300 Shares 2302 views

Czy istnieje lekarstwo łysienie androgenowe? Przyczyny wypadania włosów. przeszczep włosów

Czy istnieje lekarstwo łysienie androgenowe? Istnieje wiele metod, które okazały się skuteczne w walce z chorobą. Spójrzmy na to, co prowadzi do rozwoju niewydolności w organizmie, jak powstrzymać nieprawidłowe wypadanie włosów.


grupy ryzyka

Jak pokazują wyniki badań w wieku poniżej 25 lat, łysienie androgenne wpływa nie więcej niż 30% mężczyzn. Na piątym lub szóstym dekadzie życia objawów choroby u połowy mężczyzn.

Kobiety są znacznie mniej powszechne patologia. Najczęściej bezpośrednie oznaki łysienia występuje tutaj jako odpowiedź na dramatyczne zmiany hormonalne. W przybliżeniu 30% kobiet, choroba pojawia się po menopauzie.

Rodzaje łysienia androgenowego

Istnieje kilka rodzajów tej choroby:

  1. Według rodzaju podkowy – najczęstszym typem łysienia androgenowego. Choroba objawia się silnie, zwiększone wypadanie włosów na całym obwodzie głowy. Najbardziej rzadko pokrywa obserwuje się w przedniej części i na skroniach. W końcowym stadium patologii wreszcie uwolniony od powierzchni włosów i ciemieniowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę górną głowę, łysy obszar do postaci łacińskiej litery U.
  2. Przez gniazdo typu – podobnie jak w poprzednim przypadku, proces rozpoczyna się nagle i towarzyszy mu obfite przerzedzenie włosów na całej głowie. Głównym objawem charakteryzuje się występowaniem całkowicie ysy zaokrąglonej części w obszarze okładzinowych.
  3. Kafle Typ – łysy plamy pojawiają się w dowolnej kolejności w dowolnej części głowy. Jednocześnie łysiny zwykle mają okrągły kształt.
  4. łysienie blizny mogą być spowodowane przez oparzenia, niekorzystny wpływ na skórę głowy świetle. W niektórych przypadkach, działa jako konsekwencja rozwoju chorób takich jak gruźlica, kiła, leiszmaniozy.
  5. Łysienie androgenowe u mężczyzn o mieszanym typie – równocześnie z pojawieniem się łysiny w przedniej części głowy, tworząc kolisty obszar pozbawiony włosów na szczycie.

Przyczyny choroby

Etiologia większości nagłych, ostrych objawów ze łysienie androgenowe jest nadal nieznany. Dlatego wykrycie przyczyn powodujących specjalistów patologia jest tradycyjnie uważane kompleks czynników.

Jeśli mówimy o łysienie plackowate, do powstania jego przejawach często przyczyną silnego stresu. centra kształcenia wypadania włosów może również wystąpić w niewydolności autoimmunologicznej, upojenie. Łysienie plackowate jest często traumatyczny charakter. W tym ostatnim przypadku, do łysienia w dowolnym miejscu na stronie głowy może spowodować zbyt dokładnym włosów elastycznego skurczu, urazy, etc.

Łysi mężczyźni mają często zakłócenia hormonalne w organizmie. Brak równowagi pomiędzy androgenów i estrogenów może prowadzić do częściowej łysienia. W obecności tego czynnika jest zwykle obserwowane przerzedzenie włosów na całej głowie.

Łysienie może przewozić dziedziczna. Gdy typ genetyczny choroby wypadanie włosów często przejawia się w młodym wieku, a jedyną opcją leczenia wykonuje przeszczep włosów.

objawy

Pierwszym klinicznym objawem choroby w formacji rzecz przerzedzenie włosów na całej głowie. Miesiąc później, stracił włosy mogą w pełni odzyskać. Jednak proces ten jest szybko rosnąca z nową siłą, a obszary całkowicie łysy już zajęte przez znacznie większym obszarze. W niektórych przypadkach objaw oznacza utratę brwi i rzęs.

lek

Czy istnieje lekarstwo łysienie androgenowe użyciem leków? Istnieje wiele leków, które okazały się skuteczne w walce z wypadaniem włosów:

  1. „Spironolakton” zapobiega rozwojowi procesów zastoinową w organizmie, poprawia krążenie krwi i dostawę uszkodzonych mieszków włosowych w substancje odżywcze. Lek jest dostępny w postaci tabletki. Używany w połączeniu z terapią hormonalną. Zauważalny efekt leku jest wyświetlany przez kilka miesięcy.
  2. „Minoxidil” normalizuje ciśnienie krwi, stymuluje dopływ tlenu do uszkodzenia komórek skóry głowy. Lek stosuje się miejscowo, to znaczy, stosuje się bezpośrednio do łysych obszarach. Do manifestacji materialnych wyników leczenia odbywa się w ciągu 4-6 miesięcy.
  3. „Finasteryd” aktywuje produkcję dihydrotestosteronu hormonu, który jest wymagany w organizmie przez wzmocnienie mieszków włosowych. Lek jest zalecany dla kobiet i mężczyzn, którzy cierpią na średnich i lekkich objawów łysienia androgenowego. Akceptowane dni przed zauważalnego efektu.
  4. „Cymetydynę” – stosowanie leków na łysienie zalecany dla kobiet. Jego nominacja przyczynia się do blokowania histaminę hormonów do krwi, co znajduje odzwierciedlenie w redukcji efektu suszenia mieszków włosowych.

Darsonval z łysienie androgenowe

Darsonval – urządzenie, z którym występuje wpływ na dotkniętych obszarach skóry głowy wysokiego napięcia bieżącego ale niskiej wytrzymałości. Gdy ta nie jest przestrzegana ciepła w tkankach. Akcja AC powoduje słabe skurcze mięśni.

Czy istnieje lekarstwo łysienie androgenowe użyciu darsonvalya? kurcze częściowo naczyniowe, które występują w wyniku stosowania urządzenia, przyczynić się do poprawy krążenia krwi w powierzchownych i głębokich warstwach skóry. Eliminuje to efekt przekrwienia żylnego, zwiększając dopływ tlenu do zainfekowanej mieszków włosowych, rozpuścić zapalenie tkanki witryn. Lekki wstrząs elektryczny ma także działanie bakteriobójcze na skórę głowy.

Wynik leczenia darsonvalya się desaturacji wydzielanie gruczołów łojowych, zmniejszenie aktywności potu z gruczołów. To właśnie te objawy często pojawiają sprawców wypadania włosów.

laseroterapia

Kiedy łysienie androgenowe łysi mężczyźni często uciekają się do obróbki laserowej. Najbardziej celowe przejść kurs leczenia w prywatnych klinikach, które są wyposażone w nowoczesne, potężnych jednostek, które dają szansę na krótki okres czasu, aby osiągnąć zauważalne rezultaty. Główna alternatywa dla takich urządzeń są tzw grzebień laserowy. Ostateczna zaletą jest możliwość przeprowadzenia leczenia w dowolnym momencie, a także oszczędności na wizyty specjalnych procedur w centrach medycznych.

przeszczep włosów

Uciekania się do transplantacji własnych włosów głównie tych pacjentów, którzy cierpią z powodu dziedzicznej postaci łysienia. Zastosowanie tej metody umożliwia przywrócenie starego gęstość włosów oraz w tych przypadkach, jeśli żadna z powyższych metod terapii żadnych wyników.

Podczas procedury zdrowe mieszki są przenoszone chirurgicznie regiony boczne i potyliczny powierzchnię skóry głowy do obszarów łysy. Efektem jest zachowanie prawidłowego wzrostu włosów przez całe życie, jeżeli jest przeszczepione cebulki zakorzeniły się w nowym miejscu.

Dzisiaj, jako alternatywa zabiegu naukowcy opracowują metody włosy klonowania w celu ich późniejszego przeszczepienia różnych pacjentów.

profilaktyka

Obecnie, wielu mężczyzn i kobiety starają się znaleźć odpowiedź na pytanie: czy jest możliwe, aby leczyć łysienie androgenowe? W rzeczywistości, łatwiej jest rozwiązać ten problem w swoich najwcześniejszych przejawów, zamiast uciekać się do długotrwałego kompleksowego leczenia.

Po wykryciu objawów łysienia androgenowego powinna zapewnić właściwą opiekę nad włosami. Przede wszystkim, do mycia włosów należy nabycia wysokiej jakości szampony, stosując w postępowaniu do temperatury ciepłej wody mniejszej niż 40, a nie mniej niż 35 ° C do suszenia włosów, nie jest zalecane, aby odwołać się do wykorzystania w suszarce do włosów. Ponieważ mokre mieszki są bardziej kruche, nie rozczesać mokre włosy.

Zapobiegać strata umożliwia prawidłowe odżywianie. Dostarczanie składników odżywczych tkaniny większość diety powinny być świeże owoce i warzywa. Warunkiem koniecznym do zapobiegania łysieniu zaleca stosowanie pokarmów białkowych: chude mięso, ryby, jaja, produkty mleczne. Uważa się, że nadmierne spożycie witamin, pierwiastków śladowych i węglowodanów w organizmie znacznie spowalnia rozwój procesów, które wpływają na zmniejszenie siły mieszków włosowych.

Aby zapobiec utracie włosów, konieczne jest zmniejszenie zużycia zbyt słodkie żywności, palenie tytoniu, alkoholu. Należy również unikać sytuacji stresowych. Kiedy pojawiły się pierwsze oznaki łysienia powinny być zbadane przez lekarza dermatologa lub trichologist.

Konkludując

Jak pokazuje praktyka, skuteczność i wyniki leczenia łysienia androgenowego zależy na etapie procesu rozwoju i momencie skierowania do specjalisty. Niestety dla rozwoju patologii charakteryzujących się ulotne. W związku z tym koszt leczenia jest zawsze dzieje się przez kilka miesięcy.