853 Shares 8745 views

Malowidła malarstwa rosyjskiego: Lewitan, "Złota Jesień". Opis malarstwa

Jak pisał w literaturze Puszkina uznany śpiewak rosyjskiej jesieni, więc Isaak Levitan nie chciał malować tego niezwykłego sezonu. Setki obrazów dużych i małych przedstawiają najbardziej zróżnicowane zakątki rodzimego artysty na ziemi, na zawsze ocalające dla oczu potomków wspaniałe krajobrazy. Jesienią pojawia się w nich tak osobliwa i rozpoznawalna! Jasne święto indyjskiego lata, deszczowe bluesy pierwszej złej pogody i ponurej poślizgnięcia w przeddzień zimy są drogie iw pobliżu wirtuła pędzla i farb, we wszystkich jego odcieniach, które odnajduje jego radość i urok, "urocze oczy".

Historia powstania utworu

Tak, Levitan, "Złota Jesień". Opis obrazu może zaczynać się od małej notatki biograficznej. Dzieło zostało utworzone przez artystę w 1895 roku, pod koniec XIX wieku, czas zamieszania dla rosyjskiej inteligencji, co nie jest jasne. Jednocześnie jest kwitnienie kreatywności, jej opanowanie, produktywny wzrost talentów. Na bardzo małej płótnie (82 x 126 cm) malował zaskakująco jasny, wesoły krajobraz. Patrząc na niego, jasne jest, dlaczego Levitan nazwał swoją pracę "Złotą Jesienią". Opis obrazu jesieni odbywa się w najbardziej intensywnych, głównych tonacjach. Ale są bardzo rzadkie u artysty, nie są dla niego natury. Mistrz był zwolennikiem spokojniejszych, pastelowych odcieni, farb o umiarkowanym nasyceniu, miękkich i delikatnych. Ale najwyraźniej malarz był bardzo wzruszony i podziwiany wspaniałą naturą, że wycofał się ze zwykłego sposobu pisania. I nie myliłem się z Levitanem! "Złota Jesień" – opis obrazu natury, dokładniej jego wizerunek w okolicach rzeki Szieha, która płynie w pobliżu wsi Ostrovno. W tych miejscach artysta mieszkał w posiadłości o ciekawym nazwisku Gorka (dawniej prowincja Tor, obecnie – region). Stało się to w 1895 roku, pod wrażeniem pobytu w tak pięknych miejscach, podjął pracę.

Analiza obrazu

Pierwszym obrazem, który przypomina się na imię Levitan, jest "Złota Jesień". Opis obrazu powinien zaczynać się od pierwszego planu. Na nim widać brzozowy gaj rozciągający się wzdłuż obu brzegów wąskiej, ale głębokiej rzeki. Jego banki są strome i wysokie, z trawą i krzewami. Czerwonawo-brązowa ziemia, z którą się stykają, widać wśród zwiędłych traw i półnagich gałęzi żółtych i czerwonych liści. Nad stokiem są białe, brodate piżamy, złote, błyszczące w promieniach słońca, które jeszcze nie jest gorące. Wygląda na to, że złoto – żółte i czerwone – wylewa się do samego powietrza.

Po kilku płonących szkarłatnych osłonach nasycenie dodaje się do ogólnego koloru. Nawiasem mówiąc, warto podkreślić, jak lojalny Levitan jest. "Złota Jesień" to opis nie monotonnego krajobrazu! W żółwiej, jako najczęściej spotykanej farbie, zauważa i odbija tak wiele odcieni, że jesteś zdziwiony! Również w innych kolorach zwraca uwagę. Zielonoszary, jak gdyby wyblakły, przemywany jesiennymi deszczami , jest na prawym brzegu rzeki. W oddali widać wieś, chatki chłopskie. Ponadto pola rozciągają się, a wzdłuż linii horyzontu znajduje się las cytrynowo-ochry.

Zdjęcia nastroju

Obchody życia, rozkoszuj się kruchy, krótkotrwały urok natury – to właśnie jest transmisja Golden Autumn w Levitan. Kompozycja jest napisana przyjemnie przez uczniów podczas lekcji rozwoju mowy. Przecież prawdziwe piękno przyciąga, uszlachetnia, dotknie, wykształca i uczy starannego leczenia. Piękna jest zawsze bezbronna. Warto pamiętać o wszystkim.

Nic dziwnego, że mówi się, że to piękno, które ocali świat z braku duchowości!