796 Shares 1516 views

Objawy i leczenia refluksowego zapalenia przełyku

Manifestacja refluksowej przełyku – że wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest to patologia. Oczywiście, jeśli dana osoba nie występują inne problemy z przewodu pokarmowego. Ale warunek ten może spowodować wiele niedogodności.


Przyczyny zapalenia przełyku

Refluks powoduje że wyrzucane żywności od żołądka z powrotem do przełyku. To, co powoduje objawy takie jak zgaga i uczucie jakby guzek w piersi. Zwykle objawia się po przejadanie się, nadmierną aktywność po posiłkach lub jedzenia tłustych potraw. W rzeczywistości jest to stan fizjologiczny. Ciśnienie w żołądku konsekwentnie wyższy niż w jamie klatki piersiowej. Kiedy jedzenie dostaje się do żołądka wzrasta ciśnienie Yeshe bardziej. Dolny zwieracz przełyku, aby zapobiec treści żołądka do tyłu jest wyrzucane. Ale jeśli po posiłku cant, podnosić ciężary, lub ustanawiają, zwieracz może osłabić „chwyt” i pominąć pewną ilość cieczy lub żywności. Epizody te można powtarzać 2-5 razy dziennie, a nie wywoływać wymioty, ból i uszkodzenia błony śluzowej przełyku.

O patologia może powiedzieć, czy efekt ten występuje często i jest w zależności od wielkości i charakterystyki żywności, pozycji ciała i innych czynników. Taki stan może powodować dyskomfort dla pacjenta.

Rozwój patologicznych refluksowego zapalenia przełyku może prowadzić do wadliwego działania zwieracza powolnego ewakuacji treści żołądkowej lub zmniejszenia wielkości produkcji enzymów i kwasu solnego. również problem może powodować stres i niezdrowe diety. Zagrożone – palaczy, kobiet w ciąży i osób otyłych.

objawy zapalenia przełyku

Pierwszym objawem – pieczenie w klatce piersiowej, który pojawia się po paleniu papierosów, snu lub żywności. Uczucie jest dość wyraźna, ale odchodzi po lekkie przekąski, zmiana ułożenia lub antacid aplikacji.

Jeśli istnieje zgaga, to mówi o progresji patologii. Objawem może być epizodyczne lub ciągły i w różnym stopniu ciężkości. Zgaga może wystąpić lekkie uczucie ciepła lub spalanie z nieznośnego irridatsiey w dłoni, serca lub łopatki. Ponadto, istnieje ból za mostkiem lub w nadbrzuszu.

Dla typowej choroby odbijanie po spożyciu bardzo zimnych lub gorących pokarmów, picia sody lub ćwiczenia.

diagnoza refl UCS przełyku przeprowadzono przy użyciu EFGS. Możliwe jest również badanie rentgenowskie, dzienna pH-metr i oceny klirensu żołądka.

Leczenie refluksowego zapalenia przełyku środków ludowej i leków

Jeżeli głównym objawem – zgaga, przydzielany środki zobojętniające kwasy ( "Almagel" "Rennie" et al.), Prokinetyki ( "Motilak" "Reglan"), inhibitory pompy protonowej ( "Omeprozol", "rabeprazol"). Moje codzienne ma być wykonane prawidłowo, ćwiczenia wyraźnie odgraniczone. Również obowiązkowy dieta. Jeśli to leczenie jest nieskuteczne i powikłania, stosowane metody operacyjne.

Patologiczne przejawy refluksowej przełyku zwykle nie mogą być wyeliminowane przez 100%, jednak leki i przestrzeganie zaleceń lekarza, aby pomóc osiągnąć trwałą remisję.

istnieją również środki folk. Oczyszczone surowe ziemniaki trzeba zetrzeć. Owinięty masy gazy i wycisnąć sok go 100 ml czczo.