345 Shares 5684 views

Uniwersalne przetwory na zimę: Sałatka z ryżem i pomidorami

Każda gospodyni wie, że przygotowania do zimy – czasochłonny i energochłonny proces. Jak mógłby czasami nie chcą zniszczyć stos warzyw, brudząc z bankami, a następnie stanąć w gorącej płycie do późna w nocy, patrząc na zegar. Oszczędza nam świadomość, że proces ten nie robimy Regularnie wykonywać, poza tym, istnieją przepisy, które są uważane za proste i łatwe, na przykład, surówka z ryżem. Zbioru zimy, proponujemy, aby stać się zimny zimowy dzień prawdziwym zbawieniem w przygotowaniu kolacji w pośpiechu.

Starter, mógł stać się stałym gościem przy stole

Ta prosta przekąska jest bardzo korzystne jest stosowanie jako zdrową przekąskę, ponieważ składniki są nie tylko warzywa, ale także fig. Sałatka gospodynie lubią używać jako nadzienie do zupy. To jest podawane na dodatek do dania głównego, jak również rozprzestrzeniać się na kanapkę. Teraz, gdy wiemy, jak wszechstronny w ruchu wykrojów na zimę, sałatki i ryż powinien być stałym gościem na naszym stole. Pozwól nam przekąski gotowania.

Lista składników

Do przygotowania żywności, musimy tylko najbardziej podstawowe komponenty:

  • Dojrzałych pomidorów – 2,5 kg.
  • Słodka papryka, zaszczepiono – 1 kg.
  • Cebula – 1 kg.
  • Marchew – 1 kg.
  • Cukier – 3 łyżki.
  • Soli – 2 łyżki bez szkiełek.
  • olej roślinny – 1 filiżanka.
  • Rysunek najdłuższe – 1.5 filiżanek.
  • Zmielony czarny pieprz – do smaku.

Jeżeli nie jesteś pewien, że twoja rodzina będzie radzić sobie z bankami, nie czekając na Nowy Rok, przygotowania do zimy (sałatka z ryżem) może być uzupełniona trzema łyżkami octu.

przygotowanie warzyw

Najpierw trzeba przygotować warzywa: usunąć nasiona i skórki i umyć. Następnie można działać na dwa sposoby, jak chcesz. Można wytworzyć z masy roślinny w postaci pasty, przepuszczając je przez maszynkę do mięsa, można posiekać nożem i użyć tarce. Jeśli kochasz estetykę w misie, spektakularny wygląd, a następnie drugą opcję. Pierwszym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie całkowitego czasu gotowania.

Zbioru sałatki zimowym z ryżem. Sposób wytwarzania

Posiekane cebule leżał w głębokiej patelni lub czajnika. Wlać tyle oleju podsmażyć cebulę, pozostała część jest już dodane do procesu hartowania. kazan pojemności 6 litrów łatwo sobie z całej masy warzyw. Dlatego też, jeśli jeszcze nie podjęły przygotowania do zimy, sałatką i ryżem może stać się pionierem. Po tym wszystkim, z dużą ilością Kazaniu nie trzeba skręcić smażyć warzywa, a następnie położyć je na statku.

Na średnim ciepła smażyć cebulę złotego koloru i przejrzysty, mieszając drewnianą łopatką nie spalonego. W tej chwili, aż do brązów cebuli na patelni lub w kotle, można natrzeć na grubej marchewki trących. Teraz nadszedł czas, aby dodać kilka rozdrobnione marchewki z cebuli, wymieszać, przykryć i pozwolić schnąć przez kolejne 5 minut. W tym czasie mogą być pokrojone papryki słodkiej.

Otwórzmy sekret: jeśli pocierać papryki na grubej tarce, nie psują smak naszych przygotowań do zimy. Sałatka z ryżu, przepis z których jesteśmy obecni, z tego może wygrać tylko i zakupu dodatkowego farby w ich smaku. Pozostaje połączyć rozdrobnionego pieprzu warzyw dopiero potem w kotle, ponownie wymieszać, przykryć i pieczone przez 10 minut.

Teraz przystępujemy do głównego składnika roślinnego i zrobić szlifowanie pomidorów. Tu jest pewien wyjątek: pomidory uprawiane we własnym ogrodzie, mają większą soczystość i mięsiste i mniej twardą skórkę. Przechowywać zakupione pomidora często winni ponad gęstości strąków. Dlatego właścicielem uprawy pomidorów lub owoców zakupione od rolnika, my drobno posiekać nożem, a twardsze odmiany przez maszynkę do mięsa lub posiekać w blenderze. Wyślij masę pomidorową w czajniku, dodać resztki oleju roślinnego i wymieszać i kontynuować gotowanie.

Przygotowania do sałatki zima „pomidory z ryżem.” Końcowy etap gotowania

Teraz należy przemyto dwukrotnie zimną wodą, ryżu, a następnie wlać do osobnej misy do wrzącej wody. To jest po szczelnie pokryte garnek z pokrywą jęczmienia i pozostawić na pół godziny out parowej. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, można gotować ryż aż połowie przez 10 minut, nie więcej. Sprawdź gotowość warzyw wizualnie. 10 minut przed całkowitym zakończeniu hartowania należy umieścić w kotle ryżem. Jednocześnie przedmiotu przyprawiony solą i cukrem, dodać pieprz do smaku. Całkowity czas spędzony w ryżu kocioł z warzyw, nie powinno przekraczać 15 minut, a do wyjścia nie staje się lepka masa przekąski nieestetyczne.

Sterylizacja słoików

Jest to najlepiej zdecydować się na 800-gramowych słoiczkach. Choć duszone warzywa z ryżem, można bezpiecznie sterylizować pojemników. Nasz preform do zimy (ryż sałatki) musi zostać rozszerzony w gorących banków. Do rąbkowania puszki można użyć tradycyjnych pokryw blaszanych i maszyny. Aby ułatwić życie gospodyń domowych pominąć proces pasteryzacji, skręcić zwinięte puszki na pokrywie i owinięte w kołdrę. Pozostawić do całkowitego ostygnięcia, można w nocy.

wniosek

Jedna ważna uwaga: jeśli masz zwyczaj próbuje danie, aby wysłać go do banku, nie rozpaczaj, jeśli postać w snack wydają wilgotne. Jest to normalne, ponieważ umówiliśmy się, aby nie tworzyć z pustym owsianki. Podczas gdy banki będą chłodne, ryż wchłonie całą niezbędną część wilgoci z warzyw będzie gotowy.

Nasze szybkie zbiorów na zimę (z ryżem surówką) jest gotowy. Zamień banki w chłodnym miejscu i czekać na okazję, aby je otworzyć.