868 Shares 9252 views

Biopsja szyjki macicy: co to jest i dlaczego ta procedura jest przeprowadzana?

Do diagnozy choroby żeńskiego układu rozrodczego, stosowane są różne procedury. I wiele kobiet zastanawia się dlaczego biopsji szyjki macicy wykonuje się, że to wszystko o tym, jak procedura idzie. Natychmiast warto zauważyć, że taka analiza jest przepisywany tylko w przypadku, jeżeli w trakcie badania lekarskiego stwierdzono pewne odchylenia.

Biopsja szyjki macicy: co to jest i co jest przeprowadzana?

Podobna procedura jest przeprowadzona w przypadku nie ma żadnych nieprawidłowości w strukturze i funkcjonowaniu macicy. Przykładowo, analiza może być przydzielony po zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego kobiet, obecność brodawczaków, brodawek i innych wzrosty tkanek zewnętrznych i wewnętrznych narządów płciowych. Wskazania do procedury są podejrzane złośliwej transformacji komórek. Biopsja jest wymagany w przypadku, gdy w trakcie badania ginekologicznego stwierdzono brak guza w odcinku szyjnym – w takich przypadkach, badania laboratoryjne próbki tkanek pozwoli określić czy nowotwór łagodny, które jest utworzone z komórek. Leukoplakia, endocervite, dysplazji nabłonka szyjki macicy – Wszystkie dane do pobierania tkanki.

Preparat do biopsji szyjki macicy

Chociaż biopsja i minimalnie inwazyjne, nadal jest zabieg chirurgiczny. Więc zanim ustawić datę na badania, lekarz ma obowiązek zrobić wymaz z pochwy. Tkanki ogrodzenie jest możliwe tylko wtedy, gdy pacjent nie wykazywał żadnej choroby zakaźnej – w przeciwnym razie, trzeba najpierw przeprowadzić kurację.

Biopsja jest wykonywana na początku cyklu miesiączkowego (zwykle 5-8 dni). Po powierzchni rany szyjki trzeba wyleczyć przed następnym miesiączki i regeneracja w większości przypadków trwa od 10 do 14 dni.

Wiele kobiet interesuje się pytanie „gdzie zrobić biopsję szyjki macicy.” Zazwyczaj taka procedura jest przeprowadzana w każdym rodzenia klinikach, prywatnych klinik i laboratoriów.

Biopsja szyjki macicy: co to jest? Procedura Przegląd

Jak wiadomo, biopsji jest zabiegiem, w którym lekarz usuwa próbek tkanek z uszkodzonej części ciała. Natychmiast warto zauważyć, że ogrodzenie z drutu tkaniny za pomocą kolposkopów – podobny sprzęt umożliwia lekarzowi śledzić przebieg procesu i do rozważenia zmian w strukturze blisko.

Aby rozpocząć szyjki traktuje się kwasem octowym, a następnie dodaje się roztwór jodyny – to sprawia, że można odróżnić od zdrowych tkanek zmienionych chorobowo grup komórkowych. Następnie lekarz oddziela i ekstrahuje próbki za pomocą skalpela i pęsety, a następnie przetwarza szyjki ze specjalnym roztworze, co zapobiega zakażeniu i rozwoju procesu zapalnego. Pobrana tkanka jest następnie wysyłane do laboratorium w celu dalszego badania.

Obecnie laser biopsji szyjki macicy jest wykonywane częściej. Co to jest i czym różni się od zwykłej procedury? W zasadzie istotą działania pozostaje ta sama – z lekarzem laser tnie witryny tkanek. Ale wiązka lasera natychmiast cauterize uszkodzonych naczyń krwionośnych, zmniejszając ryzyko krwawienia i zakażenia ran, dzięki czemu ta metoda jest bezpieczniejsza.

Wiele kobiet interesuje pytanie, jak bolesne wymienione procedury. Natychmiast dokonać rezerwacji: biopsja jest wykonywana bez znieczulenia. Szyjka ma czuciowych zakończeń nerwowych, więc nie martw się o bólu. Z drugiej strony, pacjenci często skarżą się na dolegliwości spowodowane przez skurcze macicy.