329 Shares 1471 views

Mogę pić wodę destylowaną?

Przez wiele wieków, istnieje spór o to, czy można pić wodę destylowaną, czy to pożyteczne, jak często pić i nie przyniesie szkody, czy to jest zdrowie? Korzyści i zagrożenia związane z wodą, jak tam jest dużo wszelkiego rodzaju różnych mitów, które wielu z nas wierzy. Spójrzmy prawdzie w oczy, niszcząc kilka uprzedzeń i spróbować dowiedzieć się prawdy wody destylowanej. I wierzcie lub nie – ty decydujesz.


Nie rozpuszcza się w wodzie destylowanej minerałów?

Mogę pić wodę destylowaną, jeżeli destylacja jest pozbawiony wszystkich użytecznych minerałów? Mit ten jest najczęstszym, więc starają się je zniszczyć. Każdego dnia człowiek ma obowiązek używać nie mniej niż dwóch litrów płynów każdego dnia. Jest to konieczne dla normalnych funkcji życiowych w organizmie, co z pewnością przyczyni się do minerałów , które znajdują się w wodzie. Ale jeśli po destylacji ma żadnych minerałów, dlaczego wtedy ją pić?

Wraz z minerałów wykorzystywać i szkodliwych związków, które są również zawarte w wodzie i jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Badania wykazały, że podczas destylacji usuwa niewielką część użytecznych minerałów, ale również zniszczeniu wraz z nimi różnych wirusów, metali ciężkich, bakterii, radionuklidy, różnych związków organicznych i nieorganicznych. Usuwanie zanieczyszczeń z wody jest znacznie zdrowsze, więc można pić wodę destylowaną bez strachu.

Wpływ wody destylowanej na zębach

Również błędne przekonanie, że woda poddaje się destylacji, szkliwa i niszczone są szkodliwe dla zębów i dziąseł. Wiele osób uważa, że jeśli woda pitna jest stale destylowana, zęby zaczynają się zawalić z powodu braku wody w tak ważnym elementem jak fluor. Ale powtórzył przesłuchanie osób, które korzystają z wody, którą poddaje się destylacji, ponad rok odrzuca to założenie. Woda destylowana nie miała wpływu na stan swoich zębów. W związku z tym, że nie może zaszkodzić zęby, a to również mit zniszczone.

Czy możliwe jest, aby pić wodę destylowaną, jeśli to bez smaku?

Istnieje również opinia, że woda po destylacji staje się niesmaczne. Mit ten jest drukowany w wielu gazetach i czasopismach. Podawanie fałszywych informacji, publikacje dezinformują konsumentów i narzucić swoje tendencyjne nastawienie.

Dlaczego tak wielu ludzi wierzy? Fakt, że ten pogląd opiera się w momencie, gdy Pierwsze destylatory wody, która nie może dać bardzo przyjemny smak. Ale teraz, takie urządzenia mają specjalne wstępne i końcowe filtry węglowe. Usuwają wszystkie szkodliwe substancje, zapachu i smaku, otrzymując destylowanej wody i świeży zapach.

Podsumowując omawianą tematykę, czy możliwe jest, aby pić wodę destylowaną należy odpowiedzieć jednoznacznie: Piję konieczne jest, oczywiście, jeśli dbasz o swoje zdrowie!