510 Shares 5498 views

tunery satelitarne: wskazówki dotyczące wyboru i recenzje

tuner satelitarny lub odbiornika, – urządzenie stosowane do wykrywania i dekodowania sygnałów wizyjnych, które są odbierane za pomocą „talerze”. Głównym wymogiem do urządzenia tego typu – zapewnienie stabilnych i wysokiej jakości programy telewizyjne nadawane. Ponadto, w przypadku nowoczesnych użytkownicy muszą obsługiwać odbiornik szeregu zaawansowanych funkcji multimedialnych, takich jak możliwość dostępu do usług online. Jakie są główne kryteria wyboru tunerów, które są zidentyfikowane przez rosyjskich ekspertów? Jakie modele odbiorników satelitarnych mogą być przypisane do najbardziej popularnych w Rosji?


Wybór tunera satelitarnego: główne parametry

Jakie cechy są najważniejsze przy wyborze urządzenia takiego jak tuner do anteny satelitarnej? Przede wszystkim, jest to interfejs transmisji sygnału. Najbardziej nowoczesne odbiorniki satelitarne cyfrowy. Ale istnieje urządzeń analogowych, jak również te, które działają w oparciu o łączną interfejs typu D2-MAC.

Wielu użytkowników i ekspertów uważa, że wśród standardów, które muszą utrzymywać nowoczesny tuner cyfrowy – T2. Zupa to znaczy musi być zgodna z drugiej generacji wysoce efektywny algorytm kompresji strumienia multimedialnego.

To bardzo ważne z punktu widzenia jakości obrazy w tuner satelitarny jest składnikiem takich jak chip ustalające współrzędne satelitarne oraz moduł automatycznie wybierając pozycję anteny. Jeżeli tuner do telewizji satelitarnej będą wyposażone w odpowiednim składnikiem sprzętu, właściciel telewizora będą mogli zobaczyć więcej programów.

Inną znaczącą cechą wyrobu, – wartość średniej częstotliwości odczytu z przetwornika odbiorczego mikroukład, który przetwarza częstotliwość związane z wysokim, niskim poziomie. Im większa wartość parametru w pytaniu, tym więcej programów można przeglądać, jazda na rowerze TV-tuner do anteny satelitarnej. Przy dostatecznie uwzględnione szanowanej rysunku pomiędzy 900 a 2150. tunerów satelitarnych obsługujących odpowiednie zespoły są kompatybilne z dużą liczbą modeli konwerterów.

Kryteria wyboru tunera: Wygląd i złącza wsparcie

Istnieje wiele kryteriów, zgodnie z którymi można odebrać tego urządzenia jako tunera satelitarnego. Wśród tych wyglądu urządzenia, jak również liczbę i różnorodność obsługiwanych złącz. Istotnym czynnikiem wyboru urządzenie takie jak TV-tuner do anten satelitarnych – wygląd, a także kontrola devaysom wygody. Jest wysoce pożądane, aby odbiornik był obecny własnej wyświetlacza, w którym do wyświetlania różnorodnych danych o aktualnych problemów do rozwiązania urządzenia. Dla wielu użytkowników, istotnym czynnikiem przy wyborze tunera – istnienie kanałów do przycisków sterujących, regulacja głośności, a także dostęp do menu, a bezpośrednio na panelu przednim. Mogą one być przydatne, jeśli w pewnym momencie pilot nie będzie dostępna.

Co do zasady, nowoczesne modele odbiorników umieszczonych na przedniej stronie złącza do instalacji kanałów dostępu do karty wynagrodzeń, dekodowania różne interfejsy, porty USB służą do podłączenia pamięci flash i zewnętrzne dyski twarde, na których można nagrywać audycje telewizyjne. Na tylnej ściance odbiornika jest bardzo pożądane interfejsy, takie jak:

 • RS232, używane do łączenia się z devaysa PC (zwykle aktywowany podczas aktualizacji firmware odbiornika).
 • S / PDIF, który służy do podłączenia tunera do różnych urządzeń audio, jak również systemów kina domowego.
 • HDMI – interfejs do transmisji obrazu w wysokiej rozdzielczości.

Zatem, tuner satelitarny, który posiada cechy wymienione powyżej, jeśli chodzi o wygląd i wsparciu złącza można uznać za bardzo istotne dla nowoczesnych trendów w rynku urządzeń podręcznych w pytaniu.

Wybór tunera satelitarnego: funkcjonalny

Kolejna grupa kryteriów wyboru urządzenia tego typu jest związana z jego funkcjonalności. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Przede wszystkim jest ona obsługiwana przez standardowe transmisji obrazu telewizyjnego. Jest to format „klasyczny”, który wielu ekspertów uważa przestarzałe, ale jest istotne, – MPEG2, a są bardziej zaawansowane technologicznie – MPEG4. Główną różnicą między nimi – rozdzielczość przesyłanego obrazu. Tak, obsługuje przechodzi standardem MPEG4 HD tuner satelitarny obraz bez żadnych problemów, ale taki, który jest kompatybilny tylko z formacie MPEG2, trudno zapewnić pożądany bitrate.

Następnego Najważniejszą cechą devaysa w pytaniu – port Ethernet, przez który urządzenie może być podłączone do Internetu, komputera lub sieci LAN. Dzięki tej właściwości odbiorników mogą być wdrażane jako samodzielny element infrastruktury sieciowej, na przykład w celu zapewnienia wspólnego dostępu do tłumaczeń.

Wiele z dzisiejszych uważają, że ich odbiornik satelitarny musi obsługiwać standard CI, co pozwala na podłączenie modułów dekodujących. Odpowiednie komponenty sprzętowe są charakteryzuje wszechstronność: mogą być stosowane do odbioru sygnału zarówno w otwartych i zamkniętych transmisji.

Kolejny niezwykły odbiornik satelitarną – wbudowany dysk twardy. Odpowiednie podłoże może być stosowane, zwłaszcza do nagrywania programów telewizyjnych.

Jednak zaleca się, aby korzystać ze wszystkich zewnętrznego dysku twardego, a nie zbudowany w wielu modelach odbiorników. Odbiornik satelitarny w tym przypadku jest wyposażony w port szybkiego łączenia odpowiednich komponentów sprzętowych, zwykle USB.

Do innych popularnych cech nowoczesnych odbiorników to:

 • Cardsharing opcje pomocy;
 • Kompatybilność z funkcją ładowania pozwala Multiboot devaysa jak korzystać z oprogramowania fabrycznego lub przy użyciu interfejsów napisanych do zewnętrznej pamięci masowej;
 • analizator widma, co pozwala satelitów optymalizacji procedury wykrywania i odbierania sygnału ustawiania z nimi
 • funkcja monitorowania przepływność oraz inne informacje o obrazie transmisji;
 • Obecność dodatkowych tunerów, umożliwiając równocześnie oglądać jeden kanał, a nagrywać inny (lub kilka);
 • obecność wewnętrznej karty sieciowej, który może pracować z wysoką wydajność sieci lokalnej;
 • wsparcie dla komunikacji za pośrednictwem Wi-Fi;
 • możliwość odtwarzania wideo, zdjęć i innych plików multimedialnych na ekranie telewizora;
 • wspierać transmisje online z głównych udostępniania wideo.

Bardzo przydatny jako devaysa takich funkcji jak redukcja szumów, generowania efektów dźwiękowych. Ich obecność może znacznie poprawić transmisję dźwięku za pośrednictwem satelity. Wielu użytkowników uważa, że tuner satelitarny powinien mieć wymagane opcje, timer, kontrolę rodzicielską, usuwanie informacji o kanałach na ekranie telewizora.

W ten sposób możemy odróżnić, by tak rzec, podstawowe funkcje odbiornika, jak również te, które mogą stanowić uzupełnienie, a jednocześnie będzie popyt ze względu na aktualne trendy rynkowe. Jednak ich poziom wsparcia bezpośrednio wpływa na koszt urządzeń. Ten wzór jest typowy dla większości urządzeń elektronicznych, nie jest wyjątkiem i tunery satelitarne. Ceny na zupę odpowiedniego typu do pewnego stopnia zależy od spektrum obsługiwanych technologii.

odbiornik satelitarny może być tak drogie? Aktualne modele odpowiedniego typu urządzeń kosztować około 3-7 tysięcy rubli. Są droższe model – za 10 tysięcy rubli .. Nie Soup premia w wysokości 30 tys. Rubli i więcej. Jak zauważa wielu ekspertów, różnica w cenie między odbiornikami różnych marek, w ogóle, jest dość logiczne, biorąc pod uwagę funkcje obsługiwane przez każdego modelu tunera, a jakość montażu urządzenia, jak również poziomu zrealizowanego w technologii IT.

"Iron"

Kolejna grupa kryteriów wyboru odbiornika – charakterystyka „żelaznych” elementów sprzętowych, które są odpowiedzialne za realizację urządzenia. Spośród tych, – częstotliwość zegara procesora. W obecnych modeli, za pomocą którego satelitarnej telewizji wysokiej rozdzielczości nadawanych, wymaga żetony działającego przy 400 MHz i powyżej. Istotnym czynnikiem w tuner Performance – RAM. Pożądane jest, aby miał więcej niż 256 MB.

oprogramowanie

Nowoczesne producenci odbiorników satelitarnych instalowanych na zupy produkowane przez różnych typów oprogramowania firmware. Wśród najbardziej popularne są te, które są oparte na jądrze systemu operacyjnego Linux. Główną zaletą – możliwość sfinalizowania odpowiedniego oprogramowania ze względu na swoją otwartość. Również wiele tutoriali, w jaki sposób skonfigurować tuner satelitarny, często sporządzane z oczekiwaniem, że na urządzeniu, który jest wykorzystywany przez czytnik, zainstalowane tak samo Linux. Ten system operacyjny pozwala twórcom oprogramowania dla urządzeń tego typu różnych wtyczek. Ponadto, możliwość dostosowania kodu systemu operacyjnego zainstalowanego oprogramowania w odbiorniku, ułatwia naprawę tunerów satelitarnych.

Większość tunerów: przegląd marki

Rozważmy teraz jakie są marki, które mogą być prowadzone w wyborze odbiornika. Wśród najbardziej popularnych w Rosji obejmują zupy, które są wydawane przez takie firmy jak:

 • Openbox.
 • World Vision.
 • GI.
 • General Satellite.

Będziemy badać ich konkretnych szczegółów.

Tunery Openbox: Główne cechy

Dobre tunery satelitarne rynkom Openbox marki. Pośród najpowszechniejszych modyfikacji odbiornika X 800/810/820. Urządzenie to charakteryzuje się niskim kosztem i dobrą funkcjonalność. Zasilany uważa zaangażowanie tuner satelitarny z interfejsem DVB-S. Za pomocą urządzeń, o których mowa, można wygodnie przeglądać najpopularniejsze dostawców telewizji satelitarnej Rosyjskiej, takich jak „NTV Plus”, „Rainbow” i „Tricolor”. Dany wyrób może być podłączony do komputera, a także do routera.

Kolejny niezwykły zakres tunerów satelitarnych Openbox – linia Soup S5 / S7 / S8. Jakie są ich najbardziej znaczących cech?

Przede wszystkim należy zauważyć, że tuner satelitarny z tej serii mogą pracować w standardzie DVB-S2 i odtwarzać obraz w formacie HDTV. Można również zwrócić uwagę na fakt, że urządzenie pod uwagę zakres wyposażonych w dyski twarde.

Jest wydajny i niezawodny tunery satelitarne SX4 bazy HD z sieci w pytaniu. Wśród najbardziej zauważalną z jego funkcji – wbudowany zasilacz, więc devaysa wielkość jest znacznie większy niż w wielu innych modelach. Urządzenie obsługuje połączenia z Internetem za pośrednictwem portu Ethernet. Ponadto można korzystać z Wi-Fi adapter, który łączy się z portu USB. Wbudowane Wi-Fi modułu w odbiorniku jest nieobecny. Urządzenie jest sterowane przez system operacyjny Linux, więc twórcy specjalistycznego oprogramowania do odbiornika mogą generować odpowiednie wtyczki do urządzenia. Tuner obsługuje HDMI złącze wersji 1,4a, można nagrywać audycje.

Tunery Openbox: co użytkownicy mówią?

Bardzo przydatna do badania opinie posiadaczy odbiorników satelitarnych o jakości urządzeń. Jak miłośników elektroniki odpowiedniego typu, niektóre z najnowszych modeli tunerów Openbox nie obsługuje popularne emulatory. Jednak popyt na tej funkcji jest stosunkowo mała, jak mówią, wielu ekspertów. Wśród mocnych odbiorników Openbox, obchodzone przez użytkowników – stosunkowo rozsądnej cenie (z wyjątkiem niektórych modeli, na przykład SX Baza HD), wygodna obsługa, nowoczesny design, wspieranie dużą liczbę portów przewidzianych w wystarczającej różnorodności, wygodny pilot zdalnego sterowania, uniwersalne oprogramowanie do odtwarzania pliki.

World Vision: główne zalety i opinie

Innym popularnym w Rosji producentem marki odbiorników satelitarnych – World Vision. Wśród najbardziej znanych modeli tunerów produkowanych przez tę firmę – urządzenie S718 CI +. Jakie są jego funkcje?

Przede wszystkim, odbiornik satelitarny w odpowiedniej modyfikacji moduły nośne CI +, to znaczy te, które są wykorzystywane do organizacji dostępu warunkowego. Urządzenie, o którym mowa, nie obsługuje standardów, takich jak DVB-T2, ale w praktyce może nie być konieczne, ponieważ wielu dzisiejszych dostawców usług, takich jak „Tricolor”, obejmować tylko karty dostępu warunkowego. Kolejny niezwykły opcja wyrób, – możliwość aktualizacji oprogramowania przez port USB w wersji 2.0. Stosując odpowiedni element złączny może być także połączony z odbiornikiem pamięci zewnętrznej, która może rejestrować transmisji. Odpowiednia funkcja liczby tych użytkowników w ich opinii jest oceniany jako jeden z najbardziej przydatne. Ponadto, w szczególności o takich cechach, jak wygodnym pilotem, a także wysoką jakość obrazów transmisji.

Odbiorniki z GI: główne zalety i opinie

Następną popularną marką w Rosji, która produkuje tunery satelitarne, – GI. Wśród najbardziej rozpowszechniony w rosyjskim rynku modeli produkowanych przez tę firmę, – odbiornik S8120.

Jego główną zaletą – wsparcie dla szerokiego zakresu funkcji. W szczególności możliwość korzystania z wielu aplikacji internetowych. Na przykład te, które pozwalają na dostęp do usługi Google Maps, YouTube. Podłączenie urządzenia do sieci Internet umożliwia za pomocą kabla Ethernet lub modem, podłączony za pośrednictwem portu USB. Użytkownicy oceniają urządzenie z GI jako wygodny do jazdy, funkcjonalne, ma wysoką jakość i stabilność kompilacji.

Odbiorniki z General Satellite: Główne cechy i opinie

marka General Satellite produkuje również wysokiej wydajności i funkcjonalności tunerów satelitarnych. Zupa je szczególnie popularne wśród abonentów „Tricolor” i aktywnie zalecanej dostawcy danych.

Wśród najbardziej popularnych modeli w odpowiednich urządzeniach Rosja – GS U510. Jego główną zaletą – kompatybilność zarówno z satelity i konwencjonalnej transmisji telewizyjnej. Oznacza to, że odbiornik ten umożliwia zarządzanie oba typy kanałów. Główne zalety tunera użytkowników General Satellite zadzwonić ładny design, wysoką jakość wykonania, funkcjonalność łatwe zarządzanie. Do urządzenia można podłączyć do zewnętrznego dysku twardego.