznik spełnia rolę ochronną w przypadku nieprzewidzianej przeciążeniu maszyny. Ponadto, po podłączeniu zmywarki obowiązkowe jest dostarczenie elementu uziemienia, w przeciwnym razie będzie regularnie pokonać prąd. W żadnym wypadku nie należy przytrzymać przewód uziemienia do rury ogrzewania, zaopatrzenia w wodę i na rurze gazowej. Prace te, jak wspomniano powyżej, są najlepiej pozostawić do wykwalifikowanego elektryka i nie koliduje z samą siecią energetyczną, która jest obarczona możliwością ognia, dymu lub porażenia prądem.

Podłączenie zmywarki wymaga szczególnej uwagi do organizacji zaopatrzenia w wodę i odprowadzania. Konieczne jest również, że powierzchnia pod instalację maszyna była gładka i jędrna. Wąż spustowy podłączony do kanalizacji, długość nie powinna przekraczać 1,5 m, przekraczając ten parametr, pojawia się ryzyko utraty samochodu z wyprzedzeniem pompę z powodu nadmiernego zużycia. Nie zaleca się stosowania przedłużacza do podłączenia urządzenia musi być ścisła wylot.

Działającym zmywarka jest przeznaczona przez system zaopatrzenia w wodę zimną, uważa się, że podłączone urządzenie będzie więc uruchomić rząd wielkości dłużej. Istnieją możliwości do przeprowadzenia połączenia z kranem i gorącej wody, ale nie więcej niż 60 ° C. Takie podejście pozwala zminimalizować straty czasu i energii wydatkowanej podczas ogrzewania, pod warunkiem, że temperatura wchodzącego wody. Jedyną wadą tego typu połączenia jest to, że podczas prac nad kotłem, związanych z zapobieganiem lub możliwe wyłączenie awaryjne maszyny nie może funkcjonować, a potrawy muszą myć ręce w zimnej wodzie.

Inna postać istnieje w którym połączenie zmywarki jest wykonywany przez mikser, który pozwala wybierać między czystą zimną wodą i oszczędzania wody ciepłej. Ale miksery dostosowany do rozwiązania takiego problemu, dość drogie.

Przed zainstalowaniem Integrated zmywarki, należy zapoznać się z klasyfikacją instrumentu. Rozróżniać maszyny polnovstraivaemye i zbudowany z otwartym barem. Pierwszy całkowicie ukryty zestaw mebli. Jest kontrolowany za pomocą przycisków na panelu górnym końcowym drzwi na zawiasach. Z kolei drugi rodzaj maszyny są sterowane przez układ sterowania, który znajduje się na otwartej stronie panelu.

Takie urządzenia są połączone w podobny sposób, i są bardzo wygodne dla małych kuchniach wielkości. Wszystkie rodzaje zmywarek zaleca się, aby w pełni załadować naczynia, ponieważ podczas mycia z częściowym obciążeniem zużycia wody, energii i detergentów nie jest zmniejszona.

Do tej pory, na rynku takich urządzeń jest reprezentowana przez wiele różnych modeli i producentów. Do najbardziej znanych firm w Rosji – Bosch, Ariston, Electrolux, i tak dalej.