891 Shares 6612 views

Filmy o piratach: to, czego marzymy od dzieciństwa

Nie, być może, osoba, która nie przeczytałaby ani nie oglądała kreskówki ani jednej z kinekranizatsiy Stivenona "Wyspa Skarbów". Filmy o piratach zawsze budziły wyobraźnię. Chciałem znaleźć, a odwrotnie, zakopać jakiś skarb, pójść w stronę pełnej nieoczekiwanej kąpieli na oceanie, poczuć smak solnej opryskiwacza na mojej twarzy.


Zaczyna się przygoda …

W 1995 r. Nagle wzięła się reżyseria Renny Harlin, która na cześć bojowników wzięła sobie kostiumową historyczną taśmę z kategorii "filmy o piratach" – "Wyspa bandytów". Może chciał, aby jego żona, Gina Davis była przyjemna? Zastrzelił ją w eleganckiej roli Morgan, córki martwego pirata, który wyruszył na niebezpieczną wyprawę morską. To nie jej pragnienie poszukiwania przygód na jej lekkomyślnej głowie, chciała zemścić śmierć ojca. Para Davis skomponowała aktor Matthew Modine, który zagrał rozbitego William Shaw. Cała córka pirata, która przybyła na rynek na rynku niewolników. Morgan zebrał wielki zespół ze swoimi towarzyszami ojca, a teraz nic nie przestanie …

Dramat i komedia

Na listach "filmów o piratach" można znaleźć pracę australijskiego Petera Weira "Mistrz nad morzem". Na skraju ziemi. Opowiada o losie załogi brytyjskiej żagli Surprise. Kapitan Aubrey nie jest słabownikiem, zwłaszcza, że prawe ramię swojego najlepszego przyjaciela, lekarza Matyurina, jest zawsze blisko. Ich statek został zaatakowany przez nieznanych złoczyńców, którzy pochodzili z mglistej odległości na wielkim statku. Ale marynarze angielscy nie są takimi, którzy łatwo poddają się. Aby lepiej przyzwyczaić się do zdjęć, zarówno wykonawcy głównych ról podjęli wiele wysiłku. Russell Crowe (Aubrey) nauczył się gry na skrzypcach, a Paul Bettany (doc) – do obsługi instrumentów medycznych. Ale na zdjęciu "Kapitan Hook" złodzieje morskie – a raczej komediowe postacie. Filmy o piratach są rzadko zabawne. Ale tutaj jest wyjątkowy przypadek: przecież trzej utalentowani artyści grają solo. Dorastając Peter Pan (który zapomniał o swoich lotach, rozkoszy i młodzieńcze sny) przedstawia Robin Williams i jego wiecznego antagonisty – wspaniałego Dustina Hoffmana. Taśmę przy okazji otrzymali 5 nominacji do Oscara.

Nie zatrzymuj się tam

Seria "Piraci z Karaibów" trwa i trwa. Z powodzeniem "ciągnie koc za" genialny Johnny Depp, już zdaje się wzbogacić się w skórę kapitana Jacka. W pierwszym odcinku widzowie zapoznali się jedynie z centralnymi postaciami, które prawie w pełni przenoszono do filmu "Piraci z Karaibów 2". Tam czekają na bardziej niebezpieczne zakręty fabuły i nowe przygody. A jednak – podstępny Davy Jones i potworny potwór Kraken. Po raz ostatni w trikvelle pojawia się para kochanków – Elizabeth i Will wykonywane przez Orlando Bloom i Keira Knightley. Film "Piraci z Karaibów 4" był kręcony już bez tych aktorów. Odmówił wprowadzenia sequelu i reżysera Gore Verbinsky'ego, który pracował nad trzema seriami franchisingów. Ale fani tej sagi znaleźli nowego ulubionego, Angelica. Jej obraz na ekranie zawierał ponurą hiszpańską Penelope Cruz. Twórcy tej "serii filmowej" nie zatrzymują się tam: w 2016 r. Planowane jest wydanie piątej części.