460 Shares 2564 views

Olga Rypakowa. Biografia, sportowa kariera, nagrody

Mężczyźni zawsze rywalizowali, kto jest silniejszy w walce, w pływaniu, kto jest szybszy w wyścigu, który może skakać wyżej i dalej. zawody te nie pozostają obojętne i kobiety. Wiele wybrał ćwiczenia gimnastyczne i, oczywiście, „królowej sportu”, który mamy naprawdę nie fair zwane lekkoatletykę. Ci, którzy osiągnęli w sporcie niektóre z wyników, nie nazywają to łatwe. Jednak to nie powstrzymuje dziewczynki. I nadal wybierać własne zabawne dyscypliny. Bieganie, skakanie, rzucanie, wykonane z wysokiego poziomu umiejętności, nie pozostawiają nikogo obojętnym: obaj uczestnicy i liczne widzów.


Bohaterka tego artykułu, mistrz olimpijski w trójskoku (Londyn, 2012), dwukrotnie laureatem brązowy medal w Pekinie w 2008 roku w Rio de Janeiro w 2016 roku, mistrz świata w 2010 roku w pomieszczeniach zamkniętych, powtarzające się zwycięzcą i laureatem wielu międzynarodowych konkursów zaczął kiedyś jego wzniesienie się na wyżyny światowej sławy „królowej sportu”. Ta gwiazda jest obecnie znany niemal wszystkich fanów lekkoatletyki, nie tylko w krajach byłego Związku Radzieckiego, ale również daleko poza nią. Jest to pochodzący z Kazachstanu Olga Rypakowa.

biografia

Olga urodziła się w rodzinie sportowych 30 listopada 1984, w mieście Oskemen, Kazachstanie. Zacząłem ćwiczyć lekkoatletykę pod kontrolą i za radą rodziców. Tato Olga robi Decathlon i wieku ośmiu doprowadziło ją do sektora sportowego. Pierwszy trener w młodości była Tatiana Nazarova, student jej ojca. Olga Sergeevna Rypakova początkowo zaangażowany w skoku w dal i heptathlon. Pierwszy międzynarodowy start sportowców stał się mistrzostwa świata juniorów, które odbyły się w 2000 roku w Ameryce Południowej, w Santiago (Chile). Tam zadebiutowała w skoku w dal i trwało aż tylko 23th miejscu. Z pamiętników sportowców – to był jej wielkim osiągnięciem w czasie, bo wszyscy pozostali konkurenci byli kilka lat starszy od niej.

Pierwszym osiągnięciem

Olga Rypakowa wieku osiemnastu lat został mistrzem Kazachstanu w heptathlon wśród dorosłych uczestników. Kingston (Jamajka) w tym samym roku zdobył srebrny medal w wieku Junior World Championship. Stając złoty medalista Igrzysk Azjatyckich w Doha (Katar) w dyscyplinie heptathlon sportowca jeszcze w 2007 roku, postanowił skupić się na długim skoku. Od tych dyscyplin potrzebują bardzo dobre wyniki w sprincie, a nie zdolność nadmuchiwany techniczną sportowcem, biorąc pod uwagę fizyczne uzależnienie, to było rozsądne, aby wybrać rodzaj lekkoatletyka, gdzie rywale mogli ominąć lepszą technikę niż prędkość. I oczywiście, w końcu wybór padł na trójskoku – to slozhnotehnichesky rodzaj lekkiej atletyce, który składa się z fazy docierania się, skok, krok, skok i lądowania. W celu osiągnięcia znaczących rezultatów w postaci szybkości treningu sportowiec potrzebie, skoki zdolności, koordynacji i zdolność do spłaty prędkość wirowania w czasie wykonywania skoku.

Trójskok rekordzista

Jeśli mężczyźni rywalizowali w trójskoku od początku nowoczesnych igrzysk olimpijskich (1896), kobiety weszły tej dyscypliny w programie olimpijskim konkursie zaledwie sto lat później w Atlancie (USA) w 1996 roku. Pierwszy mistrz olimpijski w dyscyplinie stał ukraiński skoczek Inesa Kraweć, który przed rokiem w Göteborgu (Szwecja) ustanowił rekord świata w tej dyscyplinie trójskoku z rozbieg dla kobiet (15 metrów 50 centymetrów). U mężczyzn rekord świata należący do Anglika Jonathan Edwards (18 m 29 cm). Powstała w ten sam w 1996 roku, na tych samych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce na stadionie królewskiego w Szwecji. Dla wielu jest to zaskakujące, że specjalność Jonathan nie jest sportowcem, to tylko hobby od dzieciństwa do niego.

Wróćmy jednak do naszej bohaterki. Olga Rypakowa rozpoczęła swoją doskonałość w trójskoku i na drodze do Olympus.

Rypakova – mistrz olimpijski

Dla każdego sportowca najwybitniejszym osiągnięciem jest zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich. 2008 Igrzyska Olimpijskie w Pekinie przyniósł Olga czwartą pozycję, ale to jeszcze dostał brązowy medal, który został pozbawiony greckiego atlety okaże się, że stosowane narkotyki. A następnie w kolejnej Olimpiady sportowiec został już ustalony. Stadion Albion – Londyn – 2012 Olga Rypakowa wyprodukował swój pierwszy w karierze złoty medal olimpijski w trójskoku z wynikiem 14 metrów 98 centymetrów. W Rio de Janeiro (2016) Olga kończy serię skoków i zamienia w górę trzy nagrody z brązowym medalem. Prywatne osiągnięcie Olga w skoku w dal – 6,85 m A, w trójskoku w Splicie (Chorwacja) sportowiec pokazał swój najlepszy wynik. – 15,25 m, który jest oficjalnym rekordem Azji.

Sport legenda Kazachstan

W 2016 roku otrzymała Olga wczesne tytuł "Major" (reprezentujący klub CSKA Army). Jej nazwa pochodzi od centrum lekkoatletyczny w jego rodzinnej miejscowości Ust Kamenogorsku, które odbywają się liczne konkursy i wielokrotnie odbyło się międzynarodowe zawody o nazwie Olga Rypakowa. Dyrektor centrum jest jej mąż Denis Rypakov, profesjonalny biegacz 400 metrów, zwycięzca World Games Studenckich. Rosną dwoje dzieci – córkę i syna Anastasia. Cyryla Rodzice nie przeszkadza, że dzieci pójdą w ich ślady. Córka, zaangażowany w lekkiej atletyce, niemniej jednak wybrał inną sportu – siatkówki.

Plany na przyszłość

Rodzina promuje zdrowy styl życia. Lekkoatletyka jest szybko rozwijającym się w Kazachstanie, głównie dzięki osiągnięciom Olgi Rypakovoy które inspirują dzisiejszą młodzież. Obecnie Olga jest przeszkolony przez ojca i męża i rekordzista o zwycięstwa medali w zawodach międzynarodowych wśród sportowców Kazachstanu. Jego kariera, nie będzie rzucać i przygotowuje się do wystąpienia na tegorocznych mistrzostwach świata w Londynie. Będzie również wziąć udział w Igrzyskach Azji i kolejnych Igrzysk Olimpijskich 2020, które odbędą się w Tokio (Japonia).