469 Shares 6492 views

Sztuczne zamszu jako wariant pokrowca na samochód

Sztuczne zamszu jest imitacją naturalnego i jest wykonane w 100% z poliestru w 100% z bawełny. Zawiera impregnację teflonową, która pełni funkcję ochronną.

Zalety sztucznego zamszu

  • Long zachowuje początkowy wygląd, przez wiele lat nie naciska ani nie rozciąga się w miejscach stale pod zwiększonym ciśnieniem;
  • Dobrze toleruje działanie substancji chemicznych i nie spala;
  • Trwała.

Cechy opieki

Sztuczne zamszu dla samochodów można łatwo czyścić, dobrze wymywać w ciepłej wodzie. Dodatkowe zanieczyszczenia można czyścić miękką szczotką. Podczas usuwania plam należy pamiętać, że do usuwania plam rozpuszczalnych w wodzie należy stosować mydło na bazie wody. Plamy, które opuszczają farbę olejową najlepiej czyścić za pomocą terpentyny.

Sztuczne zamszu z plamami oleju i tłuszczu sprowadza się do dziewiczego wyglądu przy pomocy czyszczenia na sucho.

Plamy owocowe lub warzywne usuwa się gąbką, wodą w temperaturze pokojowej i detergentem.

Ślady napojów alkoholowych można usuwać przez płukanie w wodzie o temperaturze 30 stopni i piance mydlanej. Alternatywnie można użyć oczyszczania 10-20% z alkoholem metylowym.

Plamy piany są usuwane przy użyciu gąbki, wody o temperaturze 30-40 stopni i 3% alkoholu metylowego.

Plamy wina usuwane są przy użyciu gąbki nasączonej 50% roztworem octu lub pianką mydlaną.

Pianka mydła pomoże pozbyć się plam mleka, herbaty lub kawy, a plamki są usuwane przy użyciu 10% amoniaku.

Ślady czekolady, krew są usuwane za pomocą gąbki, roztworu mydła i 5% alkoholu amonowego.

Miejsca pozostawione przez produkty kosmetyczne są często usuwane z gąbki roztworem mydła. Jeśli zamsz dla samochodu nie jest jeszcze oczyszczony z plam, wówczas stosuje się 90% alkohol etylowy lub 5% amoniak. Lakier do paznokci usuwa się specjalnym rozpuszczalnikiem.

Cechy z wyboru pokrywy z zamszu do samochodów

Że z czasem wewnętrzna pianka w pudełku nie ulega rozpadowi i nie zatka się w salonie samochodowym, wybierz te modele, które są duplikowane przez siatkę. Dla ułatwienia opatrunku obejmuje tylne fotele należy zapewnić specjalne zamknięcia zamykane, co nie narusza również rajstop kobiet. Stopień naprężenia sztucznego zamszu powinien być regulowany elastycznymi taśmami i specjalnymi haczykami, co gwarantuje idealne dopasowanie materiału do siedzenia. Sztuczne zamszu na pokrywy powinny być trzywarstwowe, tak aby pojawiła się warstwa powietrza, która pozwoli ciału pozostać suche, nie spoczyć w lecie, a także nie zamarzać zimą.

Zasady dotyczące zamykania zamszu

Taka tkanina do pokrywy samochodu, jak sztuczne zamszu, doskonale "zasiada" na siedzeniach, jednakże konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Język o prostokątnym kształcie, który biegnie między oparciem a siedzeniem, powinien być szczelnie zamocowany i zabezpieczony gumowymi pasami (pod siedzeniem). Niskie dokręcenie doprowadzi do wczesnego odkształcenia tkanki. W zestawie z zamszu zamykać powinny podobne zagłówki dla każdego fotela. Muszą też być ubrani pod kątem kompletności i wygody.