185 Shares 2726 views

Angiosclerosis siatkówki – co to jest? Niebezpieczne wysokie ciśnienie krwi?

Choroby oczu są bardzo niebezpieczne dla ludzi, ponieważ mogą one spowodować całkowitą utratę wzroku. W celu uniknięcia tego rodzaju powikłań, eksperci zalecają szczególnie wrażliwi na ciele, zwracając uwagę na najmniejsze zmiany. Dlatego konieczne jest, aby znać objawy i bezpośrednie przyczyny powstawania angiosclerosis siatkówce.


Angiosclerosis siatkówki – co to jest?

Czym jest ta choroba i jak można go bezpośrednio wpływać na wzrok, dbają o większości pacjentów. Eksperci pamiętać, że angiosclerosis siatkówka rozwija się na tle nadciśnienia. Podstawowym wynikiem choroby jest modyfikacja dna oka i zaburzenia funkcjonalne w ogóle. Dlatego też, w zależności od stopnia uszkodzenia, angiosclerosis siatkówki będą różne. Podczas odkształcenia tętnicy naczyń dna oka nabyć zróżnicowaną grubość i kształt zakrzywiony. Czasami obserwuje się proces zatykania naczyń krwionośnych. Znamienne, obecna faza objawów chorobowych uzupełnione Salus – Hun. Bezpośrednie skutki tej choroby mogą obejmować:

 1. Objawy zaburzenia widzenia.
 2. Krótkowzroczność.
 3. Zwyrodnienie plamki żółtej.

Przyczyny choroby

Angiosclerosis siatkówki jest nasilenie choroby nadciśnieniowej. W początkowych okresach u pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi, występuje siatkówki angiopatii, co przejawia się w bezpośrednim modyfikacji naczyń ocznych. Co do zasady, ze względu na zmienność naczyń wykonana izgibistymi i traci elastyczność.

Eksperci pamiętać, że siatkówka jest angiosclerosis 2. stopień angiopatia. Progresja choroby prowadzi do całkowitego zakrzepica naczyń siatkówki i ustrukturyzowany modyfikacje.

Angiosclerosis siatkówki bez właściwego leczenia może spowodować ślepotę.

Istniejące typy i objawy pokrewne

Eksperci zidentyfikować cztery rodzaje formacji choroby:

 • Cukrzyca. Choroba ta może rozwinąć się na tle niedostatecznego leczenia cukrzycy. Lekarze rozróżnić dwa podtypy choroby: makro- i mikroangiopatia. W drugim przypadku, jest natychmiastowe obniżenie ścian naczyń włosowatych, która jest obarczona zaburzeń krążenia krwi. Kiedy makroangiopatii modyfikacje podlegają dużych naczyń. Zazwyczaj w trakcie rozwoju choroby zmniejsza się światła naczynia, takie zmiany mogą powodować zablokowania. Jeśli czas nie wykrywa choroby i nie do przeprowadzenia odpowiedniego leczenia mogą wystąpić powikłania, takie jak krwawienie, niewyraźne widzenie, niedotlenienie tkanek.
 • Nadciśnieniowy. W tej postaci choroby jest bezpośrednim przedłużeniem żyłach dna, zmniejszenie tętnicze krwotok. Na tym etapie, modyfikacja tkanki siatkówki. Ale, jak zwrócić uwagę eksperci, przy odpowiednim leczeniu można przywrócić ciało.
 • Hipotoniczny. W takiej postaci, rozszerzenie naczyń występuje.
 • Traumatyczne. Zauważono w mózgu i rdzeniu kręgowym urazów.

Angiopatia nadciśnieniowa siatkówki

Nadciśnieniowa angiopatii jest pierwszym etapem w tworzeniu nadciśnienia. Bezpośrednie objawy są zaburzenia krążenia i wahania ciśnienia. W początkowej fazie, co do zasady, nie ma wpływu na naczynia krwionośne. Ale z obecnością nich przez długi czas w formie rozszerzonej, zaczerwienienie zaczyna dna żołądka. Zdaniem ekspertów, to prowokuje pojawienie się ucisku tętnicy.

Drugi etap choroby

Nadciśnieniowa angiosclerosis siatkówce jest kolejnym krokiem w modyfikowaniu dna żołądka. Z reguły następujące zmiany obserwuje się w okresie choroby:

 • zagęszczony osłonkę tętnicze;
 • zwiększone krętość;
 • zmienia kolor.

Zdaniem ekspertów, czasami naczynia tętnicze staje się cieńsza, dzięki czemu pozyskanie nitkowaty wygląd.

Takie modyfikacje mogą prowokować występowanie zakrzepicy, tętniaka i krwotok. Czasami podlegają modyfikacjom i nerwów wzrokowych.

Należy również zauważyć, że obecność angiosclerosis siatkówki diagnozuje znaki Salus – Hun. Znamienne, objawy te są 12, ale lekarze kierują podstawowej trójki. Należą do nich następujące objawy:

 • Obecność stwardniałych tętnic elastycznym bezpośrednio przecina żyłę, tym samym prodavlivaya go. W rezultacie, istnieje niewielkie wyginając go.
 • 2. stopień. Wiedeń jest zagięta, tak aby przyjął kształt łukowaty. Umieść fałda jest wyraźnie widoczne.
 • Na skrzyżowaniu obszarze Wiedeń staje się niemal niewidoczny.

Tego rodzaju modyfikacje powinny być traktowane przez kompleksowej terapii pod nadzorem okulisty lekarza. Przede wszystkim stosuje się leki mające na obniżenie ciśnienia krwi.

Nadciśnieniowa angioretinopathy i neyroretinopatiya

Angioretinopathy neyroretinopatiya i jest kolejnym etapem rozwoju choroby. Na tym etapie choroby zauważyć zwiększoną przepuszczalność naczyń, która sprzyja występowaniu krwawienia, obrzęku i belesovyh ognisk. Na tym etapie progresja naczyń siatkówki schowane. Zdaniem ekspertów, krwawienie może wystąpić w postaci wybroczyn lub uderzeń.

Strokes wskazać bezpośrednią szkodę dużych sieciach głównej arterii siatkówki oraz ogólne pogarszanie się stanu pacjenta. Białe zmiany w obszarze żółtego pierścienia powoduje niedowidzenie.

Jak wynika z reakcji specjalistów wykazały angiosclerosis obu siatkówek w etapie neyroretinopatii Sugeruje to niekorzystne rokowanie dla wizji i dla życia pacjenta.

leczenie angiosclerosis

Przede wszystkim, ekspert musi poprawnie zdiagnozować angiosclerosis siatkówki. Leczenie tej choroby nie może produkować we własnym zakresie. Od dokładnej diagnozy i leczenia po prawej jest wybrany pomoże zapobiec powikłaniom choroby.

Leczenie zazwyczaj wiąże się ze spadkiem ciśnienia krwi. Jest również możliwe stosowanie leków, które przyczyniają się do:

 • leczenia miażdżycy tętnic;
 • poprawiają przemianę materii;
 • Eliminacja zmętnienia umieszczone w dnie.

Jeśli stosowane zabiegi nie dały pożądanego rezultatu, po czym może być użyty krzepnięcia laserowego.

Powodem angiosclerosis diagnoza u noworodków

Ten rodzaj choroby u dzieci mogą być wywołane przez kontuzje w czasie porodu. Podczas porodu dziecko może wzrosnąć ciśnienie śródczaszkowe, który wywołuje obrzęk nerwu wzrokowego i doprowadzić do załamania się krążenie krwi w naczyniach.

Eksperci pamiętać, że patologia jest rzadka i nie wymaga specjalnego traktowania.

Zapobieganie chorobie

Aby zapobiec rozwojowi tej choroby oczu, eksperci nie polecam zaniedbać podstawowe środki zapobiegawcze. Obejmują one następujące wymagania:

 • Trzeba kontrolować do pokoju w procesie zostało prawo oświetlenie.
 • nie powinny być odczytywane w transporcie publicznym.
 • Na długo pozostanie w komputerze, aby zrobić przerwę do oka może odpocząć.
 • Czy ćwiczenia dla oczu.
 • Monitorowanie diety.

Do zapobiegania choroby mogą być stosowane różne metody terapii alternatywnej. Aby nie spowodować szkody dla organizmu i nie sprowokować zaostrzenie choroby, wszystkie zabiegi powinny być uzgodnione ze specjalistą. Tylko lekarz zdiagnozuje siatkówki angiosclerosis. Co to jest i jakie komplikacje mogą wynikać z niewłaściwego leczenia, mamy omówione w tym artykule.