235 Shares 8010 views

„Anna Karenina” Kto to napisał? "Anna Karenina" (Lew Tołstoj): Podsumowanie

Literatura Rosyjskiej dawna cenione. Arcydzieła pisarze podbił nie jeden kraj na świecie i stały się bestsellerami. Na motywach wielu dzieł wielkich filmów zostały sfilmowane – premiera zajmują wiodącą pozycję w rankingu najlepszych. Nie ma wyjątków Lew Nikołajewicz Tołstoj – unikalny rosyjski pisarz, który stworzył wiele ciekawych historii. Wśród nich wyróżnia się jasno, takie jak „Anna Karenina”, „Wojna i pokój”, „Zmartwychwstanie” i innych.

Obecnie w szkołach studiował dzieła Lva Tolstogo. Wynika to z faktu, że mają głęboki sens, w stanie nauczyć młodsze pokolenie prawdę o życiu i poczuć te wszystkie emocje, które napisał utalentowany człowiek. Bardzo często pojawia się pytanie dotyczące dzieła „Anna Karenina”: „Kto napisał ten boski powieść” Powyżej wspaniałej książki przez cztery lata, Tołstoj. W 1878 roku, pierwsza edycja powieść sentymentalna.

Pochodzenie bestsellera

W jednym lutego rano Lew Tołstoj miał zamiar napisać powieść o szlachcie relacji, życia prywatnego, ale zrealizował swoje marzenie o trzy lata. Nieco później, po ukończeniu książkę, starał się go opublikować w „Rosyjskiej Gazecie”, a pomysł był sukces – pierwszy tom poszedł do prasy. Stopniowo powieść Tołstoja stał się bardzo popularny, czytelnicy podobał się sposób, w jaki Tołstoj opisuje swoje postacie, a ich udział, wrażliwość i głębię dzieła.

Oczywiście, wszyscy byli doczekać kontynuacji powieści „Anna Karenina”, ponieważ wiadomo było, że produkt składa się z trzech tomów. Przez 1878, Lew Tołstoj całkowicie opublikował swój pomysł. Ostatnia część nie jest tak dużo jak czytelnikom, gdyż udał się na opisie Serbia-Czarnogóra-tureckiej wojny, który został wysłany do oficera Wroński – kochanka Anna.

powieść Tołstoja „Anna Karenina” łączy najbardziej sprzecznych uczuć i moralności ludzi. Sam pisarz wielokrotnie podkreślał, że stosując produkt chce pokazać, w jaki sposób obecny i przyszły świat jest podzielony na dwie części: dobrych i złych, którzy walczą ze sobą na co dzień i na próżno próbując zniszczyć wroga.

Wyjątkowość powieści

Produktem „Anna Karenina”, musi odwoływać się do wielu ludzi. Po tym wszystkim, to jest o tragicznej miłości mężatki i błyskotliwej oficera. Jednocześnie nie możemy przeżyć głębokie poczucie prawa do życia w rodzinie szlacheckiej. Akcja rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku w Moskwie i Petersburgu. Ale pisarz jak najdokładniej odzwierciedla wszystkie emocje, a zasady moralne powieści.

Wiele kochał Anna Karenina, a mianowicie dlatego, że większość ludzi widzi się w tej kobiecie, że było blisko do historii pisarza, który przeniknął do głębi duszy. Dlatego Tołstoj napisał nowoczesną literaturę, książki, która, jego zdaniem, zawsze można było popularne – dla wszystkich czasów i narodów.

Co dziwne, ale Leo przewidział, że zmiana nadchodzi, i to jest dla szlachty. Wiedział, czuł, że obecne społeczeństwo i obyczaje zaczynają się kruszyć, a ludzie powinni być przygotowani na to.

nowatorski pomysł

Wszyscy ludzie wokół Lva Tolstogo, stał się pomysł na pojawienie się zupełnie innej powieści. Społeczeństwo pisarz można znaleźć w okolicy Anna Karenina-Oblonsky. Obserwując myśli o swoich przyjaciół, swoich uczuć i pojęć, Tołstoj stworzył swój pierwszy znak, który w przyszłości tak kochany przez czytelników.

Wielu, którzy nie są zaznajomieni z produktem „Anna Karenina”, którego autor stara się stworzyć prawdziwe arcydzieło dla różnych grup wiekowych osób słyszało o wyjątkowej powieści. Ale z jakiegoś powodu większość wrażenie, że jest to książka o kobiecie, która popełniła samobójstwo z powodu światła i namiętne uczucia do jej kochanek być z który nie pozwalał jej honor i sumienie.

W rzeczywistości, nie to, co jest opisane w powieści „Anna Karenina”. Zawartość książki składa się z kilkudziesięciu najciekawszych rozdziałów, opisujących życie ostatni szlachetny, walka między dobrem a złem i moralny charakter ludzi, którzy żyli w XIX wieku.

Znajomość znaków

Niezwykłe dzieło „Anna Karenina”. Kto to napisał, jest znany niemal każdy mieszkaniec krajów WNP, ale został odczytany, to nie wszystko. Mimo wielu słyszało o niezwykłym i powieści wiedzieć głównych bohaterów książki.

Zacznijmy od tego, że główny bohater – Anna – przybywa w Moskwie pogodzić jego brat Steve, który był podobno skazany za zdradę, a jego żona. Po Karenina poszła ze swoim pociągiem, dowiaduje się, że na torach zabił stróża. Jest on uważany za fatalny omen. Po pewnym czasie, główny bohater uświadamia sobie, że ten znak na myśli – będzie uważany za „kobieta przestępca”, a ona nie może żyć spokojnie. Niemniej jednak jest to uroczy, miły i delikatny Anna Karenina (pierwszy autor przedstawia ją jako czystą, uczciwą i idealnej kobiety) jedzie odwiedzić brata i stara się pogodzić z żoną Dolly.

Tymczasem na wizytę do Steve przychodzi młody i uroczy Hrabia Aleksiej Wroński. Nie zapomnij odwiedzić swoją ulubioną księżniczkę Kitty Scherbitsky i Konstantin Levin, który całe moje serce chce ożenić się z miłą dziewczyną. Jednak, jego zdaniem, jest to niemożliwe, ponieważ jest prosty właściciela, a jego główny rywal – genialny przedstawiciel Petersburgu Wroński. W rzeczywistości, Graf Aleksey nie zamierza złożyć ofertę Kitty, ponieważ wszystkie jego myśli były zajęte właśnie przybył z Petersburga gościa.

Prace, które pisał Lew Tołstoj – „Anna Karenina” – jasno i głęboko opisuje uczucia i emocje, które przechodzą przez głównego bohatera. Jest bardzo zakochany w hrabia Wroński, ale oferuje mu przyjaźń, więc w domu czeka na swojego kochającego męża i dziecka. Głównym marzeniem Anna, która nie może być prawdą, byłby z dwóch najbardziej lubianych ludzi na świecie – Aleksy i jego syn Siergiej.

Lubow Kareninoy

Jak już wspomniano, Anna Karenina pochodzi Petersburg się zachmurzyło nastrój. W pociągu poznała miłą kobietę, która zawsze opowiedział jej o swoim ulubionym synem – Alex. W tym czasie Karenina nie dołączać żadnego znaczenia, ale później okazało się, że urocza fellow traveller i ma ona trudna do policzenia Wroński.

Po spotkaniu z kochankiem, była zdecydowana, aby wrócić do Petersburga, wiedziała, co czeka ją w kłopoty dość głębokie i oczu Wroński, która może wchłonąć duszę kobiety jako całości. Ale młody Alex się bezpośrednio za nim: on tęskni za spotkaniem, ignorując spojrzenia obcych pogardliwy, obecność męża i dziecka w Umiłowanym. Obserwując wykres, który obraca się wokół Karenina, społeczeństwo zaczyna podejrzewać ich związek. Anna, których serce jest złamane w środku, nie mógł się powstrzymać i nadal kochać się ze swoim słodkim, delikatnym i zmysłowym Aleksego. Było to wkrótce wszyscy w okolicy, w tym legalnego męża bohaterki.

Nieco później okazało się, że Karenin spodziewa się dziecka Wroński. Na wieść, Alex poprosił ją, aby opuścić męża i iść z nim. W tym samym czasie, bardziej niedawna uprzejmy i miły matka Wroński nie jest tak dobry dla Anne. Wręcz przeciwnie, jest wściekły, że dzieje się i nie chce synowi taki los. Karenina, wyczerpana kobieta, i cieszę się, aby rzucić wszystko i udać się do hrabiego, ale lubi Aleksego jak syna, Siergieja. Anna rozpaczy, był nękany przez najbardziej sprzecznych uczuć. Karenina nie wie, co robić …

Podczas porodu, główny bohater stał się bardzo źle i cudem przeżył. Widząc jej stan, prawowity mąż współczucia i litości dla żony, pozwól jej żyć w swoim domu. Karenin wybacza Annę i jej działania, a nawet zgodzić się zostawić wszystko w tajemnicy, tak by nie zhańbić dobre imię rodziny. Karenin nie stać męża hojność i ucieka z Wroński w Europie. Wkrótce dwa raz kochających siebie ludzi sobie sprawę, że absolutnie nic nie robić, a oni nie mają nic wspólnego. To było w tym czasie Anna realizuje błąd zrobiła i ile zdradził i znieważył jej męża. W Petersburgu, nie jest dobre oczekiwania, nie jest ona już wyrzutkiem. Odwaga, Karenina nadal zwrócone.

Problemy z Wroński stają się coraz bardziej poważny, i przejść, bo to jest po prostu niemożliwe. Jeśli liczba upiekło, to wszystko Anna pogardzany w społeczeństwie. Śpi słabo, cierpienia dla syna, zdając sobie sprawę, że nigdy nie widział.

Losy Anny Kareninoy

Po pocałunku Karenina i stan Wroński zmieniła: stało się szczęśliwy, młody, entuzjastyczny, ale to nie może iść dalej! Próby zostawić syna i rozwód despotyczny i ścisłe jej mąż nie były udane. Słabe Anna, nie znając się z żalu, stał się całkowicie martwe. To oscylowała między dwa ognie: zło i nienawiść ją za zdradę męża i młodą, delikatną i uroczą Alex, obiecując dać jej cały świat. Ale jej matka nigdy nie opuści swojego syna, więc Karenina myślałem, że nie będzie w stanie poddać i opuścić beztroski miłość z Wroński z dala od męża.

Ale los odwrócił się tak, że z jednej strony, Anna dostał to, co chciał – miłość, Wroński, szczęście, z drugiej strony, stracił najważniejszą rzecz – syna Siergieja. Przytłaczająca atmosfera, postawy, nie, nienawiść społeczeństwa do jej osoby pchanie kobieta na desperackim akcie – samobójstwo.

Często ludzie nie chcą czytać wszystkie powieści „Anna Karenina”. Opis – kilka stron z wielkich dzieł, które krótko i powierzchownie powiedzieć o postaciach i wydarzeniach. Jednak aby doświadczyć wszystkich emocji, z którymi Tołstoj pisał zmienić swoją perspektywę i stać się trochę lepiej, zaleca się, aby przeczytać powieść od deski do deski. To nie jest trudne do zrobienia, ponieważ jest całkowicie wchłaniany, a czas mija szybko.

Ocena powieści „Anna Karenina”

Wielu krytyków nie podoba Anna Karenina i jej los. Niektórzy uznali to za symbol niesławie i wstyd inni nie lubią wizerunku Wroński. Byli tacy, którzy wierzyli, że powieść skandaliczne, nawet jeśli jest nic. Oczywiście, praca z krytyków – znaleźć nieścisłości być niezadowolony i pisać opinie o produktach. Ale, na szczęście, byli tacy, którzy uważali, że powieść, który powołał do życia Lwa Tołstoja „Anna Karenina” – najlepszy nadzieja literatury rosyjskiej. Krytycy wyśmiewanym obsługiwane pisarza i głównego bohatera. Potem powiedział, że takie uczucia, które były w duszy Anna powinna deptać każdą kobietę, która ośmieliła się zmienić męża, urodzenia dziecka i szanowanej rodzinie we wspólnocie.

Wśród krytyków, podziwiając dzieła Tołstoja był Nikołaj Niekrasow. Widział w pisarza prawdziwy talent, człowiek posiadający niewytłumaczalny dar, który mógłby zmienić życie swoich dziełach innych. Niekrasow wszystko poprawnie przewidzieć jak dziś niewiele osób zastanawia się, kto Anna Karenina, który napisał powieść. To dlatego, że duża część ludności, czytając książkę lub oglądając znakomite spektakle, filmy, które wpłynęły na perspektywy ludzi, a może nawet zmienić swoje życie. Powieści Lva Tolstogo zawsze produkowane niezwykły wpływ na swoich fanów. Takie kreacje że napisał utalentowany myśliciela, nie znajdziesz nigdzie indziej.

Teatralna i filmowa adaptacja powieści

Kreatywność Tołstoj zaobserwowano już w 1910 roku. Po kilku latach, ludzie mogą odwiedzić prawykonań „Anna Karenina”. Czas mijał, a różne dyrektorzy spektaklu poprawie, zmianie i aktorzy eksperymentowali z produkcji. Oryginalne spektakle, musicale dramatyczne tworzone przez zawodowców jak Robert Viktyuk, O. Shikshin, M. Roshchin i innych.

Wielu czytelników i widzów było całkiem Anna Karenina, który cytuje nawet nagrywane i wypowiedziane na przyjęciach i spotkaniach. Co do filmowej adaptacji popularnej powieści, film został po raz pierwszy o tragicznej miłości w Niemczech w 1910 roku. Potem starał się przedstawiać obraz przedstawiciele takich krajów jak Rosja, Węgry, Włochy, USA, Wielkiej Brytanii, Indiach i innych. Całkowita został nakręcony w ciągu trzech kilkunastu filmów o Karenina. Ostatni z nich przedstawił producentów brytyjskich. Obsada Kira Naytli było to niezwykle subtelny i zmysłowy grał Anna. Również dziś można znaleźć serię o Karenina.

Nie możemy powiedzieć, że mają one miejsce jest balet „Anna Karenina”. W 2010 roku, premiera w Teatrze Maryjskim. Niemniej jednak najlepszy preparat jest uważany za dzieło Borisa Eyfmana, który otrzymał nagrodę „Najlepszy występ w balecie” w 2005 roku.

W naszych czasach, powieści LN Tołstoj są bardzo popularne, a wiele musicali umieszczone na nich grać i robić filmy. Ale „Anna Karenina” złamał wszystkie rodzaje płyt i stał się prawdziwym arcydziełem literatury rosyjskiej i sztuki w ogóle.

ciekawostki

Uważa się, że córka Puszkina (Mariya Aleksandrovna Gartung) jest główną bohaterką powieści – Anna Karenina. L. N. Tołstoj był inspirowany wyglądem dziewczyny i postanowił przenieść swój wizerunek na papierze.

Warto również wiedzieć, że próbował sequel wyciskacz łez o tragicznej miłości w 1916 roku pod tytułem „Córka Anny Kareninoy”. Ponadto nauka jest często używany nową zasadę, która opiera się na aforyzmu otwiera dzieło: „Wszystkie szczęśliwe rodziny przypominają sobie nawzajem, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób. Wszystko miesza się w Oblonskys”.

rodzaj kontynuacji powieści zatytułowanej „Anna Karenina-2” został opublikowany w 2013 roku. Autor był Alexander Zolotko, który opowiedział czytelnikom historię córki głównego bohatera, którego nazwa była taka sama jak jego własna matka. Niektórzy krytycy ten wywołał wiele emocji i złości, bo marka nie wiadomo, co stało się z dziewczyną, urodził się z związku z hrabiego Wroński. I Lew Tołstoj nie wspominając nazwę noworodka. Są to jednak tylko niektórzy krytycy twierdzą, że sam autor ma prawo do zmiany szczegółów fabuły. Są tacy, którzy uważają, że powieść „Anna Karenina-2” jest warta przeczytania.

Jednak druga część książki jest po prostu w porównaniu z pierwszym, bo to zupełnie inna historia i inny charakter, choć z samą nazwą – Anna Karenina. Kto pisał wie niewiele, ponieważ publikacja Aleksandra Zolotko dość małe, a on nie starał się stworzyć arcydzieło, które jest w stanie przyćmić pracę Lva Tolstogo.

powieść Tołstoja rolę w życiu każdego z nas

Lew Tołstoj był napisany w gatunku realizmu. Wyraźnie dał cechy i pomysłów ludzi z drugiej połowy XIX wieku. The Levin charakter, widział siebie, jak wielokrotnie wspomniano. Bohater sam został obdarzony najlepszych cech, które uczyniły go wzorem do naśladowania. To, co autor chciał powiedzieć swoim fanom, że cokolwiek człowiek – miały miejsce w społeczeństwie, musi zawsze pozostawać osoby: przyzwoity, uczciwy, sprawiedliwy i miły.

„Anna Karenina” – powieść wszechczasów, który wygrał tysiące, miliony serc na całym świecie. Po raz pierwszy pisarz tak dokładnie opisywały relacje między ludźmi, którzy znają się prawie wszyscy. Minęło 137 lat od opublikowania pracy, ale na jeden dzień, nie została zapomniana przez czytelników. On chce się czytać i ponownie przeczytać, aby spojrzeć na ekranie i na scenie, by podziwiać odwagę bohaterki i szczerze żal jej. Prosty język, niepowtarzalny styl pisania i głębia bohaterów bohaterów naprawdę arcydzieło. Nic dziwnego, że powieść należy do klasyki literatury światowej.