495 Shares 5245 views

Cutter nudny: zakres i dostosować projekt

Obecnie stosowana jest obróbka części na różnych frezarek i nudne, w zakresie podstawowym i naprawy produkcji specjalnego narzędzia. Jednym z takich urządzeń jest nudny nóż. Jest on używany do wykonywania otworów o dużych średnicach i małych na różnych głębokościach. Używany w tym nudnym szczegółowo przemysłu samochodowego, ogólnie inżynierii i oprzyrządowania (obudowa przekładni, tuleje cylindrowe, łożyska, podpory, itp).


projektowanie nóż

Składa się z pręta węglika przylutowane do trzonu stalowego, który ma płaską częścią roboczą. Obecnie istnieje wiele nowych modeli urządzenia. Dzięki innowacjom w tych instrumentów były znacznie lepsze odprowadzanie wiórów z obszaru nudne. Ale w każdym razie nudny narzędzie posiada trzpień i część robocza – głowa. Dlatego też narzędzie to nie jest trudny projekt. Pręt ma prostokątny albo okrągły przekrój poprzeczny. Jest to zazwyczaj od jakości węgla stali 45. Tylna część trzpienia służy do mocowania na trzpieniu, i głowę – w przypadku montażu części tnącej, która w zależności od wielkości i modyfikacji ma kształt płytek lub wkładki i jest wykonany ze stali szybkotnącej P9, P18, R6M5. Kilka elementów danych z węglika spiekanego rzadziej (VK8, T5K10, T15K6) lub ceramiki mineralnych.

Cutter nudny – ostrzenie

Proces ten nie jest trudne, jeśli masz specjalnego sprzętu. Odbywa się to na maszynie szlifierskiej. Wynikiem tego jest pożądana geometria ostrza. Ostrzenie głowę narzędzia wraz z wkładką tnącą. Utworzony przedni, tylny kąt i kąt w planie. Dobór geometrii narzędzia odbywa się z uwzględnieniem właściwości przetwarzanych materiałów i warunków przetwórstwa.

Opis procesu

Specyfika nudne, zwłaszcza małej średnicy, jest spłycenie struzhkootvedenie. Prace przeprowadzone w zamkniętym obszarze, wióry zgromadzone w błąd, zmniejszając w ten sposób proces trudnym, pogorszenie ciepła i może zostać uszkodzony przez obrabianą powierzchnię. Aby rozwiązać ten problem, chłodziwo (płynu). Myje się i usuwa wióry ciepła w specjalny rowek łamania wiórów na powierzchni przedniej części tnącej narzędzia. Ważne jest w tym przypadku. Wspomniany rowek jest otwór o okrągłym dnie. Jak wynika z elementów regulacyjnych układ zapobiega powstawaniu odprowadzanie wióra, które jest wplecione w „brody” i blokuje narzędzia, przy czym narzędzie do wiercenia może być uszkodzona.

urządzenia montażowe

Wytaczanie zainstalowany w trzpieniu o gniazd dla odpowiedniego profilu uchwytu frezu. Pochodzą one z różnych rodzajów. posiadają również trzpień stożkowy według GOST. Nudny nóż jest zamocowany mechanicznie. W leczeniu otworów głębokich i o małej średnicy trzpieni używanych przejścia. Są one wybrane tak, aby mógł być zamontowany w stożku wrzeciona obrabiarki. Krótkie trzpienie wspornikowe umożliwiają ustawienie zarówno frez i dwa połączone pracować jako narzędzie, które zwiększa produktywność w wykańczania dużych otworach. Jest wygodny w tej sprawie. wytwarzają również otwory na przetwarzanie uniwersalnych obrabiarek, w stosownych przypadkach frez tokarki nudne. Od wspomnianego konwencjonalny uchwyt narzędziowy różni się wielkością i sposobem mocowania. Trzpień nie jest używany. Frez trzon posiada masywny odcinek (25×25, 32h25, 40×40 mm) i jest zamontowany w śrub reztsederzhke.