856 Shares 5275 views

Najszybszy penta-tricka w historii piłki nożnej

Wielu ludzi, którzy nie są bardzo wykształceni w piłce nożnej, pomyśl penta-tricka – to rzadkie i wspaniałe. Tak, rzeczywiście, jest to możliwe, aby nie wydawać wiele. Historia jednak wie tyle, gdy gracze trafia do siatki wroga pięciu jasnych głowach. Cóż, najbardziej znany powinni być poinformowani.

Większość „świeże” rekordy

Nie dalej jak 23 września 2015 roku, Robert Lewandowski, gracz z Monachium „Bawaria”, został wydany w zastępstwie drugiej połowie. Niemiecki klub w momencie stracił z wyniku 1: 0 do swojego rywala, „Wolfsburg”. Jednak Lewandowski przyszedł mniej niż dziesięć minut strzelone przeciwnikami pięć bramek. To był niesamowity mecz, który będzie długo pamiętać, że gracze, fani.

Zaledwie dwa tygodnie, aby osiągnąć „polskiego strzelca”, jak nazywany Robert, powtarzane Sergio Aguero, gracz, „Manchester City”. Trzeci października zdobył pięć bramek z rzędu, do bramy, FC „Newcastle”. To była również imponująca penta-tricka. Nie wiadomo, jaki wpływ na takie „aktywnych” graczy. Luck, dyscyplina, koncentracja, chęć, motywacja, rozpierające rywale – masa opcji, a może wszystko razem. Ale można powiedzieć z pewnością – pięć bramek przez jednego gracza nie są rzadkością. I to widać w przykładach.

Najbardziej wyraziste rekordy

W ten sposób najszybciej penta-tricka w piłce nożnej należy Robertu Levandovski. A co z innymi osiągnięciami? Wiele z nich. Bas Dost FC „Heerenveen” zaprojektowany choć nie najszybsze penta-tricka, ale w każdym razie uderzające. 5: 0 – i "Excelsior" zostaje pokonany.

Dzhermeyn Zdecydowanie z „Tottenham Hotspur” – autora pierwszej penta-tricka w nowym tysiącleciu, a jednocześnie, w trzecim takim osiągnięciem w całej historii Premier League. To było w 2009 roku, w meczu przeciwko FC „Wigan”.

Dimitar Berbatov w 2010 roku przeciwko „Blackburn” wydała piękny penta-tricka, począwszy od drugiej minucie meczu i zakończył siedemdziesiątych. Więc stał się najlepszym strzelcem w sezonie.

Miroslav Klose, gracz „Lazio”, w 39 minucie meczu strzelili „Bolonia” pięć pięknych bramek. Jest to pierwsze takie wydarzenie w ciągu ostatnich 27 lat, a trzeci Penta-tricka w historii Serie A.

Carlos Eduardo, gracz „Nice”, zdobył z zespołem „Guingamp” 5 dobrych bramek – rozpoczynający się 12 minut, a kończąc na sześćdziesiąt czwartą. Wreszcie, Luiz Adriano, grając rolę „Szachtar” przeciwko słabym i bezpretensjonalny BATE pięciokrotnie zdobył bramkę rywali Białoruś.

Wyczyny trzech gwiazd

I wreszcie zasługuje być poinformowani o osiągnięciach trzech graczy, którzy są uważane za najbardziej popularne i dobrze znane. Po pierwsze – jest Cristiano Ronaldo. Zaprojektował pięć bramek przeciwko FC „Espanyol”, a jeden z nich został wdrożony z rzutu karnego. Warto zauważyć, że jest to drugi taki trik Ronaldo. W tym samym roku, nieco wcześniej, on wydał penta-trick „Granada”. Ale „Espanol” – trudniejszy przeciwnik.

Następnie przychodzi Ramadel Falcao, który strzelił 5 bramek w sieci, „Deportivo” za 43 minut. Rok 2012 – czas, gdy gracz jest wprowadzany do horroru całego futbolu Europy.

I, oczywiście, Leo Messi i jego fenomenalne pięć goli w bramie, „Bayer” w Lidze Mistrzów – najbardziej prestiżowego turnieju klubowego. Piłkarz bardzo elegancki „podpisał” kilka razy w bramce. I to było ekscytujące.

Cóż, można się domyślać, co nas czeka mnóstwo niesamowitej penta-tricka, ponieważ piłka nożna – gra, która nieustannie zaskakuje. Możemy tylko obserwować mecze!