166 Shares 2399 views

Gdy wyłączy telewizji analogowej w Rosji? Analogowy wyłącznik w Rosji

Ze względu na brak finansowania nadawców telewizyjnych nadawanych w formacie analogowym wkrótce zostanie przerwane. Kwestia, kiedy wyłączy TV analogowej w Rosji, a to, co zapowiada, niepokoić wielu obywateli. Postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.


Co to jest telewizja analogowa, i czym różni się od cyfrowej?

Analog to system wykorzystywany do przesyłania dźwięku i obrazu dla sygnału analogowego. Może być przesyłane za pośrednictwem fal radiowych lub przez kabel. Technicznie rzecz biorąc, jest to cały zestaw sygnałów: jasność, kolor obrazu i dźwięku. Wyjście jest dokładnie to, co widzimy na ekranach.

Telewizja cyfrowa wykorzystuje do transmisji cyfrowych standardów audio i wideo. Dziś zostały one pracują większość wiodących krajowych kanałów telewizyjnych, podczas powielania na transmisję sygnału analogowego. Wiele krajów już ustalone pełnoprawnym cyfrowego systemu komunikacyjnego, całkowicie zaprzestało stosowania standardów analogowych. W niedalekiej przyszłości przejście na „rysunku” oczekuje się w Rosji.

Oświadczenie Ministra

Niedawno pomysł terminów tego przejścia dał Ministra Łączności i Komunikacji Masowej Spraw Nikolay Nikiforov. Według niego, telewizja analogowa w Rosji jest całkowicie wyłączony w 2018 roku, ponieważ jest w tym czasie zaplanowano ustaniu wsparcia finansowego. Jednak Nikiforov nie wyklucza, że w niektórych regionach kraju może samofinansowania, a zatem pozostaje, a niektóre ze starych kanałów telewizyjnych.

Kiedy to się dzieje od analogowego nadawania w Rosji? Zgodnie z dekretem rządowym projekcie, to nastąpi do dnia 1 lipca następnego roku. Ponieważ projekt ten był dostępny dla wszystkich na jednym portalu Ministerstwa Komunikacji.

Oczywiście, telewizor jest całkowicie wyłączony nie będzie, ale tylko w celu zmiany jego formatu – z analogowego na cyfrowy. I nie jest dobry powód do tego.

Dlaczego przejść do „rysunku”?

Wymagania do tej decyzji technicznie rozwinięte dawno temu. W ciągu ostatnich kilku lat, odbiorniki telewizyjne niemal wszyscy operatorzy są wydawane przy wsparciu sygnału cyfrowego.

Co więcej, sami widzowie zrozumieć zasadność takiego wyboru. Telewizję satelitarną i kablową zapewnia wysoką jakość tłumaczenia, większy wybór kanałów. I Smart TV otworzyć bardzo szeroki. Przekonaj się sam: satelita „Tricolor” już podłączony więcej niż 10 milionów ludzi, a telewizja kablowa wybrało 20 milionów widzów.

Pomoc telewizji analogowej w takich warunkach jest po prostu nie opłacalne do własnych stacji telewizyjnych. Dlatego też są one na zewnątrz, aby zmienić format nadawania.

Formaty Zmiany w Rosji i za granicą

W ciągu ostatniej dekady, aby zmienić format z głównych kanałów telewizyjnych nadawanych rozpoczęła się w wielu krajach europejskich. Od 2006 roku w standardach cyfrowych przeniósł mieszkańcy Holandii, a rok później dołączył do nich przez Szwedów i Finów.

Od 2009 roku, cyfrowych kanałów telewizyjnych w Niemczech pracują, Danii i Norwegii. Zostały one następnie w Wielkiej Brytanii i Polsce. Gdy wyłączy telewizji analogowej w Rosji, nasz kraj dołączy do tej listy. Oczekuje się, że pierwsze pozbyć się przestarzałego systemu nadawania będzie mógł regionów przygranicznych – w sumie 26.

Kiedy iw jaki sposób należy przejść się stało?

Zgodnie z obowiązującymi normami, aby całkowicie przejść na nadawanie cyfrowe, społeczeństwo powinno być zapewnione w zależności od rodzaju sygnału jest nie mniejsza niż 95%.

Wcześniej, Dmitrij Miedwiediew, nawet podczas jego kadencji jako prezydenta kraju, powiedział, że do 2015 roku, zakończy przejście na telewizję cyfrową. Podkreślił, że będzie to kluczowy czynnik na drodze do modernizacji technologicznej. Ponadto wyłączenie telewizji analogowej było zwolnić częstotliwości, które będą miały nowy pakiet kanałów – multipleks. Jednak to nie było możliwe, aby zakończyć proces przejścia do 2015 roku, a kwestia kiedy wyłączyć telewizji analogowej pozostanie nierozwiązany w Rosji.

Pod wieloma względami, także dlatego, że niektórzy obywatele po prostu nie może sobie pozwolić na zakup dekoderów telewizji cyfrowej. Jednak władze regionalne podjęły wyzwanie i gotowy do pomocy w dotowania.

Nawet po telewizja analogowa w Rosji wyłączyć, obywatele będą swobodny dostęp do głównych kanałów telewizyjnych w formacie cyfrowym. Wśród nich, NTV, Kultura, Rossija 1 i 2, Bibigon i popularnie ukochany pierwszy kanał.

Co trzeba wiedzieć przeciętnego użytkownika?

Wiele osób obawia się, czy odbioru nowego sygnału telewizyjnego na starszych telewizorach możliwe. Rzeczywiście, stary sprzęt działa tylko z normami analogowych. Aby przełączyć na nadawanie cyfrowe, będzie musiał kupić konsolę za pomocą specjalnego modułu deszyfrowania. Jednakże, jeśli masz nowy model telewizji zakupione po 2008 roku, to prawdopodobnie już obsługuje standardy cyfrowe, a jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt.

telewizji analogowej różni się od sygnału cyfrowego oraz sposób propagacji. Wcześniej został on przeniesiony do konwencjonalnej anteny, obecne normy przewidują transmisji sygnału za pomocą kabla lub połączenia satelitarnego. Czyli telewizji analogowej w Rosji wkrótce zostanie odcięta całkowicie i będzie trzeba albo położyć kabel bezpośrednio do mieszkania, lub zainstalować antenę satelitarną. Ostatnią opcją byłoby jedynym sposobem, aby dać lub jeśli mieszkasz w małej miejscowości.

A jednak, gdy wyłączy telewizji analogowej w Rosji?

Do chwili obecnej, w odniesieniu do 2018 jako termin przejścia na „fig”. To już planuje rozpocząć ten proces w 2015 roku i mają być zakończone do 2016 r. Ale sytuacja jest skomplikowana przez zawirowań gospodarczych w kraju, co opóźniło budowę niezbędnej infrastruktury.

Jednak dokładna data jest trudno nazwać, bo w każdym regionie, to może być jego. Kryterium, ponownie, jest liczba osób, które mogą odbierać tylko sygnał analogowy. Kiedy będą mniej niż 5% całkowitej – byłby to wyraźny znak, że region ten jest gotowy do przejścia do standardów cyfrowych. Nikolai Nikiforov , że 2018 – ostatecznej wysokości, a następnie nadawanie analogowego będzie całkowicie zablokowane.