398 Shares 9662 views

Hokeista Kvartalnov Dmitry: gry i coaching kariery

Dmitriy Kvartalnov jest słynny radziecki i rosyjski hokeista, oba kluby krajowe i zagraniczne. Po zakończeniu kariery sportowej stał się sławny trener.

kariera piłkarska

Kvartalnov Dmitry pierwszy wyszedł na lód jako profesjonalny gracz w rodzinnym Zmartwychwstania „Chemik”. To debiuty w sezonie 1982-83, ale cztery młody hokeista roku udało się zdobyć przyczółek w klubie.

Od 1986 Dmitriy Kvartalnov – hokeista, który odgrywa główną rolę w „Chemik”. W sezonie 86/87 spędził 40 meczach, w których zdobył 11 goli i 6 razy wspomaganego drużyny.

Pierwsza nagroda poszła do Kvartalnova w 1989. Jego „Chemik” zdobył srebrne medale Pucharu ZSRR, a napastnik zdobyć 32 (20 + 12) punktów. Rok później Kvartalnov Dmitrij dostaje nie tylko brązowy medal mistrzostw Związku Radzieckiego, ale także dostaje tytuł najlepszego strzelca w turnieju. W 46 meczach zdobył 25 razy w bramce rywalek i dał 29 asyst.

Po zagraniu jeszcze jeden sezon dla „Chemik”, czwarta idzie szukać szczęścia za granicą hokeja. Ponieważ nie dostać się do Draft NHL Entry, Dmitri zawiera umowę z klubem MPH „San Diego Gullz”. Ten sezon rosyjski hokeista miał niezwykłe: wpisując w 77 odpowiada 118 (60 + 58) punktów, kwartał był najlepszym strzelcem debiutantem i gracz w lidze.

Z tych danych w następnym sezonie Dmitry debiut w NHL, „Boston Bruins”. Kwartalne dwa sezony spędził w najbardziej prestiżowej lidze świata 112 gier, w których zdobył 42 goli i 49 asyst dał dokładne.

W 1994 roku rosyjski hokeista powraca do Europy, gdzie 3 sezon pod okiem legendarnego Aleksandra Yakusheva grał dla klubu „Ambri-Piot” ze Szwajcarii. Następnie Kvartalnov Dmitry podpisał trzyletni kontrakt z austriackim zespołem „Klagenfurt”.

W 1999 roku rosyjski napastnik jest częścią niemieckiej „Adler”, a sześć miesięcy później – „Yokerita” z Finlandii.

W sezonie 2000/01 długo oczekiwany przez wielu rosyjskich fanów Kvartalnova powrócić do ojczyzny. Podpisał kontrakt z „Ak Bars”, który w następnym losowaniu mistrzostw zdobył srebrny medal rosyjski Super League. Po dwóch sezonach, dodaje do swojej kolekcji nagród brązowy medal w turnieju.

W 2004 Kvartalnov Dmitry przeszedł w Czerepowiec „Severstal”, za który grał rolę sezonu. Następnie przez okres dwóch lat pobytu w napastnika „Skrzydła Sowietami”. W sezonie 2006/07 wrócił do Quarterly „Severstal”, a na koniec mistrzostw postanowił zakończyć swoją karierę gry.

Gry dla drużyny narodowej

Po raz pierwszy w drużynie ZSRR Quarterly uderzył w międzynarodowym turnieju w 1989 roku. Było to Mistrzostwa Świata w Szwecji, z którą Związek Radziecki przyniósł team złoty medal.

Dwa lata później napastnik ponownie bierze udział w Pucharze Świata w Finlandii. Tym razem, jego kolekcja jest uzupełniana brązowy medal.

Kvartalnov Dmitrij w 1996 roku po raz trzeci udał się do mistrzostw świata w drużynie rosyjskiej. Ale, niestety, nie udało się zdobyć medal tym razem.

ścieżka coachingu

Kvartalnova coachingu kariera rozpoczęła się w lecie 2009 roku, kiedy pracował jako trener „Severstal”. 7 grudnia został mianowany szef zespołu Cherepovets Mentor. Przez trzy sezony „Severstal” pod jego kierownictwem udało raz dotrzeć do playoffs.

W kwietniu 2012 roku, Dmitriy Kvartalnov stał trener „Syberii”. Pracował w Nowosybirsku dwa sezony, za każdym razem jego zespół w lewo w playoffs. Ale w 2014 roku Kwartalna rezygnuje z powodów rodzinnych i wrócił do Moskwy.

Ale 5 dni później ujawnił prawdziwy powód zwolnienia – Kwartalne podpisał kontrakt z CSKA Moskwa „”. CSKA pod nowym trenerem dwa razy z rzędu zdobył Puchar Kontynentalny, a także grał w finale Puchar Gagarina.