310 Shares 8612 views

Zimna porcelana bez gotowania. procesy produkcyjne


Świeże kwiaty są tak piękne, że prawie nie pozostawiają nikogo obojętnym. Z nich zrobić wspaniałe bukiety i prezentowane jako prezent lub po prostu ustawić nastroju. Ale rośliny cięte nie może żyć wiecznie. Wielu ludzi rosną kwiaty, ale nie wszystko się uda. Dlatego człowiek wymyślił sztucznych kwiatów. Są one wykonane z tworzywa sztucznego, kulki, gliny, papieru itd. Obecnie coraz większe zainteresowanie jest pokazany w takim materiale jak zimnej porcelany.

Trochę historii

Zimna porcelana pojawiła się niedawno, w połowie 20 wieku. Istnieje kilka teorii na temat skąd te rzeczy. Często nazywany w Argentynie i Japonii. Jednakże, istnieje wiele informacji i że zimno porcelana została wynaleziona w różnych krajach w tym samym czasie. Ten zaskakujący fakt, ponieważ materiał, aby go nie jest trudne. Jest on oparty na kleju PVA i skrobi. Stopniowo zaczęto dodawać kwiaciarnie w pozostałych składników, starając się poprawić właściwości zimnej porcelany. Ale skąd taka nazwa? Fakt, że materiał po osuszeniu przypomina porcelany. Główną różnicą jest to, że materiał szybko schnie i nie trzeba palić w piecach. Wytwarzanie na zimno porcelany bez gotowania odbywa się na 2 sposoby. W pierwszym przypadku, gdy składniki są mieszane i ogrzewane. Mieszanina powinna być stale ingerować, ale trudno to zrobić ze względu na swoją gęstość. W związku z tym, sposób ten powoduje trudności. Innym sposobem jest znacznie łatwiejsze, ponieważ nie wymagają obróbki cieplnej. Jego tak zwane – zimna porcelana bez gotowania.

Przepis № 1

Produkcja zimnej porcelany bez gotowania nie powoduje żadnych trudności. Z tego uchwytu nawet początkującym. Po pierwsze trzeba wziąć czystą, suchą miskę, umieścić go w 2 łyżki skrobi z 1 łyżka wazeliny. Składniki należy dokładnie wymieszać. Masę otrzymaną dodano trochę lotny (na czubek łyżeczki). Następnie miesza się jeszcze raz. Następnie, mieszaninę należy dodać kleju PVA. Jego części wlewa mieszając masę aż nie nabywa pożądaną konsystencję. Mieszaninę wystarczająco lepki. Aby pracować z jej ręce powinny być smarowane wazeliną lub kremem. Następnie mieszaninę przechowywano w lodówce wstępnie smarowane olejem i owinięte w folię polietylenową.

Przepis 2 №

Aby zimnej porcelany, można użyć innej metody. Na to potrzeba pasty tapety, wodę, sodę. Wszystkie składniki powinny przyjmować 1 łyżeczkę. Często, kompozycja zawiera kilka kropli detergentu. Wszystkie elementy niezbędne, aby dodać trochę wazeliny, a następnie wymieszać. Rezultatem jest śnieżnobiały masa, doskonale nadaje się do modelowania. Zachować zimną porcelanę jest konieczne w lodówce.

Drobne poprawki:

 1. Z wytworzeniem mieszaniny skrobi kukurydzianej jest bardziej odpowiedni. Poprzez tego składnika była czysta biel porcelany zimno bez gotowania. skrobia ziemniaczana daje odcień żółtawy masy. Może być stosowany wtedy, gdy produkt nie potrzebuje koloru białego, a zostanie on namalowany w ciemnych kolorach.
 2. Przy zakupie kleju (PVA lub do tapet), należy zwrócić uwagę na obecność w plastyfikatora. W przeciwnym razie, waga nie będzie elastyczny.
 3. Dodać elastyczność, produkt może być dodawany do mieszaniny samochodu plastyfikatora.
 4. Jeśli zimno porcelana bez gotowania źle trzyma swój kształt, wtedy konieczne jest dodanie skrobi.
 5. Zamiast tego można użyć wazeliny gliceryna lub olej parafinowy.
 6. Jako część tapet musi być modyfikowana skrobia.
 7. Jeśli mieszanka jest pęknięta i zaczął się rozpadać, a następnie powrócić do oryginalnego wygląd poprzez dodanie kleju.
 8. Dodając do masy kilka kropli perfum, można uzyskać aromatyzowanej zimną porcelanę bez gotowania.

master class. Kwiaty z zimnej porcelany

Rose – królową kwiatów. Ułatwiają. potrzebne do produkcji:

 • porcelany na zimno;
 • wykałaczki;
 • PVA kleju;
 • malować;
 • piana (może być zastąpiony przez china gąbki)

Najpierw trzeba dokonać zimnej porcelany kolor. Aby to zrobić, dopasowanie oleju lub akwarelę. Nie trzeba być malowane po całym materiałem. Lepiej wziąć kawałek. Należy dodać trochę barwiących i dobrze wyrobić. odcienie mogą być mieszane, jeśli to konieczne. Intensywność koloru zależy od ilości farby. Przed rozpoczęciem formy, zaleca się wysuszyć kawałek zimnej porcelany, aby spojrzeć na ostatecznej wersji. Często, kolor staje się ciemniejszy. Inną metodą barwienia – malować na gotowym produkcie.

Po zdefiniowaniu kolor, można rozpocząć modelowanie. Podczas pracy na zimno porcelany, bez gotowania pochodne, powinien być z polietylenu, tak że nie wysycha. Najpierw trzeba toczyć małą kulkę i uczynić go nieco. Powstały poz nasunąć wykałaczką nasączoną klejem, tak, że ostry koniec jest skierowana do góry. Będzie to rdzeń z róży. powinna być sucha preform. Nie do utrzymania wykałaczkę w ręku, wytrzymaliśmy w piance. Po wysuszeniu, można zacząć rzeźbić płatków. Musimy zrobić jeszcze jedną kroplę umieścić na dłoni i palców spłaszczyć. Krawędzie zrobić dobrze. Następnie smarujemy płatek bazie kleju i dołączyć do kwiatka przedmiotu. Powinien „objąć” serce róży. Każdego kolejnego płata nałożone pokrywając poprzedni, ale tylko po jego wysuszeniu. Że produkt miał więcej wspólnego z prawdziwym kwiatem, jest to niezbędne do wykonywania powłok w środku każdego płatka i dać krawędziach zaokrąglony kształt. Na dużą liczbę róż można zrobić piękne ozdoby lub topiary.

Kwiaty utworzone z takiego materiału jak zimnej porcelany bez gotowania, Dokładne i bardzo podobne do żywych. Ale to nie znaczy, że materiał nadaje się tylko w ceramicznych kwiatowy wzór. Z nim można tworzyć figurki zwierząt, lalki i inne produkty. Najważniejsze – aby pokazać wyobraźnię, ponieważ jest to część zależy od sukcesu w pracy.