415 Shares 2254 views

Jak wypolerować szybę na zegarze? praktyczne wskazówki

Podczas eksploatacji zegarek wybierania to zanika w czasie i na szkle występują wady powierzchniowe. Istnieje kilka metod, które pozwalają na zwrot produktu do oryginalnego atrakcyjny wygląd. Pozwól nam dowiedzieć się , jak wypolerować szybę na zegarek, usunąć zarysowania i zadrapania.


Rodzaj materiału

Przed polerowania szkła na zegarze od podstaw, trzeba określić, co to jest wykonane z materiału. Może to być naturalne, organiczne lub najdroższe – szafirowe.

Najlepiej jest przetwarzać tani materiał organiczny. Nieco więcej trzeba majstrować z naturalnego szkła, który jest bardziej sztywny niż w poprzedniej wersji. W przypadku podstaw szafiru musiał pracować tak dokładnie, jak to możliwe, z uwagi na ich tendencję do pękania pod wpływem kontaktu ze stałych powierzchni.

Pasty

Jak wypolerować rysy na zegarki szklanych? Aby to zrobić, potrzebne są następujące materiały:

 • pasta do zębów;
 • specjalną pastą rząd Indii;
 • wełny;
 • alkohol;
 • olej mineralny ;
 • sekcje tkaniny o różnych grubościach;
 • szlifowania koła;
 • Sander.

Jak usunąć małe zadrapania z pleksi?

Jeśli masz do czynienia z delikatnego szkła organicznego, w którym istnieją drobne wady, w tym przypadku, aby poprawić im odpowiednią pastę do zębów. Stosowane w niniejszym opisie powinien być wyłącznie bezbarwnej pasty, która nie zawiera żadnych elementów ziarnistych i ma działanie wybielające.

Jak wypolerować szybę w zegarku w obecności drobnych zarysowań? Aby rozpocząć, niewielkie ilości pasty do zębów stosuje się do kawałka przetworzonej waty. Można również użyć długość cienkiej tkaniny lub tkaniny filcowej, która jest przeznaczona do czyszczenia optyki.

Szkło jest umieszczona na płaskiej, twardej powierzchni. Lżejsze płynne ruchy w tym samym kierunku, praktycznie bez ciśnienia, wykonywany polerujące.

Po wady znikają z okna, ostatnie ślady wyczyszczone pastą zwilżoną wodą wacikiem. Jeśli polerowanie nie jest dozwolone, aby usunąć wszystkie rysy i zadrapania, konieczne jest, aby powtórzyć procedurę kilka razy.

Przedstawiony sposób jest skuteczny do polerowania szkła organicznego. Dopasować go i wyeliminowania wad plastikiem zegarków powierzchni. Jednak uciekać się do niego niepraktyczne dla obróbki szkła szafirowego, który jest podatny na polerowanie tylko wystarczająco szorstkie sposoby.

Polerowanie naturalne szkło

Polerowane szkiełko w domu, wykonane z naturalnego oparte, z pomocą pasty do zębów byłoby bardzo problematyczne. Aby wyeliminować wady nie będzie musiał użyć szlifierki.

Prace wykonywane są w następującej kolejności:

 1. Szkło jest usuwany z przypadku oglądania i delikatnie wcierać przeciwko wacikiem bawełnianym zanieczyszczenie zwilżoną roztworem alkoholowym.
 2. Na szlifierce ustalono polerowania krąg. Ostatni przetwarzane pasta Indii małe ziarno, a następnie biegnie na niskich obrotach.
 3. Szkło jest lekko dociskany do okręgu. Polerowania prowadzi się w kierunku od krawędzi wyrobu, do jego środkowej części.
 4. Gdy zniknie z otarcia szklane cięte na tkaniny stosowane małe ilości oleju mineralnego. Z polerowanie wykończenie jest wykonywane, co sprawia, że możliwe do osiągnięcia pełnej przejrzystości produktu w jednym kierunku poprzez ruch kołowy.
 5. W końcu pozostałości naftowych są usuwane za pomocą wacika zwilżoną alkoholem.

Polerowane szkło szafirowe

Jak wypolerować szkło na zegar, wykonany z szafiru fundamentów? Jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań jest zastosowanie pasty Indii wydaje się przeznaczony do „szorstki” pracy. Środek do polerowania zakup może być w prawie każdym sklepie sprzętu.

Podobnie jak w poprzednim przypadku, szkło jest wstępnie wyjąć z obudowy zegarka. Wklej GOI duże ziarno stosowane na uprzednio zwilżoną wacikiem. Następnie, polerowanie szkła w ruchu kołowego przez kilka minut. Na koniec produkt jest przetarł szmatką nasączoną alkoholem.

Jeśli powierzchnia kryształu szafiru ma duże zadrapania, procedurę prowadzi się przy użyciu tarczy polerskiej na szlifierce. Aby uniknąć uszkodzenia urządzenia, w procesie trzeba zachować czujność, wykonując delikatny obróbce powierzchniowej.

Niektóre zegarki szafirowe szkiełko zawierać powłokę antyrefleksyjną. W tym przypadku nie jest zalecany do uciekania się do jego samoleczenia. W celu wyeliminowania defektów w takiej sytuacji lepiej jest oddać zegar w studiu.

Konkludując

Więc przyjrzeliśmy się jak wypolerować szybę na zegarku w obecności uszkodzeń o różnym stopniu złożoności. Jak widać, taka praca może być łatwo wykonywane w domu. Najważniejsze – obecność niezbędnych materiałów i specjalnych narzędzi do szlifowania i dbałość o problemie.