502 Shares 7628 views

edukacja seksualna nastolatków: Metody, wyzwania, książki

Twoje dziecko tak długo, aby pozostać najmniejszą i delikatna istota na ziemi. Ale czas jest nieubłagany, i to przed masz nastolatka, który twierdzi, prawa i pragnienia, a ponadto, że ma wiele niewygodnych pytań. Cykl menstruacyjny, pierwsze i fantazje seksualne, zmiany ustrojowe i relacje z przeciwnej ciała. Tematy są bardzo wrażliwe, większość rodzice wolą, aby ich uniknąć. Jednak edukacja seksualna nastolatków – jest to niezwykle ważna sprawa, a jej zaniedbanie często prowadzi do katastrofalnych skutków.

Pierwsze zmiany

Wiek, w którym stają się one szczególnie widoczne, mogą być różne. Dla niektórych jest to 11 lat, dla innych – 14. W tym czasie istnieje aktywny rozwój organizmu jako całości. Znaczny wzrost masy ciała i wzrostu, zwiększa wydajność aktywnie rozwój wszystkich układów fizjologicznych. Ale najbardziej aktywnie działa w tej chwili gruczołów dokrewnych. Pod ich wpływem, nawet zmianę zachowań. edukacja seksualna nastolatków trzeba zacząć jak najwcześniej, poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania i nie ignorując jego ciekawe tematy, tak aby nie stworzyć próżnię informacyjną.

Szkoły lub rodziców

Jest to kolejna ważna kwestia. Stosunkowo niedawno, edukacja seksualna młodzieży w ogóle nie miało miejsca. Informacja musiała być zbierane przez dzieci ziarna, uznając jej starszych towarzyszy. W rezultacie okazało się zniekształcony i nie zawsze pełne. Dziś firma wreszcie do punktu, że jest niezwykle ważne, aby wychowywać nastolatka nie tylko w łonie rodziny, ale również do przeprowadzenia specjalistycznego szkolenia w ramach edukacji szkolnej.

Wprowadzenie specjalnych przedmiotów może zwiększyć poziom świadomości informacyjnej i umożliwia każdemu młodemu człowiekowi zadać swoje pytania. Tak więc, można powiedzieć, że edukacja seksualna nastolatków – jest zadaniem całego społeczeństwa. Dlatego dziś jest tworzony jako infomercials, które są nadawane w telewizji. Są one zaprojektowane w łatwy i prosty sposób przekazać dziecku wczoraj najważniejsze informacje, że tak jest to konieczne.

Na skrzyżowaniu z fizjologii i psychologii

Chłopiec i dziewczynka w jego wczesnych lat 14 są dość różne, co często jest przyczyną alarmu dla troskliwego rodzica. Tak, a jak się nie martwić, jeśli czuły i skontaktować dziecko nagle zaczyna się wycofać do siebie, wycofujące się, że ma swoje własne życie, które nie chce nic mówić. W rzeczywistości, nie w pełni zrozumieć, co się z nim dzieje. Faktem jest, że dojrzewanie jest charakterystyczny ostry hormonalne przepięciami. W związku z tym istnieje aktywny pojawienie się drugorzędowych cech płciowych, tworzenie cech konstytucyjnych ciała, łamiącym się głosem, a wszystkie towarzyszące zmiany w wewnętrznych i zewnętrznych narządów płciowych.

Ale to nie wszystko. Chłopiec i dziewczynka nie są jeszcze świadomi tego, co dzieje się w organizmie, więc wszelkie zmiany mogą być przerażające. Aktywność gruczołów płciowych mogą łatwo wyjaśnić niestabilności autonomicznego funkcji i częste zmiany nastroju. Jak widać, zmiany w zachowaniu są zasadne. Zwiększona aktywność gonad w tym momencie też odgrywa pewną rolę. Hormony wydzielane przez ile nie jest jeszcze dorosły. W tym przypadku, nastolatek ma możliwości pełnej realizacji tej energii. Powoduje to chamstwa i upór. Nie obrażaj się, najlepiej jest nauczyć dziecko, aby odpowiednio wdrożyć wszystko we właściwym kierunku. Pomóc ciekawe zajęcia, sport, wypoczynek.

cele szkolne

edukacja seksualna w szkole wciąż w powijakach. Przyczynia się to do tego stopnia, że większość informacji, które są związane z płcią w naszym społeczeństwie jest tematem tabu. Jest reliktem sowieckiej przeszłości, kiedy edukacja seksualna w szkołach została zredukowana do strony z podręcznika anatomii, gdzie genitalia kobiet i mężczyzn zostały sporządzone. Ale nie otrzymała żadnych uwag od nauczyciela do informacji.

Dlatego zaleca się pracować w zespole? Ponieważ nie jest to okazja, aby zaprosić wykwalifikowanych specjalistów i ekspertów, którzy będą przekazywać informacje, które każdy rodzic indywidualnie nie posiada w pełnej formie. Lub jeśli ma, to nie może przekazać młodszym dzieckiem. Drugi punkt: informacja jest natychmiast rozesłane do całej klasy, czyli każdy z uczniów utworzyły prawidłowe wyobrażenie o charakterze seksualności. W rezultacie, łatwiej będzie mieć dyskusje poza zajęciami.

Głównym problemem, który rozwiązuje edukacji seksualnej w szkołach

 • W pierwszej kolejności należy wezwać wypełnić próżnię informacyjną. Nastolatki są zawsze zainteresowani tematów tabu. Jednak zniekształcony lub wprowadzające w błąd informacje często przynosi więcej szkody niż pożytku.
 • Zapobieganie problemów, które niesie wczesnej aktywności seksualnej. Obecnie kwestia ta staje się coraz bardziej pilna. Nawet jeśli fakt wczesnej dorosłości nie ustępują, należy bezwzględnie przestrzegać bezpieczeństwa dla obu partnerów.
 • Zapobieganie przemocy seksualnej. edukacja seksualna dziewczyn musi koniecznie obejmować informowanie młodzieży o problemie pedofilii, aby zmniejszyć liczbę wykorzystywania dzieci przez dorosłych mężczyzn.

blok informacji

Nie zapominaj o tym, że informacje muszą być odbierane na czas i ściśle niezbędnym zakresie. W ciągu trzech lat na pytanie „skąd pochodzę?” można powiedzieć historię króla i królowej, którzy byli bardzo lubi siebie i były spała obejmując w łóżku. I raz zdali sobie sprawę, że królowa ktoś brzucha pojawił. Szybko rosła i wkrótce sąd lekarz powiedział, że to była dziewczyna. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. A gdy dorośnie, to wyszło na jaw.

Zazwyczaj wchodzi ogród dziecko zaczyna rozumieć różnicę między płciami. Znowu, nie należy uciekać od takich problemów. Potwierdzają, że narządy płciowe są rozmieszczone różnie u chłopców jak beczki, a dziewczęta – do zgryzienia. O ile to będzie za mało.

Gdy dziecko osiągnie wiek pięciu lat, można dodać trochę informacji o tym, jak wrócił do matki w żołądku. Wskazane jest, żeby powiedzieć, że mój ojciec dał sama komórka macierzysta. Jest to związane z komórki matki, a od niego rozwinęła dziecko. Jeśli dziecko zobaczył na ulicy psów i kotów w intymnej chwili, a on znowu masz jakieś pytania, możesz trzymać się tej samej wersji. Ponieważ zwierzęta dzielić ze sobą ich komórek, a wkrótce w brzuch z kobiet będzie dzieci.

Wiek 8-9 lat jest uważany za optymalny dla pierwszych rozmowach o seksie. To nie znaczy, że dziecko powinno zostać wprowadzone, i umieścić go wszystko, co wiesz. Ale widząc klocków reklamowych, można rozpocząć rozmowę z dziewczyną, że wkrótce zacznie miesiączkować i zaczynają rosnąć piersi. Teraz będzie jeszcze piękniejszy i zamieni się w młodej dziewczynie. mąż chłopiec może taktownie powiedzieć o zbliżającym się zanieczyszczeń i łamiącym się głosem. Ponownie należy podkreślić, że jest to normalne, a on mówi, że z jego ciałem jest wszystko w porządku.

Około 8-9 lat można już mówić o seksie. Wyjaśnij, że narządy płciowe są poważne tytuł – penis i pochwy. Uściski i pocałunki są bardzo przyjemne dla mężczyzn i dla kobiet. Z tego penis rośnie i mogą być wprowadzone do pochwy, jako klucz. Z niego pochodzą plemniki, które są połączone z kobiecego jajkiem i tworzących nowe życie. Na tej podstawie w 13-14 lat możliwe będzie nałożenie rozmowy o antykoncepcji oraz ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Najważniejsze – nie pisać baśnie i bajki, i rozmawiać z dzieckiem poważnie i otwarcie.

Co rodzice muszą nauczyć

edukacja seksualna nastolatków wydaje się tak delikatny w pierwszej kolejności, ponieważ nas rodzice nie prowadzą takich rozmów. I do tej pory, choć sami mamy już dorosłe dzieci mówić o „to” wydaje się zbyt nieetyczne. Należy jednak zdawać sobie sprawę z następujących punktów:

 • Osobowość i seksualność są nierozłączne. Ta zasada działa w odniesieniu do edukacji seksualnej, które nie mogą być rozpatrywane oddzielnie. Dziecko po prostu trzeba odpowiednio kształcić, komunikować się ze sobą i odpowiedzieć na jego pytania.
 • Praca na edukację seksualną nastolatków powinny być prowadzone dobrze zanim dotarli że sam wiek. Wszystkie pytania zadawane przez dziecko, musi być traktowana poważnie, a reakcja na nie jest zbudowany w sposób kompetentny, jak to możliwe. Nie ma potrzeby, aby opowiadać o trzyletniego dziecka bocian. Wystarczy powiedzieć teraz, że ich rodzice kochają siebie, a zatem w brzuchu matki mieć dziecko. Jako jej wzrostu może zwiększyć ilość informacji.
 • W rzeczywistości, dać dziecku właściwą ideę życia intymnego nie jest trudniejsze niż nauczenie czegoś innego.

Podstawowe zasady dla rodziców

Wszyscy pochodzą z radzieckiego dzieciństwa, która pozostawia swój ślad. Ale w rzeczywistości, rodzice edukacja seks nastolatków – konsekwencją prawidłowo rozwinięte pełne zaufania relacje. Jego dom zawsze słuchać, wierzyć go i chronić. Jeżeli rodzice byli w stanie udowodnić w praktyce, że są godne tego zaufania, wtedy nie ma problemów pojawią się w przyszłości.

Drugi punkt – to osobowość rodzica. Problem edukacji seksualnej jest często związane z faktem, że dorośli mają spotkać się z ich kompleksów i problemów, aby nieść na swoich wewnętrznych mechanizmów. A co najważniejsze – nie dać je dziecku. Dopiero o stosunku do korpusu oraz w procesie zapłodnienia, jako takie. Powinno być wyraźnie pozytywny. W organizmie, nie ma nic złego.

No i jeszcze jedno: podczas edukacji seksualnej bardzo dużą rolę w środowisku rodzinnym. Normalne, zaufanie i serdeczne relacje matki i ojcowie przyczynić się do naturalnego postrzegania różnic dziecko płci ról między kobietami i mężczyznami.

Pedagogika edukacja seksualna

Oczywiście, nie wszyscy rodzice są pedagodzy i psychologowie, więc ten aspekt edukacji postrzegany jest z pewnymi trudnościami. Ponadto edukacja seksualna młodego pokolenia – jest to jeden z najsłabszych obszarach nowoczesny, aw szczególności pedagogiki rodziny. Nie wszyscy rodzice, jako nauczyciele, aby w pełni zrozumieć, co jest w nim zawarte.

Kwestie płci edukacji seksualnej nastolatków ostry wzrost w rodzinach niepełnych, gdzie rodziców do wychowywania dzieci płci przeciwnej. Jednak para często nie mogą się zdecydować, którzy będą rozmawiać z córką lub synem na dany temat. Jednak ważne jest, żeby zrozumieć, że edukacja seksualna – zestaw czynników pedagogicznych na educability. Możemy rozwiązać ten problem na dwa sposoby:

 • To część edukacji moralnej. Jeśli dziecko ma jasno sformułowane pojęć takich jak cześć panieńskie matki, czystości moralnej, męskości, szacunku dla kobiet, przyjaźni i miłości, a następnie rozważyć, które spełniły swoje zadanie.
 • Drugi aspekt – to społeczny i higieniczny problem, który jest związany z zdrowia i dobrego samopoczucia. Że istnieje pewne minimum wiedzy jest koniecznością.

Jest to pełne ujawnienie tych dwóch aspektów, i zakłada edukację seksualną. Tematy powinny rosnąć jak tworzenie interesie dziecka. Nie można oddzielić edukacji seksualnej na rozwój cech moralnych.

Główne cele, które są takie same dla rodzin i szkół

Teen sex program edukacji powinna być jednolita, ponieważ służy temu samemu celowi. Dziś w naszym społeczeństwie istnieje tendencja do prowadzenia chaotyczne życie seksualne, rosnącą liczbę rozwodów. Ponadto, wpływa sytuacja demograficzna nie jest najlepszym sposobem. Pojawił się i wzmacniać koncepcję małżeństwa cywilnego i gości, aby ich dezorientację w ogólnym obrazie świata, i że dzieci wchłonąć. Nie ma nic lepszego dla tworzenia prawidłowego modelu świata i relacji sex-roli niż model silna i szczęśliwa rodzina.

W oparciu o to, daj nam określać główne cele realizowane w ramach edukacji seksualnej nastolatków, a także rolę szkoły w tym numerze:

 • Tworzenie pozytywnego nastawienie do zdrowego stylu życia i pragnienie, aby mieć prawdziwą, miłą rodzinę.
 • Pomóc w rozpoznaniu ich potrzeb i właściwych sposobów ich zaspokojenia.
 • Zapewnienie dzieciom piśmienny informacje, które będzie okazją, aby zrozumieć, co się z nimi dzieje i przystosowywania się do zmian.
 • Umacniania poczucia szacunku dla innych, przedstawicieli obu płci.

Szkoła – to instytucja społeczna, gdzie chłopcy i dziewczęta uczą się nie tylko czytać i pisać, ale także zbudować wczesne relacje z płcią przeciwną. Dlatego nauczyciele przynajmniej rodzice powinni być zaangażowani w proces. Oni nawet globalnym problemem, ponieważ korekty edukacji seksualnej nastolatków pracujących w rodzinie, to spadnie na barki nauczyciela lub pracownika socjalnego.

Główne kierunki edukacji seksualnej

Mamy już za główne zadanie, zgodnie z którym konieczne jest zbudowanie pracę jako nauczyciele i rodzice. edukacja seksualna dziewcząt w klasycznym sensie, ma na celu budowanie zrozumienia siebie jako strażniczki domowego ogniska, tradycja kontynuatorem rodzaju. Chłopcy uczą się szacunku dla kobiet, delikatny i szacunku dla jej ochrony. Tak więc, możemy sformułować kilka obszarów edukacji seksualnej:

 • Trening Sex-rola. Pomaga budować psychologiczne męskości i kobiecości. Co więcej, to właśnie dzieci w wieku szkolnym uczą się nawiązać skuteczną komunikację między sobą, jako przedstawicieli płci męskiej i żeńskiej.
 • edukacja seksualna. Jest on skierowany przede wszystkim do optymalnego formowania seksualnie erotycznych orientacjach.
 • Przygotowania do odpowiedzialności małżeństwa. Przede wszystkim nie powinno być rozwijane ustawienie wzajemnie odpowiedzialnego partnerstwa.
 • Przygotowanie do odpowiedzialnego rodzicielstwa.
 • Wspólny wątek tutaj jest do podjęcia idei zdrowego stylu życia. Jest on wchłaniany przez wyjaśnienia zależności seksualności, małżeństwa i rodzicielstwa uzależnień, takich jak alkoholizm i narkomania, zmieniając i towarzyszących chorób wenerycznych.

Metody edukacji seksualnej młodzieży

Jesteśmy już dobrze rozumieć, jakie zadania leżą przed nami następnym pokoleniom normalnie wszedł w dorosłość. Jednocześnie chcę zwrócić uwagę, że nie wiele wymaga się od rodziców i nauczycieli do realizacji tych zadań. Głównym narzędziem jest komunikacja. Pierwszą rzeczą, aby nawiązać kontakt z dzieckiem i zdobyć jego zaufanie, a następnie przeprowadzenie procesu kształcenia. Jednak komunikacja jest inna. Obecnie rozróżniamy dwa podstawowe, które mogą być stosowane:

 • Metody dostosowania komunikacji – to spokojnie rozmowy i wyjaśnienia w procesie komunikacji. Najbardziej efektywnym sposobem komunikacji jest taki wariant pytanie-odpowiedź. Omówienie różnych imprez i wykładów – to inna forma zajęć edukacyjnych.
 • Metody podnoszenia komunikat – jest to kolejny świetny odcinek, który mówi, że ludzie w procesie edukacji uczy się nie tylko pewne zasady i przepisy, ale również miał pewne uczucia i tworzenie nowych struktur mentalnych. edukacja seksualna nie może być zredukowana do przyswojenia pewnych zasad. Wśród metod kształcenia można wyróżnić uzyskaniu pozytywnych próbek zachowań płciowych ról, jak również metod akceptacji i dezaprobaty. Jednak działają one tylko dlatego, że powodują pewne emocje. Dlatego prawidłowy dobór środków i osobistego podejścia jest tak ważna.

Top pomocnicy

Większość rodziców do czynienia z faktem, że nie mają oni prawo słów i wyjaśnień, zwłaszcza jeśli chodzi o edukacji seksualnej. Książka – to jest najlepsza pomoc. Wybierz dobrą encyklopedię i nadać mu nastolatek, kiedy to 10-12 lat. Jego zainteresowanie tematów tabu będzie tylko rosnąć, a kiedy przychodzi do kwestii, kto jest gejem lub transwestyta, zawsze można odwołać się do książki. Na przykład: „Encyklopedii że pytanie konsekrowanego lepiej, spójrzmy razem.”

edukacja seksualna dziecka – to wspólna podróż do świata dorosłych. Ci od pierwszych dni swego życia nauczaniu dzieciakowi tak wiele rzeczy, jest to kwestia przyzwyczajenia dla Ciebie. Wszystkie trudności, które wynikają z edukacji seksualnej, są związane tylko z naszych własnych lęków i kompleksów i wstydu. Nie skupiaj się na tym, aby nie przenosić ich dziecko. Reagować spokojnie i dokładnie. A dziecko nie złapać z zaskoczenia, wstępnie przemyśleć możliwych odpowiedzi na to pytanie.

Nie czekaj, aż dziecko się będzie zadawać pytania. Zgodnie z wiekiem, a może być bardzo trudne, aby rozpocząć rozmowy w formie opowieści informacyjnych lub leniwe rozmowy w odpowiednim czasie do tego. A co najważniejsze – zaufanie jest utworzony pomiędzy Tobą a dzieckiem.

Jakie książki można polecić

Na półkach dużo literatury, ale to nie jest odpowiednie dla wszystkich kształcenia umiejętności dla młodzieży. I są książki, które są najlepiej przeczytać do rodziców, aby móc poprawnie powiedzieć dziecku o wszystkim, co go interesuje. Wśród nich są:

 • „Od kołyski do pierwszych randek” D. Haffner.
 • „Skąd przychodzę. Encyklopedia seksualnej dla dzieci 5-8 lat „B. Dumont.
 • „Encyklopedia życia seksualnego dla dzieci 7-9 lat. Fizjologia i psychologia ". C Przylądka.

Jeśli chcesz dodatkowo umożliwić młodzieży samoocenę i znaleźć odpowiedzi na pytania, zaleca się, aby kupić jego książki, „Moje ciało się zmienia. Wszystko, co chcesz wiedzieć o młodzieży i rodziców są wstydzą się mówić »Clever publishing. Przedstawiając książki, nie zapomnij powiedzieć dziecku, że jesteś otwarty na dialog, a wszystko to będzie czytał tutaj, może chcesz dyskutować dalej.