369 Shares 4867 views

Lekcje gotowania: jak gotować produkty kupaty-półprodukty

Uwaga dla niewtajemniczonych: kupaty – tradycyjne danie mięsne rasy, a zwłaszcza kuchni gruzińskiej. Uczynić je na różne sposoby: ze świeżej wątroby, a następnie go kupaty w Imeretii lub wieprzowiny. To będzie gruziński kupaty w najczystszej postaci.

Kupaty wieprzowina i wątroby – Ogólne zasady przygotowania

Dla zainteresowanych, jak gotować potrawy kupaty przygotowane, informuje najpierw ogólne zasady. Mięso wieprzowe i trochę bekon odpowiednio mielono w młynku do mięsa lub nożem. Zmieszane z dużą ilością cebuli. Jako przyprawy niezbędne, aby dodać berberysu, czarny i czerwony pieprz. Te dwa ostatnie składniki nie powinny być przykro. Główną zasadą, jak gotować produkty kupaty-półprodukty – uczynić je jako ostre. Ponieważ, oprócz pieprzu, umieścić w partii produktu czosnkowym. Zioła, cynamon, kolendra, tymianek – wszystko to powinno być również częścią składników. masa mięsna dokładnie ugniata aż do uzyskania jednorodnej, solone i przystępuje się do osłonki kiełbasy. Jeśli chcesz nauczyć się gotować produkty kupaty-półprodukty w manierach Imereti, wiesz, że wymagają one, oprócz już wymienionych ziół i przypraw, to stosunek produktu: na każde 100 g produktu – 70 g podrobów wieprzowych i 30 g tłuszczu. Wątrobianka mieszaninę nadziewane również jelita świni.

Gotowanie w domu kupaty

Załóżmy, że postanowił zaskoczyć ostre domowych kiełbas mięsnych.

  • Zażycie cechy preparatu od samego początku, a następnie, zdobywając świnię lub tuszę, zmasakrowany, trzeba będzie leczyć raka. Jest to chyba najbardziej kłopotliwy etap w procesie, jak gotować produkty kupaty-półprodukty. Jelit poza przemywa się bieżącą wodą, wywinięcie (pod ciśnieniem), a także wody, przemyto oczyszczoną zgarniacza. Następnie, to należy umieścić w stężonym roztworze soli przez 2-3 godzin w celu całkowitego usunięcia pozostałości brudu i zapach. Po określonym czasie, spuścić wodę, wrzód w ostatnim myciu pod bieżącą wodą i pozostawić do drenażu. Następnie pokroić na długości 35-45 cm kształtów. Jeśli nie chcą zadzierać z „brudnych” prac, kiełbas osłonki można nabyć w dziale mięsnym sklepów spożywczych.
  • Teraz farsz. Ci, którzy uczą się , jak gotować kupaty (półfabrykatów), proponuje się przyjąć stosunek produktów: Wieprzowina – 1 kg smalcu 100 g (jeśli mięso nie jest bardzo gruby), sól – do smaku, cynamon – również jako przyprawy, przyprawy, pieprz , Cebula – 1-2 kawałki, czosnek. – 3-4 ząbki. Mięso, boczek, cebulę pokroić w małe kawałki (mniej niż 1 cm), czosnek dławiki. Wszystkie składniki są dobrze wymieszane. Nie zapomnij kiełbasek powinien dostać bardzo pachnące i bardzo ostre. Oczywiście, jeśli się gruzińskie tradycje. Ale jeśli chcesz łagodny smak, z pieprzem gorliwy niepożądane.
  • Wypełniamy nasze półprodukty, kupaty sposób: jeden koniec osłonki kiełbasy musi być starannie zawiązać grubej nici. Wolną krawędź umieszcza się na specjalnym urządzeniu, po czym napełnia jelita. Zadbać, aby farsz równomiernie zlokalizowany i jelit nie są bardzo nadęty. Następnie związać koniec i usunąć końcówkę.
  • Kulinarne przetwarzanie. Gdy półprodukty są gotowe, muszą zostać przebite widelcem lub wykałaczką w kilku miejscach. Następnie piec w piekarniku lub usmażyć na patelni na maśle do miękkości. Innym sposobem – do rozprzestrzeniania się na szpikulce i upiec jak grill, obracając równomiernie. Lub gotować na grillu.

Wierz mi, tutaj są grillowane kiełbaski są tak zadowoleni, ty i twoja rodzina, że trzeba gotować je bardzo często. Paszy je z ziemniaków, sałata, adzhika, ketchup lub sos pomidorowy. Pamiętaj, aby posypać ziół (pietruszka, koper). Jedz na zdrowie!