293 Shares 9146 views

Bobcat Goldthwaite i jego charakter Zed ("Akademia Policyjna")

Wiosną 1984 roku na ekranach pojawił się obraz Akademii Policyjnej. To było tak popularne wśród publiczności, że w następnych latach jego liczne sequele pojawiały się regularnie.


W drugim obrazie franczyzy: "Akademia Policyjna 2: pierwsze zadanie", pierwszy bohater o nazwie Zed, który później stał się jednym z ulubionych bohaterów cyklu filmowego.

"Akademia Policyjna"

Ten epicki składa się z 7 filmów. Najbardziej udane to pierwsze 4 części podjęte przez reżyserów Hugha Wilsona i Jerry'ego Parisa. Na tych zdjęciach wzięli udział klasyczni bohaterowie Akademii Policyjnej: Mahoney, Hooks, Hightower, Tuckleberry, Harris, Callahan i niepowtarzalny Eric Lassard.

W drugim i następnym taśmach franczyzy znajdują się dodatkowe postacie: Svitchak, Bud, Kirkland, Nogata, Proctor i Zed.

"Akademia Policyjna", poczynając od piątego filmu, z niewyjaśnionych powodów, "zgubiła" wiele jasnych postaci, zastępując je innymi. Być może dlatego widzowie stopniowo tracili zainteresowanie projektem, a pod koniec lat dziewięćdziesiątych został zamknięty.

Głównym antagonistą drugiej części Akademii Policyjnej jest Zed

"Akademia Policyjna" ujawniła światu komiczny talent amerykańskiego Bobcat Goldthwaite. Grał Zeda w trzech częściach epopei.

Po raz pierwszy ten bohater jest bohaterem w "Akademii Policyjnej 2". On jest liderem bandy oszustów, terroryzując całe miasto. To jest z Zedem i jego wspólnikami, że dzielni absolwenci akademii policyjnej muszą walczyć.

Charakter Bobcat Goldwate jest niezwykłym przestępcą. Z jednej strony jest łotrem, który zachwyca całą dzielnicę; A z drugiej – infantylny i naiwny człowiek, który lubi oglądać filmy dziecięce o miłości.

Dzięki temu, że ten bohater powoduje zarówno nienawiść, jak i współczucie. Z powodu tej podwójności Zed zakochał się w publiczności i został zwrócony scenariuszom w kolejnych dwóch filmach.

Zed w filmie "Akademia Policyjna 3: Przekwalifikowanie"

W trzeciej części epickich byłych kadetów stali się nauczycielami w rodzimych placówkach oświatowych. Ponieważ prawo, które pozwala wszystkim wejść do akademii policyjnej, jest nadal w mocy, dawni Zed Zed może stać się strażnikiem porządku.

Pomimo faktu, że zmienił się i marzy o zostaniu dobrym policjantem, jego dziwne nawyki nie poszły gdziekolwiek. Jeśli większość postaci po prostu nie reaguje na dziwność kadetu, wówczas współlokator Svitchak (poprzednio przechowywał sklep i cierpiał na ataki gangu Zeda), bohaterowie przyzwyczaili się do szaleństwa.

Faktem jest, że chociaż zreformowany kryminał dawno zapomniał o wszystkich wcześniejszych skargach, ale były sklepikarz nie jest i nadal traktuje go z niedowierzaniem. Tylko w obliczu wspólnego nieszczęścia zaczyna pracować jako zespół Switch i Zed.

Akademia policyjna, choć zmieniła spojrzenie poprzedniego zka, ale bohater zachował swój punkowy styl. Tak jak w ostatniej części, nosi długie włosy, kolczyk w uszach, kosę z wieloma metalowymi ozdobami, poszarpane koszulki i dżinsy.

Pomimo jego pozornej niezdolności do służby w policji, w decydującej sytuacji, Zed ujawnia się jako bardzo godny ministra prawa i pomaga Lassardowi zneutralizować przestępców i ocalić akademię.

"Akademia Policyjna 4: Obywatele w oglądaniu"

Ten film jest ostatnim filmem, w którym pojawia się Zed. Tym razem akademia policyjna uczestniczy w projekcie CPC. Jego celem jest rekrutowanie i szkolenie wolontariuszy spośród zwykłych obywateli, którzy pomogą policji. Wśród oficerów, którzy podejmują się szkolenia ochotników, wydaje się, że Zed.

Na początku filmu nakazuje mu wygłaszanie wykładu na temat CPA. Tam przychodzi w swą tradycyjną punkową sukienkę, ponieważ uważa, że policjant zmęczy słuchaczy.

Jego wykład zaczyna się od niezwykle emocjonalnego odczytu konkretnych wierszy. Słuchacze postrzegają poezję Zeda bez entuzjazmu, ale jego zachowanie zdoła zdobyć łaskę, a potem serce romantycznej Laury. Dziewczyna staje się uczestnikiem programu i zbliża się do byłego więźnia.

W czwartej części bohater demonstruje umiejętność grania na gitarze i harmonijce (to narzędzie jest uważane przez Amerykanów za atrybut więźniów).

W tej taśmie dużo czasu poświęca się oddziaływaniu Zeda i Svitchaka. Ten ostatni, mimo wszystko, nadal traktuje swojego partnera z ostrożnością i stara się udusić go w finale.

Niestety po tej części Zed zniknął z projektu Akademii Policyjnej bez wyjaśnienia.

Zed – aktor Bobcat Goldthwaite

Ten bohater został uosobiony na ekranie przez amerykańskiego komika Roberta Francisa Goldwicit, działającego pod pseudonimem Bobcat.

Niestety krajowy widza jego twórczości jest mało znany, ponieważ GoldTueyte znany jest ze swoich występów komediowych i programów telewizyjnych nie transmitowanych w WNP.

Ale znają się fani zespołu Twisted Sister z rocka. W 1985 roku Bobcat zagrał jedną z ról w ich filmie Come Out and Play, a także wystąpił w kilku kawałkach zespołu.

Epicka Akademia Policji była w stanie utrzymać się przez półtora i pół roku. Wielu widzów wyjaśniło upadek tak popularnego projektu, że autorzy stopniowo usunęli z fabuły najciekawsze postacie, wśród których był Zed. Na szczęście, Bobcat Goldthwaite, który grał tego bohatera, zdołał odnieść sukces w zawodzie po wycofaniu się z Akademii Policyjnej.