601 Shares 1339 views

Jak zmontować domowe motorower z materiałów złomu?

Dziś handel może zaoferować wiele różnych modeli skuterów producentów krajowych i zagranicznych. Zanim ktokolwiek pragnących kupić pojazd, oferuje ogromny wybór. Jednak nawet przy takiej obfitości opcji nie każdy znajdzie to, co lubi. Ktoś nie jest zadowolony z wielkości i ciężaru maszyny. On szuka kompaktowego urządzenia, które można umieścić na przykład w bagażniku samochodu. Ktoś myśli, że projektowanie nowoczesnych „konie żelaza” nie jest wystarczająco atrakcyjny. Chce pokazać swoją kreatywność i budować swój własny pojazd. Ci ludzie są zainteresowani jak zrobić domowy motorower. Oto kilka przydatnych wskazówek.


może być konieczne

W celu dokonania domowe motorower, musimy najpierw zdecydować się na szczegółach, które będą zaangażowane w zespole. Podstawą projektu, w większości przypadków niepotrzebne akty rower. Wystarczy zastanowić się, który pomieści wszystkie szczegóły. Najbardziej kłopotliwe z nich – jest silnik. Jest zwykle umieszczone na stronie komory bagażnika tylnej lub w dolnej części ramy. Jeśli ramka ma taką strukturę, że umieszczenie silnika stworzy dyskomfort podczas jazdy motorowerem, można to zrobić oddzielnie. Będzie to wymagało wykonanie prac spawalniczych. Gotować ramkę części rowerowych, które są specjalnie zaprojektowane do odpowiedniego obciążenia. Można zmienić geometrię żądanej strony. W tym celu nacisk i gniazda samochodowego. Zastosowanie rur wodnych nie jest ściśle dozwolone, ponieważ nie mają one wystarczającej wytrzymałości. Ta domowej roboty motorower nie ma. Punkty mocowania silnika można wyciąć z blachą o grubości co najmniej 5 mm i zgrzewania ich do ramy.

Silnik motoroweru

Tutaj rzemieślników zwykle iść drogami. Niektóre silniki są wykorzystywane przez maszyn rolniczych. Na przykład mechanizmy Glebogryzarki i pił łańcuchowych. Inni zbierają domowe motorower pomocą specjalnych silników rowerowych. Na przykład, popularne wśród techników jest chiński silnik serii „D” lub po prostu „Deshko”. Co w użyciu – każdy decyduje sam.Vozmozhno w szafie została zabrudzona stary silnik benzynowy z piłą i swędzenie to gdzieś przyczepić. Konieczne jest, aby umieścić go w domowej motoroweru. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie standardowego velomotor. Więc bardziej zapewnienie niezawodność. Silnik musi być zainstalowany na przygotowanej wierzchowca. Jeśli wykorzystuje się napęd łańcuchowy, przekazywanie momentu dopuszczalne jest stosowanie standardowego łańcuchowe rowerów.

układ hamulcowy

Optymalnie zainstaluje typ szczęki hamulcowej na tylnym kole. Ze względu na łatwość ich wszystkich projektowania wydajne hamowanie jest wymagane. Pierwsze testy nowego motoroweru powinny być wykonane ze szczególną ostrożnością. Wypełnić go z paliwa, konieczne jest, aby zacząć jeździć kilkaset metrów, niewiele przyspieszenie. Należy okresowo przetestować system hamowania, dzięki czemu Krótkie naciśnięcie klamki. Jeśli wszystko pójdzie gładko, test można uznać za sukces. Po tym, informacje o tym, jak zrobić motorower, można dzielić się ze znajomymi.