794 Shares 1969 views

Zastosowanie wosku pszczelego w medycynie ludowej

Wosk jest związek organiczny, który zawiera około trzysta różnych składników. Niektóre z nich mogą być korzystne dla zdrowia. Bardzo bogaty w wosku, na przykład witaminy „A” i różnych soli mineralnych. Pomimo faktu, że współczesna nauka osiągnęła wyżyny w biochemii molekularnej, syntetyczne analogi tego produktu zostały dotychczas stworzone.


Zastosowanie wosku pszczelego jest przede wszystkim jego właściwości przeciwzapalne, gojenie ran, antybakteryjne i wybielające. Można go używać z różnymi chorobami: przeziębienia, skóry, układu pokarmowego, itp Bardzo często produktem odpadowym pszczół wykorzystane jako podstawa do produkcji różnego rodzaju maści i kremów kosmetycznych medycznych.

Korzystanie z wosku pszczelego do zapalenia oskrzeli i zapalenia błony śluzowej nosa

W takich chorobach wosk stosuje się jako warstwę ocieplenia. Przede wszystkim, należy go stopić. Następnie należy wlać do płaskiej formy, wyściełanym ceraty, i czekać, aż zgęstnieje. Po Powstała płyta jest lekko chłodzi, usuwa się go z formy, nanosi się na klatce piersiowej lub nosa. W celu przedłużenia procesu podgrzewania, górna pokrywa owinąć ręcznik lub kawałek o grubości materiału. Jeśli nie ma odpowiedniej formy, wosk może po prostu ogrzać i nałożyć równomierną warstwę na pergaminie.

Zastosowanie wosku pszczelego na pozbycie się zmarszczek

Uważa się, że za pomocą wosku pszczelego może zapobiec powstawaniu zmarszczek na skórze, a także pozbyć się istniejących. W tym przypadku, specjalna maska, która w razie potrzeby może być wykonane w domu. W przypadku preparatu w szalce emalii umieszczona na 30 g miodu, soku białej lilii, soku z cebuli i wosk. Dania z składników umieszczone na wolnym ogniu. Mieszaninę ogrzewano do woskiem aż rozpuści. Otrzymaną maskę stale mieszając aż do ostygnięcia. Aby pozbyć się zmarszczek składzie nakłada na oczyszczoną skórę twarzy i szyi rano i wieczorem przez pół godziny.

Korzystanie z wosku pszczelego do wybielania zębów

Do wybielania zębów, woski, po prostu czasu na gryzienie od czasu do czasu. To, między innymi, przyczynia się do gojenia ran i na dziąsłach i wzmocnić je. Szczególnie przydatne w tym przypadku zambrus. Tzw specjalny rodzaj wosku, że pszczoły wykorzystywane jako nasadki dla komórek. Jego skład różni się nieco od zwykłych. Aby żaden owad nie jest tęsknota za pszczół miodnych jest dodawany do tych płyt kilku jego jadu.

Zastosowanie tego rodzaju wosku pszczelego jako „guma do żucia” również może przyczynić się do odzyskania od anginy i zapalenie zatok. wosk jaskółka, oczywiście, nie jest to konieczne. Żuć go na około dziesięć minut, a potem wypluć. Jednakże, jeśli przypadkowo zjeść kawałek, aby martwić się o to nie warto. Bez szkody dla ciała nie spowoduje wosku. Wręcz przeciwnie. Produkt ten może przyczynić się do normalizacji w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego.

Wosk pszczeli, którego stosowanie w medycynie domu jest znana od niepamiętnych czasów – niezwykle użyteczny produkt. Kiedy jest stosowany jako środek kosmetyczny lub leczniczy nie jest całkowicie nie ma żadnych skutków ubocznych, a wynik jest zazwyczaj po prostu niesamowite.