88 Shares 1550 views

Honda NC700X: dane techniczne i opinie

Niestabilność gospodarcza ostatnich lat przynosi zmiany na rynku motocyklowym. W rezultacie, nawet tych producentów, którzy w zasadzie utrzymała wysoki poziom cen, coraz bardziej zaczął ciążyć ku produkcji modeli low-end. Do tych obaw i dzisiejszej rozmowy bohatera – Honda NC700X. Przekonajmy się, co, oprócz ceny, jest gotowa do zaskoczyć japońską rozjazd!

Z czystym arkuszu

Bardzo rzadko się podoba modele świat motoprom wykonane „od zera”. W naszym przypadku wszystko jest całkowicie nowy engine, konstrukcja podwozia, w ogóle, nowy motocykl. Na pierwszy rzut oka jest oczywiste, że podobieństwo rowerze ze starszymi modelami Crossrunner Crosstourer i jeśli jest mały, ale tylko pod względem wzornictwa. Fakt, że składnik off-road w tym modelu nie jest dostępny, ale to jest trochę niższa.

pierwsze wrażenie

Jednym z wyraźnych zalet roweru nie jest nawet siedząc można zobaczyć za kierownicą i uruchomić silnik. Mówimy o bagażniku, który znajduje się w miejscu zbiornika paliwa. Zgodnie z planem przez projektantów musi dopasować kask integralny, i to naprawdę pasuje. Jednak właściciele dużej głowie będzie musiał się pocić przed ich kask nadal mieszczą się w bagażniku. Drugim problemem, z którym zmierzyć się takich zawodników – zdjąć hełm. Japończycy najwyraźniej przewidzieć taką sytuację i dokonać bagażnik takiej konfiguracji, że kask należał czoła. To sprawia, że można podnieść szybę i wyciągnąć podbródek kasku.

Jednak pojemność było bardzo udane i pożyteczne. Oprócz instrukcji i standardowego zestawu narzędzi, które są tam w specjalnym pojemniku w bagażniku, można umieścić wiele rzeczy. Szczególnie przydatna bagażnika będzie na długich trasach. To praktycznie zastępuje tylny bagażnik. A jeśli dodać do tyłu netto i kilka walizek, to rower może pójść nawet dookoła świata.

zużycie paliwa

Drugim wydarzeniem, które motocykl Honda NC700X zamierza przyciągnąć szeroką publiczność potencjalnych klientów – to umiarkowany apetyt. Tworzenie modelu posiadającego takie cechy, projektantów, z jednej strony, z poszanowaniem Europejczyków, dla których ochrona środowiska jest jednym z priorytetów, a drugi – aby zmniejszyć objętość zbiornika gazu. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, przeniesione do tyłu roweru. Zbiornik paliwa szyi znajduje się pod siedzeniem pasażera. zbiornika wynosi około 14 litrów.

Na prezentacji modelarzy wyraził zużycie 3,5 litra na 100 kilometrów. Zazwyczaj te stwierdzenia są bardzo różni się od rzeczywistości, więc wiele osób nie zwraca uwagi na ambitne oświadczenia o skąpych apetytu motocykla. W praktyce, natężenie przepływu wynosi około pięciu litrów na 100 km. I to w trybie napędu sport kiedy „gaz” Handle praktycznie zwolniony, a ogranicznik obrotów ciągle daje o sobie znać. Ogólnie rzecz biorąc, dobry przepływ. Oczywiście, podczas jazdy w trybie Eco, można zbliżyć się do podanych 3,5 litra. Nawet nie trzeba czekać na korzystny wiatr i wyłącz silnik podczas zejścia z góry.

Honda NC700X: Dane techniczne

Oczywiście, idealny motocykl nie stało, i prędzej czy później, ale pozytywny koniec boczny. Objętość silnik 670 cm3, w teorii, należy opracować 70-80 moc jak, na przykład, Kawasaki ER6. Ale w tym przypadku daje w sumie 50 litrów. sek., co jest wyraźnie anty-rekord w segmencie. Honda NC700X jest w trzech postaciach: podstawa, z automatyczną skrzynią biegów i ABS. Wersja z automatyczną skrzynią biegów jest znacznie cięższe i droższe niż inne.

Na prezentacji roweru jego twórcy mówili o badaniach statystycznych, które pokazują, że rzekomo szybsze 140 kilometrów na godzinę przyspieszył tylko „odnoprotsentniki” i odwraca powyżej 6000 podniesiony tylko sportowców, a nawet wtedy nie zawsze. Wszystko to powiedziano im, aby chronić silnik Honda NC700X. Opinii pokazują, że dynamika w rowerze ma problemu. silnik ciągnie się bardzo pewnie przy niskich prędkościach, średnio – jeszcze lepiej. Problemem jest to, że w regionie 7.000 rpm wszystkie historie pokazują swój potencjał, a nasz bohater pesters przestać śpiew. Gdy szybkość transmisji wzrostu, oczywiście, w chwili upadku i znowu byłoby pożądane, aby rozpędzić silnik tysiące ósmego – przynajmniej.

Dlatego, aby poruszać się mniej lub bardziej szybko, aby utrzymać tempo konieczne, aby uzyskać rękę poniżej ogranicznika. Ale za to, nawet w zwolnionym ruchu z prędkością do 100 km / h będzie musiał zmieniać biegi jak karabin śruba-action z aktywnym fotografowania. A jeśli będziesz w stanie oderwać się i osiągnąć prędkość do 150 km / h, liczby przełączników i przekracza wszelkie granice.

Najbardziej przyjemny, jak wynika z opinii, należy przejść do Hondy NC700X z prędkością 130-140 km / h. W razie potrzeby, rower może być zwiększona do 180, ale nachylenie w dół drogi, przechodząc wiatru i Motorcycle Racer postawę w tym przypadku stać się obowiązkowe atrybuty.

Cechy motoryczne

Aby zrozumieć, dlaczego silnik nie działa „rolki” do przyzwoitej prędkości, trzeba zrozumieć bardziej szczegółowo w jego strukturze. „Pies zakopane” w indeksie, który zwykle nie zwraca uwagi na: – stosunek skoku tłoka i otworem cylindra. Tak, to jest tutaj 80h73. Long-suwowy silnik na rowerze szosowym – kolejny dziwne projektanci decyzji. Prawidłowe nawet powiedzieć nonsens, myślenia do twórców kompetencji. Jak opinie, normalne wytłumaczenie tej decyzji nie ma.

Długo-suwowy silnik dosłownie „ciągnik” pull od dołu i utrzymuje ją w zakresie obrotów. Jednak rozkręcić silnik do wysokiej prędkości jest niemożliwe – corny tłoki nie mogą wytrzymać obciążenie i wyłączać. Z tego powodu, a tylko 50 koni mechanicznych.

lądowanie

Każdy, kto chce rower z gładką i wygodne dopasowanie, który jednoznacznie dopasować Honda NC700X. Właściciele opinie potwierdzają, że bezpośrednie sadzenie wysoką kierownicą umożliwia wygodne do podróży w mieście i w trybie krajowym. Lądowanie na rowerze nie ma nic zbyt atrakcyjny i ekstremalne. Jedyną rzeczą, która sprawia, że właściciele jakiś błąd – kierownica. Być może jest to swego rodzaju hołd dla stylu endurnomu. Cokolwiek to było, podczas jazdy w kole muzhduryadiyah sprawia nerwowy. Kolejne małe obawy punkt aerodynamiki Honda NC700X. Przednia szyba chroni organizm przed podmuchami wiatru, ale to nie daje właściwego aerodynamiki roweru w przyzwoitą prędkością.

potencjał offroad

Honda NC700X jest pozycjonowany jako twórców roweru z możliwościami lekki off-road. W rzeczywistości, on wyraźnie stoi wśród crossoverów wśród najbardziej zorientowanych asfalt. Jeździć na ziemi – nie jest to najbardziej wygodny rozrywką. Maksymalnie co może zrobić, to pojechać 200 metrów na płaską drogą gruntową od szosy do ogrodu, na przykład. A nawet pęknięcia w asfalcie rower nie jest najlepszym sposobem radzenia sobie.

podwozie

Osławionej Pojemność bagażnika jest również odzwierciedlenie w podwoziu. Projektanci musieli rozciągnąć rower i zwiększyć rozstaw osi. Wielu zakłada, że środki te będą miały wpływ na zwrotność i uczynić model jeszcze bardziej nudny, ale to nigdy nie zdarzyło. Wąskie opony oraz inne szczypie przedstawili swoje – manewrować rower bardzo dobrze. Zawieszenie działa nawet lepiej niż numeru podstawowego rozjazdów. Ogólnie rzecz biorąc, na autostradzie, Honda NC700X prawie tak dobre jak typowy neoklasycyzmu. A niektórzy konkurenci nawet przewyższa rower.

oszczędności

Biorąc pod uwagę, że model odnosi się do gospodarki, to starali się obniżyć cenę, a uczynił to na kilka sposobów. Najbardziej interesujący sposób na zmniejszenie kosztów rowerze – tarcze hamulcowe z pojedynczej blachy stalowej. Oznacza to, że odpady ze stali, które zostały wycięte z przedniej tarczy, z tyłu tarcza stała. Po przebiegu leczenia. Oczywiście, taki system nie zezwala na dwóch przednich dysku, więc firma zdecydowała, że jedna wystarczy. Biorąc pod uwagę moc motor i innych parametrów, szeregowy układ hamulcowy jest wystarczające.

Zazwyczaj oszczędności znacznie wpływa na wygląd motocykla, a tam są szczegóły, które przypominają akcesoriów rowerowych do klasy budżetowej. W naszym przypadku nie było tanie elementy, które na pewno się podoba. Przy okazji, jeśli chcesz, możesz zmienić wygląd wygląd roweru. Nawet nie trzeba nic robić z rękami. Firma Honda wypuszcza zestaw elementów, które sprawiają, NC700X jest bardzo podobny do BMW GS. Zestaw składa się z: łuk, szkła, żarówek i innych elementów na zewnątrz. Cena japońskiego roweru jest prawie dwa razy mniej niż w bawarskim prototypu.

potencjalny nabywca

Wiele osób wie, że tanie, ale praktycznych pojazdów dwukołowych – motocykle Honda. Honda NC700X to doświadczeni rowerzyści przeciętne doświadczenie, ale nie każdy kupujący jest motocykl „piekło-driver”. coraz więcej obywateli są przesadzane z napędem na dwa koła wyłącznie ze względów praktycznych, co roku. Głównym celem, że w ten sposób realizować – oszczędność czasu. Większość z tych ludzi nie potrzebują transcendentalną moc silnika, W pełni regulowane zawieszenie i innych drogich przyjemności. Oni potrzebują niezawodnego, posłuszny, komfortowy motocykl że rozsądna ilość czasu jest w stanie dostarczyć jego magistra we właściwym miejscu bez żadnych przykrych niespodzianek. Ważne jest również, aby ten żelazny koń nie był wart jako drugiej ręki „Gelendvagen”.

Druga kategoria motocyklu że NC700X jest całkiem odpowiednie – początkujący rowerzyści. Ten rower jest w stanie dokładnie i dostępny uczyć jazdy mniej lub bardziej groźne urządzeń i, co najważniejsze, nie nudzić się na drugi miesiąc. Jest posłuszny i łatwiejsze w obsłudze niż kilka mniejszych konkurentów objętościowych Tak więc zaczynamy jeździć bezpiecznie początkujących jeźdźców. Ponadto, Honda NC700X, zdjęcia, które wyglądają całkiem nowoczesny i dynamiczny, doskonały styl dla młodych ludzi. Dobrze, możliwość zakupu wersji z automatyczną skrzynią biegów dodatkowo rozszerza zakres odbiorców.

wniosek

Niezwykle atrakcyjna cena Honda NC700X, cechy, które rozważaliśmy powyżej, pozwala twórcom wybaczyć wiele niedociągnięć. Zwłaszcza, jeśli pamiętać o sprawności motocykla i bagażnika, który jest prawdziwą rzadkością. motocykle mają trochę słaby, ale podczas jazdy na długich dystansach podczas jazdy uzyskuje stabilność, a nie dynamiczny. Jadąc 400 kilometrów między Fill-upy, nawet przy prędkości 130 km / h, można pójść znacznie dalej sportbaykerov zatankować trzy razy częściej.

Na tym rowerze jest dość wygodne do siedzenia. Jazda po mieście jest kilka razy tańsze niż właściciele sportbikes lub neykedov. Więc z jego zadanie – aby opłacalne i jednocześnie dość stylowy i komfortowy motocykl – japońską firmę obsługiwane na odpowiednim poziomie.

2012 Model kosztuje około 3-4 tysięcy dolarów na rynku wtórnym. Dla nieco zaktualizowana wersja będzie musiał zapłacić około tysiąca jednostek konwencjonalnych.