188 Shares 1828 views

Rękodzieło z dzieci – rzemiosła z rękami z papieru

Wszędzie i zawsze ktoś docenia cudzych rzeczy ręcznie. Niech to ręcznie wykonane nie zawsze mogą konkurować z towarów wyprodukowanych w jakości i poprawności, ale każdy jego pan pracę wkłada cząstkę duszy, jego postawy, życzenia i miłości.

I pracy z dziećmi to podwójna przyjemność, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jest to zarówno do uzyskania radość komunikacji, nabycie nowych umiejętności, stworzenie czegoś wyjątkowego i oryginalnego, a także rozwój wyobraźni, twórczego myślenia i ciężkiej pracy.

Istnieje wiele opcji, spotykać się z dziećmi. Coś jest czasochłonne i wymaga wiele umiejętności, a niektóre opcje dostępne rękodzieła mistrzów i początkujących.

Każdy wie, że rzemiosło z rękami z papieru, nie wymagają dużo czasu. I to nie musi posiadać niezwykłe zdolności. Jest jeden (czasem kilka) tylko obserwować tworzenie wyrobu papieru, a że dziecko już nauczył się tworzyć podobne.

Tworzenie z papieru może być niemal wszystko, co nas otacza: różnorodność figur, zwierząt, ludzi, kwiaty, obiektów. Wykonane rzemiosło może być praktyczny charakter: to może być tkanina, karty, zabawki na choinkę, latarki, a nawet książek. Wyroby z papieru i tektury wykonany własnymi rękami, można dać, można ozdobić swój dom na święta, ale można skorzystać z procesu tworzenia rzemiosła papieru, czekając na coś (wszystko trip).

 • Bardzo proste, ale nie mniej interesujący jest lalka papier. W rzeczywistości, oprócz lalki dziecko może również tworzyć ubrania i dodatki, a nawet środowisko domowe stworzone dla człowieka. W uzupełnieniu do domu mogą być tworzone i sklepach, a szkoły i wiele innych. W procesie tworzenia dziecko papier miasto może zaangażować cały swój dom i przyjaciół, każdy znajdzie kontrakt do smaku.
 • Dziewczynki mogą tworzyć biżuterię nie tylko lalki, ale dla mnie i moja matka: korony, tiary, pierścionki, bransoletki – wszystko, co jest niezbędne dla małej księżniczki.
 • I chłopcy są szczęśliwi „rosnąć” dla matek lub młoda dama piękne kwiaty na święta, albo po prostu przynieść radość. Z papieru z rąk mogą być tworzone i stokrotki, tulipany i róże, a nawet.
 • bohaterowie papieru możliwe jest „ożywić”: musimy tylko zrobić tylko otwory na palce, a oto, twoi ludzie są już tańczyć i wymachując Słoni jak prawdziwe.
 • Rękodzieło z rękami z papieru może być świetnym świąteczne zabawki: domy wróżki, gnomy, zabawki, błyszczący i jasny Przykwiatki Cukierki wakacje, kolorowe girlandy.
 • Wielu zna pojęcia „origami”. To słowo, tłumaczone z japońskiego, to brzmi jak – „złożonego papieru”. Ta starożytna chińska sztuka, mimo swojego wieku, jest dostępny w dniu dzisiejszym dla prawie każdego.

Istnieje kilka rodzajów i technik origami:

 1. Modular origami. Na rysunku składa się z wielu części.
 2. Origami proste. Został on stworzony specjalnie dla początkujących oraz osób niepełnosprawnych.
 3. Składanie origami na skanie.
 4. Składane na mokro. Sposób stosowany w celu nadania plastyczność i ekspresji. Jednak w tym sposobie papier ma być wykonane z dodatkiem kleju rozpuszczalnego w wodzie.

Oczywiście, to tylko kilka opcji z papieru rzemieślniczej ze swoimi rękami, ale ręka w razie Ty i Twoje dziecko, na pewno, ponieść tego procesu i dowiedzieć się więcej nowych rzeczy.

Przed rozpoczęciem tworzenia rzemiosła z rękami z papieru, trzeba przygotować trochę. Powinny być dostępne: papier, klej (najlepiej dwa rodzaje: płynne i klej w sztyfcie), szczotka do nakładania ciekłego kleju, nożyczki, linijki, ołówka, i oczywiście, pragnienie!

Rozpoczęcie pracy trzeba pamiętać o kilku zasadach:

 1. Fałdy trzeba dobrze prasować, to najlepiej zrobić to z nożyczkami.
 2. Aby uzyskać długi pasek papieru należy oderwać papier wzdłuż słojów.
 3. Aby wkleić element trzeba posmarować go klejem, a nie miejsce, w którym powinien on zostać wklejony.
 4. Aby rozwiązać ten wklejony element należy go nacisnąć. Dobre wykorzystanie do tego małego kawałka flaneli tkaniny.

Rękodzieło z rękami z papieru pozwoli nauczyć się nowych i przyniesie wiele przyjemnych chwil spędzonych razem z dziećmi.