553 Shares 1949 views

Karabin maszynowy taśmy: rodzaje, przeznaczenie, ładowanie

Szybkość broni w pewnym okresie czasu zależy od amunicji. Układ zasilania taśma kaset pozwala poprawić praktyczną szybkość broni strzeleckiej, co pozwala utrzymać ogień ciągły przez długi czas. System ten jest stosowany głównie do zwalczania siły karabiny maszynowe, granatniki i rzadziej do pistoletów automatycznych. Stąd kaset taśmowych krawężnik, to ma swoją nazwę – Pasy karabinów maszynowych.


taśma kaset systemu zaopatrzenia

Poza niepodważalne zalety taśmy kaset zasilających, a ten system ma wady, a mianowicie w pewnym stopniu pogorszenie zwrotności ze względu na wzrost masy i wymiarów broni. Dlatego też, w celu określenia najbardziej efektywnych zastosowań pasz taśmy: maszynowo pistolet, ciężki piechoty, czołgów, samolotów i anti-aircraft karabinów maszynowych, automatyczny granatnik, pistolet małego kalibru. Nowoczesne karabiny światła, system ten jest stosowany w połączeniu z magazynu.

Główne elementy układu to: kaseta (karabin) – pas z kieszeniami dla nabojów i mechanizm jej złożeniu w dosylka linii, która składa się z mechanizmu napędowego w celu przemieszczenia i przemieszczenie. Istotą układu taśmowego automatycznego przemieszczania załadowanych pojemników z taśmy podczas każdego mechanizmu wyzwalającego do przesuwania jeden etap, który jest równy odległości pomiędzy przyległymi zasobnikami. Im mniejszy jest stopień przemieszczenia, minimalna ilość energii potrzebnej do zasilania taśmy amunicji. Zwiększa to niezawodność mechanizmu podającego, pozwala taśma bardziej zwarta, redukując „martwe” wagę i poprawia ogólną broni manewrowość. Jednocześnie zmniejsza elastyczność taśmy, która może mieć wpływ na rozmiar pola pojemnika.

Powołanie taśmie karabinu maszynowego

Taśma karabinów maszynowych służy do umieszczania na nim kasety z określonym odstępem od siebie. zasilającą taśmę do przemieszczania zacisku w komorze przeprowadza się mechanizm, który jest uruchamiany przez energię ruchomych części broni, kolejna kaseta znajduje się w ściśle określonej pozycji (etap) do kolejnego etapu paszy.

Kaseta ma mniej wstążka „martwy” wagę niż w sklepie z bronią, to znaczy masę pustego sklepach taśmy mniej pustym wagowych do równej liczby nabojów. Obecnie, wraz z coraz bardziej rosnące wymagania intensywności i czasu trwania pożaru, a także zwiększyć manewrowość broni, systemy karmienia taśmy są coraz częściej wykorzystywane w dużej kalibru, ciężkie maszyny i lekkich karabinów maszynowych. Ze względu na obecność licznych niedociągnięć, tworząc pewne niedogodności podczas pracy stale pracuje nad poprawą pasów karabinów maszynowych, które wymagają projektowania złożoności.

Trochę historii

Jednym z pierwszych sieci zasilającej taśmy o jednolitej wkładu używane w maszynowy z napędem ręcznym Bailey (Bailey). System ten jest ustalony bramy i obracający zespół beczka został opatentowany w 1876 roku. Taśma karabinów maszynowych stosowane w systemach Bailey przedstawiony pasek płótno zszyte metalu gradach L-kształtny. Posiadaczy wkładów rura typu dołączyć do gon. Po strzale tulei pozostaje w filmie.

I pozostał eksperymentalny system Bailey nie powszechnie stosowane. Pierwszym modelem był prawdziwie masowy system karabin maszynowy Maxim. Taśma do tej broni było tak proste w konstrukcji i jest wydłużona wersja pasa Pas na naboje. Dwa płótno taśma przyszyta do siebie w celu utworzenia przelotowego, z równymi kieszeni skoku do nabojów.

typy

W praktyce istnieją dwa główne typy maszyn pasów broń: giętkie i sztywne. Pierwszy z nich, są z kolei podzielone na miękki, pół-sztywne i połączone. Taśma karabin maszynowy może być wykonana z płótna lub bawełny, ze stali sprężynowej, tworzywa sztucznego. Najbardziej popularnym materiałem do nowoczesnego kasetki jest stal, ponieważ jest mniej prawdopodobny wpływ warunków atmosferycznych.

Jako sposobu łączenia części z dwóch rodzajów pasków metalowych: z rozłącznych połączeń i stałej długości. Podział taśma poszczególne linki zjednoczyć się naboje z jego wyposażenia. Podczas fotografowania, gdy wyrzut rękawów łączących jednostki rozproszone. Takie taśmy nie są ograniczone w długości, mają mały krok i łatwy w obsłudze, tak jak w ciasnych warunkach IFVs i APC.

W dziedzinie systemów pasów stała długość jest używane. Poszczególne zespoły są wykonane z jednego elementu są połączone ze sobą, dzięki czemu nie rozdzielenie w czasie użytkowania, co pozwala na ponowne użytkowanie urządzenia. Ta taśma wielokrotnego użytku. Taśma karabinów maszynowych 7,62 mm, o stałej długości jest wykorzystywany w maszynowych karabinów Goryunova i jednolite karabiny Kałasznikowa. Zdolność tych pasów wynosi od 50 do 250 kapsułek.

Tough amunicja pas – z taśmy metalowej umieszczoną w kieszeniach na amunicję. Taśma sztywna nie różni się żadnych przywilejów z wyjątkiem uproszczenia urządzenia. Ich pojemność jest bardzo niska. Jest on stosowany w ciężkich karabinów maszynowych, takich jak system „Gochkiss”.

Podstawowe wymagania dotyczące pasów karabinów maszynowych

Kiedy automat broń pistolet Pasy poddane szarpnięć i znacznych wysiłków. Dlatego jednym z głównych wymogów dotyczących taśmie jest jego siła. Jest to spowodowane dużym narzutem w operacji broni i jej transportu.

Gdy automatyki dostarczane z wkładem odbiornika musi być w ściśle wyznaczonym miejscu. To wyeliminowałoby zakłóceń i, w konsekwencji, opóźnienie w strzelaninie. Ustalający kartridża z taśmy musi być niezawodne w określonym położeniu i nie może być uszkodzony podczas wytrząsania podczas strzelania i transport. Zatem siła potrzebna, aby wysunąć kasetę z zatrzaskiem nie powinny być zbyt duże w stosunku do normalnych broni automatycznej.

Linki device

Wszelkie taśma karabin maszynowy zawsze posiada urządzenie do blokowania kasety i wyrównać go. Wyrównanie taśmy mocującej pojemnik z metalu i odbywa się o jeden poziom szczegółowości w czasie. Do tego zagięcia związek, w którym tuleja oprze się na poziomie dolnej części lub występów (ogon), wchodzących w otwór tulei. Zamocowanie można także ostrości stingray wyłożenia do wewnętrznej powierzchni na poziomie rampy. Wyrównanie taśmy kasety płótno przeprowadzono stosując każdy z X płyty działowej metalu, co sprawia, że długi i rozciąga się poza taśmę płótnie. Mocowanie i wyrównanie uzyskuje się kosztem fałdy płótna w rękawie Dultsev.

Znane karabiny maszynowe z II wojny światowej

Na początku XX wieku, pistolety były postrzegane jako szczególny rodzaj broni z wąskim spektrum misji bojowych. W połowie wieku, ten rodzaj broni został uznany za jeden z najważniejszych środków walki w pobliżu średnim zakresie. Przegląd znaczenia tej broni miała miejsce w czasie II wojny światowej, w tym okresie, niektóre karabiny stały się legendarne i prototypy próbki dla przyszłego rozwoju. Najsłynniejsze karabiny z II wojny światowej, w której zużytych kaset taśmowych system zasilania są wymienione poniżej:

  • uniwersalny karabin maszynowy MG 42. Niemiecki karabin maszynowy MG 42 7,92 mm Mauser (skrót Maschinengewehr, co tłumaczy się jako „karabin mechaniczną”), został przyjęty przez Wehrmacht w 1942 roku. Według większości broni ekspertów uważany za najlepszy karabin maszynowy swojego czasu. Godne uwagi na prostotę, wygodę, trwałość, niezawodność, a przede wszystkim niezrównaną szybkością pożaru.
  • Legendarny 7,62 mm karabin „Maxim” próbka 1941 szyjkę powiększony płaszcza chłodzącego. W tej dziedzinie, nawet śnieg był używany do chłodzenia lufy.
  • 7,62 mm Układ karabin Goryunova SG-43. Opracowany i przyjęty w 1943 roku jako zamiennik dla „Maxim” i karabinów maszynowych Degtyarev DS-39.

Ładowanie taśmy karabinu maszynowego

Bieg taśmy może być wykonane ręcznie, a nawet nie jest określony w niniejszej specyfikacji. Ale gdy duża ilość amunicji, specjalne urządzenie do ładowania pasy karabinów maszynowych. Urządzenie do pasów ładowanie amunicji Raková struktury. Niniejsze urządzenie, przeznaczone do nabojów 7,62 mm, składa się z kilku podstawowych elementów: leja, ruchoma podłoga, taśmy z klamrą ustalającą wykańczającego, podajnik, uchwyt z korby, panele, zaciski, ładowania pręta zatrzymać taśmę. Lej wypełniony nabojów umieszczonych w poprzek. Otwórz pokrywę taśma jest włożona w dół linki. Pierwszy wkład jest włożony do urządzenia ręcznie, kaseta jest układana na pręcie załadunku. Do ładowania uchwyt obraca się równomiernie w kierunku ruchu wskazówek zegara, a potrzeba dodać amunicję do bunkra i upewnić się, że pas nie jest skręcony podczas uzbrajania.

Po załadowaniu taśmy ręczne jest umieszczone na dłoni lewej ręki do samej końcówki i wkłada kciuk. Prawej i dodaje naboje są rekrutowane do jednostki ograniczający występ zawarte w pierścieniowym rowku wkładki. Zabronione jest, aby wyposażyć wstążkę przez jeden link, który może doprowadzić do zerwania powiązań, a także używać uszkodzonych kaset.

Skrzynka kasety

Dla ułatwienia transportu i wyposażonego przez pas pasuje do skrzynek pod specjalnymi pasami karabinów maszynowych:

  • Pistolety cylindryczne (RAP), w którym rolki taśmy jest zrolowany. Gdy taśma jest uruchomiony podczas fotografowania, obracając całą rolkę co przeznacza znaczne broni energetycznych.
  • Prostokątne (pistolety PC / PCM, CPV, NSV "Utes"). Taśmę umieszcza się w poprzek rzędów pudeł. Mechanizm zasilania porusza się tylko rząd górny w polu i jest zawieszona część pasa.

Prostokątne pudełka nabojów otrzymały największe zastosowanie w nowoczesnych próbek broni automatycznej. Ich wielkość zależy od rodzaju i ilości w kaset. pudełka nabojów do pistoletów, które korzystają z kaset tego samego typu (takie jak PC, SGM, PKT – 7,62 mm karabinu) są wymienne. Objętość puszką amunicję – 100, 200 lub 250, wkłady dla pistoletów zbiorników zapewniają wysoką pole pojemności.