438 Shares 3831 views

Cytokininy pastę z rąk: skład i produkcję

Z pewnością każdy ogrodnik, od czasu do czasu mamy do czynienia z tzw snu nerek. Z różnych powodów, roślina nie strzelać, a proces ten jest mocno opóźniona. Niektóre z nich są tolerancyjne w stosunku do takich zjawisk, ale większość właścicieli opiekuńcze nie są gotowi pogodzić się z brakiem dojrzewania i wzrostu pędów. W rezultacie, używają specjalnych środków pobudzających i różne chemikalia, które wspierają rozwój pędów. Za pomocą takich środków dotyczy pasty cytokininy. Z rękami gotować to nie jest trudne, dlatego cieszy się znakomitą popularnością. Tym bardziej, że efekt jej zastosowania nie jest iluzoryczny, a pierwsze zmiany w zakresie wzrostu była dość szybka.

Jak przydatne wklej cytokininy?

W ogrodnictwie, to narzędzie jest używane jako stymulator, który będzie zapewnić stabilny wzrost pędów bocznych i oddziałów, a także ogólny kształt korony. Zazwyczaj pasta stosowana do kapryśnej rośliny i tych, którzy potrzebują pomocy w zwiększaniu aktywności rozwojowe nerek. Ważne jest, aby pamiętać, że stymulacja istniejącej nerki – nie jest jedynym działaniem, które ma cytokininy pasty. Ręce i niedrogo być wytwarzane i przygotowanie do tworzenia nowych pąków, które zaczynają rosnąć silniejszy i wypełnić istotną działalność już po 10-15 dniach. W tym szczególnym ukryciu w paście działania nie jest, jak sama formuła ma na celu zapewnienie intensywne dzielące się komórki roślinne. Korzyści cytokininy szczególnie widoczne na przykładzie bulw, gdy w krótkim czasie udaje się uzyskać silną jajnik nowych żarówek.

pasta

Chociaż wynikiem stosowania pasty jest prawie niezauważalne, na jej podstawie nie zawiera tak wiele składników. Podstawa środka jest substancją 6-BAP z których cytokininy i przygotowanie makaronu z rękami. Kompozycja zawiera również bezwodną lanolinę i alkoholu tarcie. Ale wszystko po kolei.

Wytwarzanie 6-BAP, który jest także znany jako 6-benzyloadeniny lub benzyloaminopuryny zatem cytokininy i jest sprzedawany jako suplement diety. Lanolina bezwodna, też jest raczej nietypowe środki, choć doświadczeni hodowcy są zaznajomieni z nim. W istocie, to zwierzę (lub wełna) wosk, który otrzymuje się w procesie trawienia runa. Ważne jest, aby pamiętać, że istnieje kilka rodzajów lanoliny, takie jak etoksylowany, acetylowany, hydratu i innych. Jednakże wymienione gatunki tego oleju nie zawiera cytokininę tradycyjne makaronu. Kompozycja powinna zawierać dokładnie lanolina bezwodna, a w pewnym stężeniu. W rzeczywistości, stężenie substancji stosowanych powinny być rozpatrywane oddzielnie.

składniki stężenie

Zastosowanie 6-benzyloaminopuryny być kompozycją 98 procent. Ten obszerny biały proszek, który ma strukturę włóknistą. Z jednej Małe pęcherzyki powinny około 1 g produktu. Warto zauważyć, że alkohol 6-benzyloaminopuryna nie jest rozpuszczalny. Dlatego też ilość alkoholu nie ma znaczenia. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę inne subtelności, która wymaga zgodności z pastą cytokininy. Aby rozwiązanie jakościowe i skuteczny może być tylko pod warunkiem, że 6-benzyloadeniny równomiernie rozproszonego w masie lanoliny. Jako cytokininy, olej lanolinowy nie jest rozpuszczalny w alkoholu, jednakże wzajemne oddziaływanie obu składników odparowuje nadmiar bazie alkoholu.

technologia produkcji

Zatem, 6-benzyloaminopuryna konieczne jest rozcieńczanie substancji czynnej w ilości 1 g – to jest, z 99 g lanoliny. Należy to zrobić tylko wtedy, gdy 6-BAP miesza się z etanolem. Przed wymaga szkolenia i lanolina, z którego zostaną wykonane pasty cytokininy. Może to być wykonane ręcznie, w następujący sposób: do przygotowania kąpieli wodnej, który organizuje topnienia olejowej do optymalnych warunków mieszania. Następnie, roztwór alkoholu 6-benzyloaminopuryny mieszane z ciekłym lanolina. Ważne jest, że roztwór alkoholu, a to z kolei wymaga fragment przedmiotu w kąpieli wodnej. Typowo, okres parowania wynosi 2-3 dni. Przechowywać w lodówce powinna być pasta, i zanim faktycznie stosując czas trzymać w temperaturze pokojowej. Pozwoli to lek w celu zmiękczenia i stają się bardziej wygodne dla stanu aplikacji.

Aplikacja dla fiołków

Violet – jeden z najbardziej popularnych roślin, które wykorzystują cytokininy. Zazwyczaj potrzeba jego użycia powstaje w przypadku złożonego mnożenia odmian. Na przykład, sadzonki Fishera Leone ma oryginalny i piękny widok na kwitnienia, ale nawet w sprzyjających warunkach wzrostu może być niechętny dać „dzieci”. W takich sytuacjach jest stosowane do pasty fiołki cytokininy, która jest nakładana za pomocą igły zarysowanie w ogonku. Miejsce do tego celu lepiej jest podnieść się bliżej powierzchni ziemi, a pierwsze oznaki działania pasty może być ustalona w ciągu kilku tygodni. Ale jest to niezbędne do przygotowania się do obfitego wzrostu wraz z pojawieniem się dużej liczby procesów. Wraz z rozwojem coraz silniej „dzieci” jest konieczne osadza się, a następnie będzie tworzyć nowe fiołki.

Aplikacja dla storczyków

Optymalny czas do użycia storczyki – koniec zimy i początek wiosny. Należy również czyste igły lub nóż wykonać małe nacięcie, które dalej przetwarzać pastę. Objętość nakładanej masy powinno być niewielkie, ale wystarczające, aby pokryć powierzchnię cięcia. Zazwyczaj stosowana grochu małej średnicy 2mm, który rozprzestrzenił się na „roboczym” strefy. Jednocześnie storczyków hodowlanych cytokininy pasta może być przeprowadzona nie tylko na uchwycie, powodując powstawanie nowych pąków. Często narzędzie jest używane jako środek pobudzający istniejących problemów z nerkami, które przez długi czas nie obudzić.

W tym przypadku, trzeba starannie usunąć suche warstwy nerki tak, że pasta jest następnie kontaktuje się bezpośrednio z żywą tkanką. W rezultacie zapewni intensywny wzrost pędów z szybkiego formowania łodygi kwiatowej. Należy jednak pamiętać, że nadużywanie z numerem nerek może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Tak więc, dla storczyków jest uważane za normalne jednoczesne występowanie trzech nerki, ale nie więcej.

Przeciwwskazania

Jak najmniejszych skutecznych środków cytokininy pasta ma swoje przeciwwskazania. W szczególności, eksperci nie zalecają jej zastosowanie w następujących przypadkach:

  • Powielanie wklej pożądane, jeśli roślina jest dotknięte przez szkodniki lub choroby.
  • Obfity wzrost prowadzi wiele myśleć o efekt ożywienia, które mogą stanowić pastę cytokininy. Korzystanie z niej jako stymulujące okazały prawie pędy, ale regeneracyjny zdolność pasty nie jest jeszcze potwierdzone.
  • Nie jest zalecane, aby użyć narzędzia w stosunku do młodych roślin.
  • Jeśli w jednym miejscu naraz produkowane niektóre z nerek, należy zaprzestać używania pasty, pozostawiając tylko jeden ucieczki.
  • W trakcie leczenia należy wyeliminować możliwość uzyskania pasty na powierzchni innych roślin, w tym liści.

Recenzje makaronu

cytokininy oparty makaron jest to rzadki przypadek, gdy uzyskany efekt przekracza wszelkie oczekiwania. Wielu z tych, którzy korzystali z tego narzędzia, należy zwrócić uwagę na wysokie tempo wzrostu pędów, a to odnosi się do szerokiego zakresu gatunków roślin. Szczęściarze, którzy mieli problemy z hodowlanych kolory, potwierdzają skuteczność leku, który jest już zauważalny w ciągu pierwszych kilku tygodni. dana opinia pozytywna, a sama technologia, która jest wykonana z pasty cytokininy. Ręce można to zrobić bez problemu, chociaż mogą być pewne trudności z poszukiwaniem proszku 6-BAP i lanoliny.

wniosek

Pomimo wielu entuzjastyczne recenzje, należy zachować ostrożność w stosowaniu pasty cytokininy. Po pierwsze, lek chemiczny, który ma nie tylko silny, ale także w pewnym stopniu szkodliwy dla człowieka. Dlatego, aby wykonać wszystkie operacje powinny być rękawiczkach, a po zakończeniu mycia rąk. Po drugie, każdy stymulacja roślin wymaga znacznego obciążenia w systemie głównym. W tym celu musi być gotowa, oczekując intensywność stymulacji i liczbę planowanych ucieczek. Co do reszty, jeśli prawidłowo obliczyć ilość aplikacji pasty oraz uwzględniać specyfikę roślin, wynik takiego wynagrodzenia wzrostu Wsparcie dla siebie.