487 Shares 7650 views

Ponowne czytanie klasyków: „Więzień na Kaukazie” Tołstoja – podsumowanie zagadnień i prac


Lva Tolstogo bezskutecznie rozważyć szczególnie poważny, „dorosły” pisarzem. Oprócz „Wojny i pokoju”, „Zmartwychwstanie” i innych skomplikowanych prac, napisał serię opowiadań i bajek dla dzieci, opracował „abc”, na której uczył czytania chłopskie dzieci. Tale „Więzień na Kaukazie” jest w nim zawarte i cieszy się ten sam interes dla wszystkich pokoleń dziewcząt i chłopców z końca 19 wieku do dnia dzisiejszego.

Gatunek i umieścić produkt w pisarza

„Więzień na Kaukazie” Tołstoja, podsumowanie, które możemy teraz uważają naukowcy nazywają małą historię lub ważną historię. Splątanie prace gatunek przyrodzie związanych z jego nietypowych wymiarach, duża liczba znaków, wiele fabułę i konfliktów. jak sam autor określił go jako „prawdziwa historia”, czyli narracja faktyczny sprawy i zdarzenia miały miejsce. Akcja odbywa się narracja na Kaukazie, w czasie wojny z górali. Należy zauważyć, że tematem tego pisarza nie została zakończona, a „Więzień na Kaukazie” Tołstoja (krótkie podsumowanie następuje poniżej) – nie tylko produkt powiązany z nim. „Kozacy” i „Hadji Murad” jest również poświęcony opisowi starć zbrojnych, specyfiki stosunków między ludźmi różnych kultur i narodowości, a także zawierają wiele interesujących spostrzeżeń i kolorowe rysunki. Wydrukowane historia była w 1872 roku w czasopiśmie „Dawn”. Od czasów sowieckich i dzisiaj jest częścią szkolnych programów nauczania większości byłych republik radzieckich.

Historia powstania

Co to jest „Więzień na Kaukazie” Tołstoja? Streszczenie może być skorelowane z rzeczywistymi wydarzeniami, które stały uczestników Tołstoja. Służył na Kaukazie, był członkiem walk i raz prawie zrobione. Wąsko uciekł Tołstoja i jego przyjaciel Sado, etnicznej Czeczenii. Odczucia doświadczane przez nich w trakcie przygody, i stanowiły podstawę do historii. Co do nazwy, to jest ona związana z niektórych stowarzyszeń literackich. W szczególności, w południowej romantyczny poemat Puszkina. Jednak „Więzień na Kaukazie” Tołstoja (streszczenia fabuły daje pełny obraz o sposobie pisania) odnosi się do realistycznych dzieł, ale odpowiednia „egzotyczne” smak w nim czuł wyraźnie. Warto wspomnieć choćby taki szczegół. Gruby przewód przywiązuje wielką wagę, ponieważ Była to próba jego nowej prozy, rodzaj eksperymentu w dziedzinie języka i stylu. Dlatego jestem wysłaniem zadania Nikolayu Strahovu krytyki, prosząc go, aby zwrócić uwagę na ten aspekt pracy.

Historia i znaków

Więc, co powiedzieliśmy Tołstoja ( „Więzień na Kaukazie”)? Streszczenie powieści można streścić w kilku wątków. Biedny rosyjski oficer Zhilin, służąc w odległej fortecy, otrzymuje od matki staruszki list z prośbą, żeby przyszedł do domu na urlopie, svidetsya. Prosząc o urlopie, on, wraz z bagaż zostanie wysłany w podróż. Z Zhilin idzie jeszcze jeden oficer Kostylin. Gdy pociąg porusza się powoli, droga jest długa i gorący dzień, przyjaciele nie decydują się czekać na wsparcie i pokonać resztę sam sposób. Kostylin Mam pistolet, koń pod zarówno dobre, a nawet jeśli złapany w oczach górali, będą mogli uniknąć kłopotów. Jednak ze względu na kostylinskoy nadzoru oraz funkcjonariuszy tchórzostwo są ujęte. Ich zachowanie w ekstremalnych sytuacjach, daje żywy obraz charakteru i typu osobowości każdego z nich. Kostylin Gruzji równie obcy i apatyczny, ospały wewnętrznie. Po dostał w kłopoty, on rezygnuje się do okoliczności, snu lub grymasów dotyczących willi, skarży się. Kiedy Tatarzy trzeba napisać wniosek o wykup, bohater spełnia wszystkie warunki. On jest pasywny, flegmatyczny, pozbawione jakiegokolwiek przedsiębiorstwa. Zupełnie inną rzeczą – Zhilin. On jest sympatyczny do Tołstoja. „Więzień na Kaukazie” (podsumowanie może ujawnić sens tytułu) i nazwany tak w liczbie pojedynczej, że ta postać jest bohaterem, prawdziwym bohaterem. Nie chcąc jej ciężarem długów matki, Jilin podpisały list złego, podbijając mieszkańców wsi władzy i szacunku, znaleźć wspólny język z dziewczyną Dinah i dwukrotnie zorganizować ucieczkę. On nie tracić ducha, zmaga się z okoliczności, nie pozostawia towarzysza. Silnej woli, energiczni, przedsiębiorczy, odważny, Zhilin dostaje ją. Przy tak nie boi się iść na rekonesans. Jest to solidny człowiek, prosty charakter rosyjskiego, który zawsze był blisko i ciekawy pisarz.

To jest urok osobowości Zilina, zabawne opowieści, prostotę i zwięzłość języka tkwi tajemnica ogromnej popularności tej historii.