767 Shares 5843 views

Co to jest tkanina do chrztu? Kryżba dla chrztu niemowlęcia własnymi rękami

Nie da się stworzyć rodziny, pytanie rodzi się z narodzin dziecka. Wszakże nowe życie jest najważniejszą rzeczą, za którą ludzie łączą swe przeznaczenia w małżeństwie. A gdy rodzi się dziecko, wakacje przychodzą do domu, oczywiście, wraz z kłopotami i troskami. Bardzo szczególnym dniem w życiu małego mężczyzny i jego rodziców jest chrzest.

Przygotowują się do niego z wyprzedzeniem, starannie wybierają tych, którzy są powierani prawem urodzenia dziecka , i starają się podążać tradycją chrześcijańską, aby chrzest był w pełni zgodny z kanonami Kościoła Prawosławnego. Przede wszystkim należy uzgodnić z kapłanem i zadecydować o dacie nadejścia sakramentu. Do dziś musisz zaopiekować się wszystkim, czego potrzebujesz. Poza krzyżem potrzebny będzie również grzechotwórczy chrzest. Wielu współczesnych rodziców jest zaskoczonych, ponieważ nie wiedzą, co to jest, dlaczego jest to konieczne i gdzie się go dostać.

Co to jest?

Pokrycie chrztu to proste przecięcie tkaniny, nowa pieluszka, ręcznik lub nawet ubranie, najlepiej białe. Wiadomo, że symbolizuje czystość i bezgrzeszność człowieka. Takie jest dziecko, które po urodzeniu po raz pierwszy odwiedziło cerkiew prawosławną. Teraz jest okazja do zakupu gotowych kryzhma z wysokiej jakości naturalnych materiałów i odpowiedniej symboliki, ale można ją szyć lub zamówić w atelier. Głównym symbolem ortodoksyjnym jest krzyż, więc pożądane jest, aby był na dachu. Będzie to charakterystyczny element, który świadczy o duchowości danej tkaniny lub klapki.

Dla wielu rodziców bardzo ważne jest, aby wszystko było nie tylko słuszne, ale i piękne. Ustalenie fotografii i wideo sakramentu chrztu nie jest obecnie zabronione, ponieważ wszyscy starają się zachować pożądane ujęcia, aby je pokazać dziecku w przyszłości. W końcu chrzest jest święto, które dzieje się tylko raz w życiu. Ale wybór nie jest związany tylko z estetyką wizualną, w rzeczywistości pokrywa chrztu ma ogromne znaczenie.

Kto to przynosi?

ObowiĘ … zek doprowadzenia kryzhma do koś cioła spoczywa na matce chrzestnej. Musi ją kupić lub ją szyć. Do świątyni zostaje przywieziony niechlujny dziecko, odbył ceremonię i zanurzył się w czcionce świętej, z której się już ochrzcił. Przed umieszczeniem dziecka w łóżeczku ojciec poślubi to. Wziął matkę chrzestną z czcionką chrztu, owijając ją szmatką. W karpie dziecko musi pozostać do końca tradycyjnego chrztu. Następnie dziecko jest zakładane na ubrania, a święta tkanina jest zabierana przez rodziców, aby zachować ostrożność.

Rozmiar i materiał

Rozmiar marchwi zależy od wieku dziecka. Jeśli jest to niemowlę do trzech miesięcy, możesz wybrać długość 75 cm ze wszystkich stron. Starsze dzieci kupują szmatki o liczbie metrów na metr. Bardzo wygodne jest użycie modelu z kapturem na jednym z narożników. Taka czapka na chrzest dziecka jest najbardziej odpowiednia dla najmłodszych. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę czas roku, w którym planowane jest chrzest. W okresie zimowym lub jesiennym lepiej jest, aby preferować ręcznik frotowy, puszysty, czy nie.

W każdym przypadku materiał powinien być miękki, przyjemny dla skóry dzieci i mieć właściwość pochłaniania wilgoci dobrze. Wymagania te są najlepsze dla mahra. Często używane są również bielizna, bawełna i bawełna . Atlas i jedwab wyglądają bardzo imponująco i pięknie, ale nie mogą tak dobrze absorbować wilgoć. Można je używać pod warunkiem, że nasadka chrztu będzie składać się z dwóch warstw. Szczyt może być z materiału szlachetnego, a dolny – z bawełny lub mahry.

Kapelusz chrzcielny dla siebie

Oczywiście nie można kupić gotowej klapy, ręcznika lub pieluchy. W sklepach i na rynkach nie jest trudno znaleźć dywan, ponieważ nie będzie to trudne i zamów indywidualne krawiectwo biorąc pod uwagę wszystkie życzenia. W takim przypadku dziecko może mieć nominalną powłokę na chrzest – nie tylko piękną i przyjemną dla ciała, ale również imię w postaci haftowania koronek lub wytłaczania. Najbardziej odpowiedzialni i uprzejmi godmothers są skłonni do tworzenia własnych kryzhma. W rzeczywistości takie roboty są całkiem możliwe dla każdego, a dusze w rzeczy szyte są znacznie bardziej niż w standardowej fabryce.

Więc, co trzeba zrobić ciasto samemu? Przede wszystkim jest to tkanina. O tym, co powinno być, jest już znane – miękkie, naturalne i higroskopijne. Głównym zadaniem jest udekorowanie. Tkanina chrzcielna, wykonana ręcznie, będzie przypominać dzieło sztuki, jeśli traktujesz jej dekorację wyobraźnią i inspiracją. W tym celu można używać koronek, warkoczy, haftów, ozdobnych kwiatów, paciorków i wstążek.

Dla dziewczyny i chłopca

Materiał jest po prostu szyty na żądanie lub obręcze wykonane są z satyny. Jeśli musisz chrzcić dziewczynę, preferuj różową lub żółtą. Jako elementy dekoracyjne będą służyć różnego rodzaju łuki, kwiaty, ruches. Czapka chrztu chłopca może być wykonana z delikatnie niebieskiej tkaniny lub ozdobionej elementami tego cienia. Nie wolno też używać kolorów jasnozielonych, niebieskich lub liliowych. Z takiej tkaniny konieczne jest wykonanie geometrycznych wkładek lub ozdabianie taśmami. Mereżka i hafty też wyglądają bardzo oryginalnie i nie są zwyczajne. Najzdolniejsi rzemieślnicy mogą spróbować wyobrazić aniołów, gołębi, ozdobić napis z napisem na nich.

Po chrzcie

Co zrobić z dywanem po chrzcie? Według popularnych przekonań, jest ona strażniczką dziecka przez całe życie. Dlatego też rodzice muszą to zachować. Istnieje szerokie przekonanie, że kryzhma może pomóc dziecku podczas choroby. Mama musi ją wydostać i owinąć dziecko, kiedy nie czuje się dobrze, tak że przychodzi ulgę. Również rodzice czasem znajdują zastosowanie jako ręcznik na twarz dziecka, ukrywaj je podczas snu.

Od czasów starożytnych jest opinia, że jeśli człowiek cały czas utrzymuje swoje kryzhm, będzie szczęśliwy. Ponieważ niektórzy uważają, że ta tkanina powinna być po prostu chroniona, nie używana w życiu codziennym, a jeszcze bardziej nie myć. Dlatego po kąpieli lepiej wytrzeć dziecko zwykłym ręcznikiem, a kryzhm umieścić w ustronnym miejscu, ale nie wśród codziennych ubrań i bielizny. Aby chronić je przed plamami, zapachami, kurzem i uszkodzeniami, zaleca się zakup lub szyć specjalną pokrywę tkaniny bawełnianej. W każdym przypadku będzie kryzhma używany lub nie, należy wziąć pod uwagę, że nie jest zagubiony i nie uszkodzony.