91 Shares 6908 views

Jak zrobić lalkę własnymi rękami

Dziś można kupić w sklepie niemal wszystko, czego pragnie twoje serce. To nie może poruszyć chętnych rybaków, którzy zawsze potrzebują wielu różnych urządzeń do połowów. Jednak wraz ze wzrastającym doświadczeniem większość wędkarzy zaczyna preferować tworzenie własnych narzędzi połowowych. Poniżej znajduje się przykład, jak możesz zrobić lalkę własnymi rękami i zaoszczędzić pieniądze.


Wymagane materiały

Aby wykonać lalkę, potrzebujesz następujących materiałów: poduszki (2 kawałki 29 mm), obrotów (liczba zależy od ilości elementów złącznych), tulei (2 sztuki na zapięcie), pierścienia (1 sztuka), karabinek (1 sztuka), nylonowego sznura , Drut (stal nierdzewna). Wszystkie powyższe materiały można kupić w dowolnym pobliskim sklepie, jednak ich różnorodność może być myląca, a zrobienie Cucana własnymi rękami nie będzie przyjemnością, ale mąką. Dlatego też należy szorstko scharakteryzować materiały, niezbędne wymiary i komponenty.

Przewód kapronu powinien być splatany, a nie skręcony, jego średnica powinna wynosić cztery milimetry, a wymagana długość zależy od warunków i specyfiki połowy. Należy wspomnieć, że używa się siedmiu lub ośmiu metrów, a nie więcej. Jeśli rybołówstwo ma miejsce, gdy nie ma fal wysokich i dużych, to wystarczy trzy i pół metra korda.

Karabina musi być ze stali nierdzewnej. Im silniejsze, tym lepiej. Lepsze jest przyjmowanie średnich rozmiarów, dzięki czemu można je niezawodnie przymocować do krzaka przez krzak, trzcina, kołek na brzegu lub na boku łodzi.

Możesz kupić koushi lub zrobić to samemu. Mogą być wykonane z miedzianych rur o średnicy od czterech do pięciu milimetrów, a długość od trzydziestu do czterdziestu milimetrów. Jeśli wyciąćby taką rurkę i zgiąć, jeśli będzie to konieczne, wtedy będą dwie pełne karafki.

Obracanie jest bardzo ważnym elementem, aby zrobić lalkę własnymi rękami. Powinna być bardzo silna, długość powinna wynosić 40 mm, uszy obręczy powinny być wystarczająco duże, aby mogły przesuwać się łatwo nad nylonowym kordem. Należy również zauważyć, że ucha środkowego należy odgryźć.

Tulejka jest również niezbędnym elementem, przy czym klamerki są rozłożone w przeciwnych kierunkach. Sworzeń musi mieć długość dwadzieścia milimetrów i dwunastu milimetrów średnicy. Zwykle są one wykonane z włókna szklanego, ebonitu. Rękawy te są wystarczająco niezawodne i dobrze przesuwają się nad liną.

Pierścienie są wykonane z drutu, podobnie jak zapięcia, średnica każdego pierścienia wynosi zazwyczaj od ośmiu do dziesięciu milimetrów. Po zainstalowaniu pierścieni należy je lutować. Jeśli ucho obrotów jest za małe i nie przesuwa się swobodnie przez przewód nylonowy, to pierścień będzie potrzebny więcej.

Należy wybrać drut ze stali nierdzewnej o średnicy od dwóch do dwóch i pół milimetra. Nie używaj starego drutu, ponieważ nie ma takiej charakterystyki jak sprężystość. Konieczne jest wybranie drutu o średniej elastyczności. Najlepszym sposobem na zrobienie lalki własnymi rękami jest drut do spawania argonowego urządzeń półautomatycznych. Zajmie to około pięciu metrów.

Produkcja elementów mocujących z własnymi rękami

W celu wykonania elementów mocujących należy wziąć kawałek drutu, którego długość wynosi 65 cm. Z jednego końca przewodu do pomiaru 23 cm będzie to punkt zginania. Po tym dokręcamy pręt za pomocą zaślepki i owinąć go 10 mm przewodem. Następnie końce w przeciwnym kierunku wygięte, aby utworzyć pierścień o właściwym kształcie.

Następnie weź krótki koniec i podgrzać go na gazie, a następnie założyć na obrót i przekręcić obrót na przełomie długiego końca – wystarczy na dwa obroty. Po wykonaniu tego kroku musisz wyrównać krótki koniec wzdłuż długiego końca. Następną rzeczą, którą musisz zrobić, aby lalkę własnymi rękami wyznaczyć odległość 55 mm od krawędzi pierścienia i zrób krótkie zwroty. W rezultacie powinno się wysuwać tak, że krótki koniec jest prostopadły do płaszczyzny pierścienia.

Aby utworzyć pętlę, krótki koniec przewodu musi być złożony w przeciwnym kierunku za pomocą szczypiec okrągłych, wysokość pętli nie powinna przekraczać 40 mm, pętla wewnętrzna musi mieć niezbędny rozmiar, dzięki czemu może przechodzić drut. Następnie, krótki koniec, który pozostał, musisz zrobić jeszcze kilka obrotów wokół długiego końca, jest to konieczne dla sztywnego mocowania. Kawałek, który pozostawał zbędny, jest odcinany i przetwarzany przez plik. Długie zakończenie jest wypoziomowane iz założeniem zapinana jest klamra. Wszystko, zapięcie jest gotowe, a kukan własnymi rękami jest już prawie gotowy.

Zbieraj Cucana siebie

Mając powyższe materiały, a także zamocowania, pozostaje tylko do zakończenia pracy i cieszyć się z tego wyniku. Przede wszystkim musisz przejechać koniec zapięcia przez pętlę, a następnie musisz zaczepić haczyk bezpośrednio za pierścieniem. Kiedy haczyk jest zahaczony – mamy zatrzaskiwaną pułapkę.

Następnym krokiem jest zebrać dolny węzeł Cucun. Biorąc pod uwagę, że jest to niższy węzeł, który przenosi główne obciążenie, musi być bardzo trwały. W tym celu przymocuj dolny (pierwszy) zapięcie do pętli, który został wykonany za pomocą naparstnicy i przewodu. Przez pierścień łączymy pętelkę obrotową łącznika. Następnie, przy użyciu pary szczypiec, ściskamy pierścień, a otrzymane połączenie jakościowo lutuje się. Kordy są szyte za pomocą plecionek.

Wielu wędkarzy zaleca dodatkowe uzwojenie skrętu na obrót korda po jego zszyciu. Po wykonaniu powyższych czynności konieczne jest włożenie kilku tulei na przewód, następnie zapięcie, itp. Zaleca się umieścić od siedmiu do ośmiu klamer, wystarczy. Przynajmniej nie więcej niż dziesięć.

Po zmontowaniu dolnego węzła ogórka, przejdź do zbioru górnego węzła. Jest on zbierany zgodnie z tą samą zasadą co dolna. Tylko tutaj, zamiast zamocowań w pętli, używany jest karabin. Teraz wiesz jak zrobić lalkę własnymi rękami. W końcu powinieneś mieć ciekawy wygląd, jak na zdjęciu.