237 Shares 4706 views

Uzależnienie od komputera w młodzieży. Uzależnienie od gier wideo. Uzależnienie od komputera: objawy

Wraz z rozwojem techniki komputerowej istnieje ogromna liczba nowych problemów. Jeden z nich – Uzależnienie od komputera u młodzieży. To jest to, co chcę powiedzieć w tym artykule.


Co to jest?

Wydawałoby się, że dziecko bawi się w grach komputerowych, więc co? Dom ciszy i spokoju. Ale nowoczesne psychologowie mówią, że dziś coraz więcej dzieci w wieku szkolnym, w średnim i starszym uzależniają się od komputera. Co to oznacza? W zasadzie, charakterystyki wszystkich uzależnień są podobne do siebie. Jeżeli uzależniony od kilku dni szuka dawce, wtedy dziecko może liczyć na godzinę, a kiedy byłoby to możliwe rodzice usiąść przy komputerze. W tym czasie dziecko często nie znaleźć miejsce, nie może nic innego do roboty, trudy w domu lub mieszkaniu. Mówi się, że ta kwestia musi być leczona, lub mogą wystąpić negatywne skutki.

Na metę

Trzeba powiedzieć, że termin „uzależnienie od komputera” jest dość młody, okazało się około roku 1990, kiedy aktywnie zaczął się rozwijać przemysł komputerowy. To definiuje pojęcie ludzkiej kondycji, w której nie może żyć bez tego urządzenia, występując przed jej monitorowanie wszystkich swoim wolnym czasie. Jednak od tego czasu sama zależność nieco przekształcony i nabył nowe elementy i formy, staje się problemem nie jednostki, a wiele osób w każdym wieku.

przyczyny

To może wydawać się ciekawe informacje o tym, dlaczego uzależnienie komputer może wystąpić u młodzieży. Tak więc, przede wszystkim, jest to zwykły brak uwagi ze strony rodziców i rówieśników, które zrekompensować dziecku z pomocą drugiej osoby. Teraz, w czasie, gdy bardzo popularne są różne sieci społeczne, problem ten staje się jeszcze bardziej pilne: jest dziecko tworzy nowy wizerunek, nabywa przyjaciół i życie nie są rzeczywiste i wirtualne życie. W tym przypadku nie możemy mówić o grze, ale o dzieciach uzależnienia od Internetu. Co jeszcze można ścigać nastolatka na świecie? Zwątpienia w swoje możliwości, możliwe jest również niezadowolenie ze swojego wyglądu (zwłaszcza jeśli są pewne odchylenia). Często dzieci są „podpięty” na komputerze, który nie różni się od swoich rówieśników (tu często mówimy o hazardzie, ale ta tendencja się zmienia wraz z rozwojem sieci społecznych). Zajmują cały swój wolny czas komputer dziecko może, jeśli nie ma żadnych zainteresowań lub hobby i czas wolny trzeba gdzieś przyczepić. I, oczywiście, przyczynia się do rozwoju różnych zależności sposób komunikacji w rodzinie, edukacji. Jeśli dziecko może być dzień przy komputerze nie jest więcej niż dwie godziny (i powinno być), to po prostu nie okazują się stać uzależnieni od Internetu.

Głównym zagrożeniem

Ważne jest, aby powiedzieć, że uzależnienie od komputera wśród nastolatków – jest niebezpieczny biznes, który może prowadzić do poważnych konsekwencji. W pierwszej kolejności, podczas gdy w wirtualnym świecie, ludzie prawie nigdy właściwie kontrolowane w czasie rzeczywistym, często późno. Dziecko może stale omijając szkoła, pomiń klas. Ogromnym problemem jest poziom agresji, które mogą powstać w trakcie gry komputerowej. Jeśli nastolatek jest coś, czego nie może, tam jest burza emocji, stopniowo destabilizacji i wytrząsa psychikę. To samo dziecko przynosi w realnym świecie, komunikując się w ten sposób z ich najbliższego otoczenia: rodziców i przyjaciół. Mogą mieć wpływ na przyszłość oraz fakt, że w grze komputerowej, prędzej czy później wszyscy nastolatek zawsze możliwe, jeśli nie po raz pierwszy, a następnie n-tego precyzyjnie. Dziecko może zdecydować, że wszystko tak łatwe do uzyskania w prawdziwym życiu. I to jest obarczona konsekwencjami i silnego rozczarowania w życiu dorosłym. Ponadto, uzależnienie od komputera u młodzieży wpływa na kondycję organizmu. Tak, tylko wizja utraty wartości mogą być niedobory witaminowe i inne problemy związane z niedożywieniem (nastolatka z uzależnieniem od komputera często nie są karmione prawidłowo, mieszkających samotnie przekąski). Normalnie, na utrzymaniu dziecko ogląda ich wygląd, nie jest zgodne z zasadami higieny osobistej.

uzależnienia

Muszę powiedzieć, że istnieją różne uzależnienia gier wideo. Tak, dzisiaj jest uzależnienie od Internetu, gdy dziecko nie może żyć bez wirtualnego świata i hazard. Z kolei uzależnienie gier wideo jest podzielona według rodzaju gry. Tak, to role-playing graczy, gdy dana osoba wygląda w grze oczami jego charakteru (nie mniej niebezpieczne są te gry, w których dziecko patrzy na bohatera z zewnątrz); gry strategiczne, które są mniej niebezpieczne, ale znowu gotowy zaangażować dziecko w swoim własnym świecie; gry nerolevye takie jak puzzle, zręcznościowe, zabawki flash. Szczególnie niebezpieczne i wirtualne światy gier losowych, ponieważ często wyciągnąć dużo pieniędzy od graczy.

potencjał kategoria

Kto może być problem w zależności od komputera? Tak, przede wszystkim tych dzieci, których rodzice często nie wracają do domu, a dziecko tylko do siebie. To samo odnosi się do dzieci bogatych rodziców, którzy często są same w domu lub personelu serwisowego, porad, które po prostu nie słuchać. Bardziej zależne dorastających chłopców (jak pokazują statystyki, tylko jeden zależny dziewczyna 10 chłopców) w odniesieniu do wieku, najbardziej niebezpiecznych – 12-15 lat.

Które wiązałoby się związek?

Uzależnienie od gier wideo może prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji. Tak więc, przede wszystkim, dziecko będzie stopniowo zmniejszyć krąg społeczny, który doprowadzi do całkowitej izolacji nastolatka w prawdziwym życiu ze wszystkimi jego konsekwencjami. Również mogą wystąpić nieodwracalne zmiany w zdrowiu. Tak, to jest naruszenie metabolizmu, być może różne stopnie otyłości. Z biegiem czasu, dokładnie zakłócone i destabilizacji psychikę. Ważne jest, aby powiedzieć, że wszystkie problemy graczy nastolatków zagrożonych przenieść się do dorosłości. I to jest obarczona ogromnymi negatywnymi konsekwencjami. Ponadto, dziecko może zacząć kraść, dlatego często z Internetu lub gry wymagają pewnej opłaty. I to jest karalne zgodnie z prawem.

Ponieważ istnieje zależność?

Po obejrzeniu zależne, ciekawe i przerażające na tych samych wniosków złożonych przez psychologów. Chemiczny i uzależnienie od komputera: objawy są praktycznie identyczne. Te osoby, na przykład, gdy pożądany cel znacznie zwężone źrenice. Dzieci zaczynają również zrobić źle w szkole, nie dbać o siebie i swój wygląd, wzmocnienia (różnego stopnia otyłości z powodu niedożywienia) lub schudnąć (tylko zapomnieć albo są zbyt leniwi, żeby zjeść na raz), nie może być nic innego do zrobienia, jeśli nie ma wolnego czasu. Aby uniknąć takiego rozwoju, nic nie trzeba w ogóle: nie pozwolić dziecku do telewizora przed osiągnięciem wieku trzech, a do komputera i że dłużej, aż do około 10 lat. To właśnie w tym wieku i nie ma predyspozycji do różnych typów relacji. Jednak w naszych czasach to zrobić, niestety, jest prawie niemożliwe.

zachowanie zależny mechanizm

Wciągająca, t. E. Zależna zachowanie jest utworzona przez opiece nad dziećmi w wirtualnej rzeczywistości, zarówno z jak i bez stosowania różnych substancji chemicznych. Ten sam proces opiera się na fakcie, że dziecko idzie od rzeczywistych ról, zastępując je wirtualne, te, które wygodniej jest blisko lub nawet w duchu. Gra lub Internet, w istocie, aby zrekompensować dziecku za to, co brakuje w realnym życiu. Tak więc, jeśli ktoś jest słaby fizycznie i nie może walczyć z powrotem do rówieśników, to powstaje komputer gry uzależnienia. Młodzież, którzy nie mają wystarczająco dużo komunikację w realnym życiu, nie będzie polegać na portalach społecznościowych, gdzie można spróbować różnych ról i masek (może być problem samoidentyfikacji, która jest obarczona konsekwencjami), aby przyjaźnić się z ludźmi, którzy na pierwszy rzut oka, jest zawsze zrozumiałe. Jednak rozczarowanie może wystąpić w czasie, ponieważ często te wyimaginowanych przyjaciół i specjalne wsparcie w trudnej chwili z nich nie będzie czekać.

Jak uniknąć uzależnienia?

W celu uniknięcia uzależnienia nastolatków na grach komputerowych, w Internecie, trzeba wykonać dość proste, ale skuteczne zasady. Tak, trzeba dokładnie ustawić czas dziecka znalezieniem przed monitorem, a rodzice nie są zabronione kontrolować co robi potomstwo Internetu. Ma ogromny wpływ dorosłych osobisty przykład: jeśli papież spędza cały swój wolny czas przed monitorem, to nic dziwnego, że dziecko będzie robić to samo. Nadal trzeba odpowiednio zaplanować czas genealogicznego spędzać więcej czasu razem w naturze. Jakie inne metody profilaktyki uzależnienia od komputera zaakceptować wśród nastolatków? Dobry przesłać dziecku jak najwięcej: wysłać do klubów, do nauczania, aby spędzać więcej czasu na studiowanie. Następnie na grze i różnymi zależnościami po prostu nie mają czasu. Jako radykalny sposób, możliwe jest, aby ograniczyć działanie komputera dziecka za pomocą różnych programów, które są skierowane na niego.

niuanse

Identyfikowanie oznaki uzależnienia od komputera wśród nastolatków, rodzice powinni natychmiast podjąć odpowiednie działania. Tak, dobrze iść do psychologa, a wraz z nim sporządzić plan działania. Po tym wszystkim, rodzice często źle, chcąc ich dziecko tylko dobre. Na przykład, nie jest szybko zaleca zakaz gry komputerowe, to nic dobrego nie będzie. Lepiej jest robić rzeczy, konsekwentnie, powoli zmniejszając czas spędzany przed monitorem. Należy również sprawdzić, jakiego rodzaju gier rozkoszował swoje oszołomienie. Po tym wszystkim, nie wszystkie z nich są złe, jest również przydatna do rozwijania inteligencji, a nawet mieć element edukacyjny. A nie cały czas spędzony przed monitorem komputera, można wywołać uzależnienie, ponieważ dziecko przez Internet może po prostu nauczyć.

leczenie

Ważne jest w leczeniu uzależnienia od komputera u młodzieży. Trzeba powiedzieć, że będzie to następować „łamaniu”, który, nawiasem mówiąc, może być dość bolesne, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Rodzice muszą znosić wiele ataków w Czadzie: mogą być nie tylko werbalne, ale także dotrzeć do maltretowania. Dziecko może również rozpocząć się przekonać rodziców, aby umieścić co najmniej pół godziny, aby grać, jednocześnie obiecując niczego. Nie jest konieczne, aby przejść na około, nie przyjdziesz i narkomani, nigdy zachowaniu ich słowo. Stanowisko z rodziców musi być jasne i niezmienne. W tym czasie rodzice mają również trudne, ponieważ trzeba, aby stać się rozrywką dla jego elementu potomnego dziecka przynajmniej chwilowo zapomnieć o swojej pasji. Więcej dialog i wspólne skrzynki – tutaj jest jednym z elementów leczenia uzależnień. Konieczne jest również, aby zmienić porządek dnia, który będzie przyzwyczaić nie będzie tak szybko. Często rodzice mogą zrezygnować, jeśli nie widzą poprawy. Jednak daje to nie warto, bo prędzej czy później poprawa nadejdzie, trzeba tylko czekać na to. Cóż, jeśli nic się nie dzieje samo, leczenie uzależnienia od komputera wśród nastolatków jest najlepiej wykonać z pomocą ekspertów.

bliscy

Niezależnie od przyczyny uzależnienia od komputera u dziecka, aby pomóc radzić sobie ze powinno być bliscy współpracownicy. Tak więc, najważniejszą rolę, oczywiście, rodzice, którzy mają całą władzę wyrzucić, aby dziecko w świecie rzeczywistym. Jednak w tym przypadku trzeba by przyciągnąć więcej i przyjaciół, kolegów i znajomych dziecka, które w tym momencie wiedział, że nie był sam na tym, że oprócz wirtualnego, ma rzeczywisty i nie mniej ciekawe życie. I dostać to, czego potrzebujesz do zorganizowania ciekawych spotkań, wyjść do natury, podróży i wypoczynku. Ale najważniejsza zasada, jak poradzić sobie z uzależnieniem jest jego rozpoznanie. Bliskie otoczenie dziecka jest pokazanie, że nastolatek był chory, że ma problem, dziecko powinno zrozumieć, i tylko wtedy, gdy leczenie jest odpowiednie, a wyniki są widoczne.