804 Shares 4354 views

Jak zrobić VLF z rękami na złom?

W tym artykule dowiesz się jak zrobić WPRyb z rękami na złom. A preferowane będą tylko do tych struktur, które mogą replikować nawet początkujący krótkofalowców, którzy tylko nauczył się czytać schematy elektryczne. Ale wszystko po kolei. Na początku, warto zauważyć, że istnieją cztery typy systemów: w rurach, tranzystory, układów scalonych, a także mieszane, które mogą zawierać wiele typów komórek. Na przykład, przedwzmacniacz może być zbudowany z tranzystorów i kończące – lamp.

Jak wybrać program?

Należy zdecydować, czego można oczekiwać od urządzenia, a w każdej dziedzinie zamiar go używać. Na to zależy od tego, co będzie używany rodzaj programu ULF. Ale w każdym razie, oczywiście, wybór nowoczesnej bazy element – jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że technologia lampa ma ogromną wadę – masowe zasilanie. Tak i teraz znaleźć transformatory będzie niezwykle trudne. A jeśli nie ma zapas lamp, potem awaria jednego, traci swoją moc. Aby lamp Ulf własnych rąk jest dość proste, ale projekt zamienia uciążliwe.

projekt tranzystor wyglądać bardziej atrakcyjne, ale mają też wadę. Z pozornego skomplikowania obwodu masz bardzo małą moc. Jest prawdopodobne, że można uzyskać ogromną płytkę drukowaną, na której elementy są umieszczone blisko siebie, i moc wszystkich urządzeń – nie więcej niż 10 watów. W związku z tym pozostaje jeszcze trzecia opcja – wykorzystanie żetonów. Proste, niezawodne, trwałe (przy normalnym użytkowaniu).

PCB

Aby dokonać instalacji w możliwie małej powierzchni, więc można byłoby tyle za kawałek materiału foliowego 30×30 mm. Ale może być stosowany do tzw ryby – płytka z otworami do montażu elementy i małe płaty metalu wokół nich. To będzie najlepsze rozwiązanie. Tworzyć proste VLF z rękami – to kwestia minut.

Jeśli jest tylko folia PCB, trzeba będzie wyciąć rowki na nim. Będą zrobić małą radę kilku miedzi pyska. Do nich i będzie montaż wszystkich elementów wzmacniacza. Należy pamiętać, że zasilacz może być wykonana jako oddzielny od głównej części WPRyb, a wraz z nim.

wzmacniacz

Co do zasady, wzmacniacze domowe wystarcza moc w 9-18 woltów. Są to standardowe wartości Transformatory napięcia można znaleźć niemal wszędzie. Układ zasilania jest standard – transformator, cztery diody i kondensator co najmniej 100 mikrofaradów do pozbycia składnika zmiennego napięcia zasilającego.

Ale wiele zależy od tego, jakiego rodzaju VLF programu zostaną wykorzystane w projekcie. Jeśli planują zebrać Ulf małej mocy, to trzeba spojrzeć na arkuszu chipa, który zamierzasz zastosować. Należy zwrócić szczególną uwagę na linię, w której określony zakres napięcia zasilania. Jeśli dopuszczalnego spadku do 5, to jest możliwe użycie dowolnego telefonu na ładowarce.

Jak zainstalować wzmacniacz

ULF chipów wymagać dodatkowego chłodzenia. Czasami nawet projekt małej mocy emitują duże ilości ciepła. W związku z tym, konieczność stosowania aluminiowych radiatorów na efektywne chłodzenie.

Jeśli budować potężne VLF z rąk, należy dokładnie przemyśleć kwestię chłodzenia. Jest możliwe, że dodatkowe potrzeby instalowania chłodnicy.

Ogólnie rzecz biorąc, montaż Ulf z rąk nie powinno być skomplikowane. Wszystkie elementy są podłączone zgodnie ze schematem. I po check kontrola i ciągłość jest pobudzony i łączy źródło sygnału wejściowego. Nie trzeba dodawać, że obciążenie wyjścia jest potrzebne – w głośniku. W nienaganny wzmacniacza wiórów zaczyna działać bez konfiguracji. Należy zauważyć, że obwód wzmacniacz najlepiej jest używać tylko ten, który jest podany w karcie katalogowej chipa. W tych modelach harmonogramy są brane pod uwagę wszystko, nawet najmniejsze niuanse danego układu. I to będzie dobrze działać tylko na podstawie tych niuansów. Korzystanie z systemu z niezaufanych źródeł, istnieje ryzyko uszkodzenia chip. A czasem jego cena jest dość wysoka.