616 Shares 8906 views

Wędkowanie w Sumi i regionie. Prognoza gryzienia

Zbiorniki i rzeki, jeziora i stawy na Ukrainie zawsze były słynne z ich bogatych połowów. Nic dziwnego, że wśród Ukraińców jest tylu entuzjastów rybaków.


Wędkowanie w Sumi i regionie

Szczególnie interesujące i różnorodne jest łowienie ryb w Sumy. Kilka dużych rzek przepływa przez terytorium regionu (Szostka, Torba, Sula, Khorol, Kleven), gdzie karp i karp i karp, karp z chub i suma z pintail są złapani.

Również wśród rybaków są bardzo popularne jeziora. Są tu niewiele, ale są tak bogate w ryby, że codziennie wypada ryba, nawet zimą.

Jezioro Shelekhov

Coś fascynującego i niesamowitego jest połowy jeziora. Sumy, rejon Sumy, dzielnica Lebedinsky – tutaj jezioro Shelekhovskoye jest malownicze i bogate w różnorodne ryby. Woda w stawie jest czysta, czysta, ale zimna. W pobliżu nie ma miejscowych mieszkańców, więc rybacy doradzają nowo przybyłym, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, aby nie zagubić się, nie każdy rybak potrafi znaleźć jezioro od pierwszego.

Po południowej stronie jeziora można złapać karpiowaty karal, karaluch, a nawet langustę. W północnej części ciała znajduje się okoń, szczupak i linia.

Sula Rzeka

Wędkowanie w Sumy często odbywa się na rzece Sula. Jeśli przetłumaczysz nazwę rzeki z języka tatarskiego, otrzymasz "szczupak". Jednak taka ryba jest bardzo chowana na haczyku rybaków bardzo rzadko.

Brzegi rzeki Suli są uważane za jedno z najlepszych miejsc w regionie. Udane połowy w Sumy, jak mówią mieszkańcy, są niemożliwe bez wyjazdu do tej rzeki. Mieszkańcy własnej rzeki są naprawdę dumni. Tak, a jest więcej. Leży tu i szczupak i karpi krucybetański, karaluch i okoń, błękitne i srebrne karpie, leszcz, asp i wiele różnych ryb.

Jezioro Cech

Kolejnym ulubionym miejscem łowienia jest jezioro Cech. Znajduje się w regionie Sumy, niedaleko centralnej części miasta. Jej powierzchnia wynosi około hektara, a głębokość wynosi około 14 metrów.

Jezioro ma bardzo bogaty ekosystem. Znajduje się nie tylko ponad piętnaście gatunków ryb. Jest tu dwadzieścia cztery gatunki ssaków i ponad 110 gatunków ptaków. Tutaj są rzadkie wędrowne ptaki. Podobało mi się to jezioro przez mieszkańców nie tylko za doskonałe warunki do wędkowania, ale także za malownicze piękno, które można cieszyć, zapominając o zgiełku miasta.

Rzeka Psel

W zimie jest bardzo obiecująca ryba w Sumy. Szczególnie rybacy lubili rzekę Psel. To jest lewy dopływ Dniepru, długość jest ponad siedmiuset kilometrów, głębokość przekracza osiem metrów. Rzeka charakteryzuje kręte i trudne do zdobycia plaże. Jedna strona rzeki jest nachylona, ale drugi brzeg jest dość strome.

Trudno jest znaleźć miejsce na łowienie ryb tutaj. Ale nadal przyciąga tysiące rybaków, zarówno latem, jak i zimą. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. W rzece są ogromne sumy, szczupaki, drapieżniki, a nawet jesiotr. Złapanie atrakcyjne na wadze kopie okoń szczupaków i karp spadły na hak. Jak miejscowi mówią, nie bój się trudności. Jeśli ktoś wie, jak zachować małą ulicę w ręku, wędkowanie w Sumy zawsze będzie skuteczne.

Zbiornik Sumy

Na rzece Bag tworzona jest przez zbiornik zwany Kosovskinsky lub zbiornikiem Sumy. Miejscowi mieszkańcy często nazywają to na morzu dużym rozmiarem i przyzwoitej głębi. Powierzchnia "morza" wynosi około 135 ha. Możesz dostać się do niego piętnaście minut od centralnej części miasta.

Miejsca tutaj są ciche, malownicze. Ryby są bardzo duże, a połów będzie zróżnicowany. Duże okazy karpia (latem), szczupak (zimą). Możesz złapać zarówno z łodzi, jak iz brzegu. Popularne i podwodne połowy. Podejścia są dogodne, miejsca znalezione, znalezienie zbiornika i podjęcie decyzji o miejscu, w którym chodzi o połowy.

Prognoza gryzienia

Różne ryby i pecks na różne sposoby, jak mówią specjaliści z połowów. Dlatego też udając się na udany połów, nie zapomnij nauczyć się wcześniej prognozowania połowów w Sumy. Można to zrobić na wyspecjalizowanych zasobach internetowych lub na lokalnych mieszkańcach, którzy studiują swoje ciała wodne i zachowanie ryb przez lata, w zależności od sezonu.

Z reguły w zbiornikach w rejonie Sumy, latem latem łagodzi się spokojna ryba. W zimie dominują ryby drapieżne na stawach i jeziorach regionu. W zimie nie zostaniesz bez szczupaka lub okonia. Latem wędkowanie będzie trochę ciekawsze, a przynęta jest znacznie bardziej zróżnicowana. Od marca zaczyna się gryzienie karpia, karpia, karpia i karalucha. Im cieplej, tym większa jest różnorodność ryb oczekujących na lokalne cieki wodne.