344 Shares 4374 views

Puryn w żywności

Dna moczanowa – jest to rodzaj zapalenia stawów. Jeśli lekarze zdiagnozowali chorobę u ludzi, konieczne jest, aby pogodzić się z faktem, że ta choroba będzie towarzyszyć przez resztę swojego życia. Jest zatem istotne dla pacjenta, w celu zmniejszenia pobieranej ilości szkodliwych substancji, które prowadzą do osadzania się kryształów w stawach. Puryn w żywności są wśród tych substancji.


O Dna moczanowa jest znana od czasów Hipokratesa. Ale nadal nie znalazł lek, który jest w stanie całkowicie wyleczyć osobę z tego, czasami powoduje nieznośny ból, choroba.

Jeżeli dana osoba spożywa pokarmów zawierających puryny, jego organizm wytwarza kwas moczowy, który jest następnie wydalana przez nerki. Jednak proces ten pacjent dna O szkodliwych substancji jest uszkodzony i kwas moczowy osadza stawów, toczenia się kryształów. Tam jest obrzęk, ból, ruchomość stawów pogarsza. Dnę wpływa na różne części ciała, ale przede wszystkim ze zmian zachodzących w nogach.

Ze względu na brak leków, które można leczyć dny moczanowej, pacjent musi spełniać szereg warunków, które mogą w jakiś sposób złagodzić chorobę. Po pierwsze, konieczne zmniejszenie masy ciała, jako dodatkowy ciężar prowadzi do rozwoju dny moczanowej. Jednakże gwałtowny ubytek masy jest szkodliwe, ponieważ mogą prowadzić do wzrostu w organizmie do kwasu mlekowego. Po drugie, należy ograniczyć zużycie produktów zwierzęcych jest bardzo bogata w puryny, takie jak mięso, drób, ryby i alkoholu. Po puryn w żywności, które zawierają duże ilości tłuszczu, bardzo negatywny wpływ na metabolizm organizmu.

Jednak osoba cierpi na podagrę, użyteczne orzechy, herbata, ryż, jajka, masło orzechowe, żelatyna, kawa i makarony. Rzeczywiście, w ich niskiej zawartości puryn, co oznacza, że mogą być bez obaw umieścić w diecie. Puryny dieta powinna również obejmować produkty pełnoziarniste, warzywa, niskotłuszczowe lub slabozhirnye produkty mleczne, owoce.

Pozwolenie jest również stosowanie niewielkich ilości słodyczy, na przykład, miód. Ale jak miód – wystarczy wysokokalorycznych pokarmów zawierających puryny do tego samego, powinien on być wykorzystywany w jego menu w umiarkowanych ilościach, mimo naprawczej i immunostymulujące efektów. Czasami miód jest dodawany do bulionu bzu, lekarze nadana pacjentów z dną moczanową. Ale miód jest jeszcze bardziej popularna jako czynnik zewnętrzny w tej chorobie, gdy jest on używany jako część kompresji w połączeniu z aloesu lub chrzanem. W każdym przypadku, przed zastosowaniem miodu w leczeniu dny moczanowej, trzeba skonsultować się ze specjalistą.

Wyłączając puryn w żywności z ich diety, ludzie znormalizować swoją wagę, a zatem unika prawdopodobieństwo kolejnych nawrotów i ataków dny moczanowej.

Nie puryn w żywności i warzyw: groch, soczewica, maliny, kalafior, fasola, sałata, szpinak, pietruszka, fasola. Dlatego korzystanie z tych produktów powinny być ograniczone, jeżeli dana osoba cierpi na podagrę. Ale wszystkie inne jagody, owoce i warzywa mogą być spożywane w dużych ilościach. Praktycznie nie ma puryn w żywności następujące grupy: owoce cytrusowe (pomarańcze, mandarynki, grejpfruty, cytryny), a także czerwone agrest, banany, ziemniaki, brzoskwinie, czarne porzeczki, rodzynki, daktyle, marchew, dzikiej róży, pomidory, kapustę. Produkty te mogą być wykorzystywane jako żywność w dni postu, że lekarze zalecają przeprowadzenie kilka razy w miesiącu. Po tym wszystkim, w tych dniach, pod warunkiem, owoce i warzywa surowe jedzenie dieta (pięć posiłków 200-300 gramów na dobę) jest szybko wydalany wyświetlane puryn.

To ciało nie powstał kwas moczowy, co prowadzi do przesunięcia soli stawów i chrząstki i strąceniu w moczu należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich i monitorowanie ich wagi i diety.