287 Shares 1524 views

Korzyści z chodzenia. Turystyka na świeżym powietrzu dla promocji zdrowia

Wydawałoby się, że korzystanie z długodystansowych pieszych lekarzy wyjaśnił, i poleciła trenerów. Jednak większość ludzi wciąż pozycji do sklepu, patrząc oczami minibus. Niektórzy nawet w stajni na papierosy podróżujących samochodem. I przez cały czas narzekają na „piwo” brzuch, zaburzeń serca i osłabienie w nogach, jeśli trzeba stać w kolejce.


Schudnąć bez problemów

Lista użyteczne niż chodzenie, najbardziej atrakcyjny punkt dla wielu byłoby pozbyć się nadwagi. O Zdrowi ludzie zwykle zaczynają się zastanawiać, gdzie problem zaczyna się z nim, ale atrakcyjność ich obawy niemal od początku jej utraty. I to jest dobra rzecz: zacząć chodzić do utraty wagi, osoba jednocześnie wzmocnić zdrowie.

Naukowcy odkryli, że użycie stopy uzyskania szczupłość jest znacznie wyższa niż z regularnych wizyt na siłowni. Chodzenie jest skuteczna dieta i daje bardziej stabilny wynik, o ile, oczywiście, nie towarzyszy obżarstwa. Podczas podróży na piechotę w pół godziny „spalony” tyle tłuszczu, ile wydajesz na siłowni przez godzinę. I w tym samym czasie dla takiego szkolenia płacić nie trzeba. Ponadto obciążenia podczas chodzenia naturalnego i równomiernie. Nie jesteś w obliczu „Opóźniona bolesność mięśni” lub przeciążenie poszczególnych grup mięśniowych. I dodatkowy bonus można uznać poprawę postawy, jeśli najpierw trenować samemu chodzić z rozmieszczonych ramion. Między innymi, sprawiają, że prosta: wystarczy nosić zarówno ramiączka lekko załadowany plecak.

Starość powiedzieć „nie”

Niewątpliwą Korzyści płacić tam i dla tych, którzy chcą przesunąć jak najdalej w starości napadem. Najczęstszą przyczyną zgonów związanych z wiekiem – udarów i zawałów serca. I spowodował osłabienie naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego. W celu wzmocnienia ich obciążenie statyczne – podnoszenie ciężarów, szkolenia na symulatorach i tak dalej – nie zbyt pasuje. Ale czyste powietrze, rytmiczny ruch i równomierne obciążenie poradzić sobie z zadaniem jako „doskonałe”. Ustabilizowaniu ciśnienia – pojemniki przestaje testowania nadmiernej ekspozycji. Serce łapie rytm i nie przeciążony, przy jednoczesnym wzmocnieniu.

Walczymy z apatii i depresji

Innym powodem szybkiego starzenia – stresu, bez których nasze życie nie jest kompletne, nawet jeśli ostrożnie, aby uniknąć przykrych doświadczeń i uczuć. Zastosowanie spacer pieszo na tym, że szybko i bez żadnych leków eliminuje skutki wstrząsu nerwowego.

Europejscy lekarze przeprowadzili rozległe badania w grupie wiekowej od 40 do 65 lat. Została ona przeprowadzona przez wiele lat i dała wspaniałe rezultaty: ryzyko chorób serca spada o prawie połowę, jeśli ludzie na około trzy godziny dziennie na spacerach rozbrykany tempie. Ponadto, wśród fanów iść nie obserwowano demencję starczą, miażdżycy i innych chorób wspólne dla ich wieku.

Zapobieganie chorobom niebezpiecznym

Lista użyteczne niż chodzenie, jest długa i przekonujące. Jego najbardziej istotne są następujące punkty:

  1. Zmniejszenie „szkodliwe” cholesterolu we krwi naturalnie do minimum. A to oznacza – w celu zapobiegania powstawaniu chorób pokrewnych.
  2. Przynajmniej jedna trzecia mniej prawdopodobne wystąpienie cukrzycy.
  3. Kobiety mają znacznie zmniejszone ryzyko wystąpienia obrzęku piersi u mężczyzn – raka prostaty, te i inne – onkologia jelit.
  4. Bez leczenia (łącznie z lekami), normalizuje przewodu pokarmowego.
  5. Ryzyko zachorowania na jaskrę spada prawie do zera.
  6. Wzmocnienie szkielet i stawów zapobiega rozwojowi osteoporoza, zapalenie stawów i choroby reumatyczne.
  7. W wykładniczo rośnie odporność „spacerowiczów” nie odebrać wirusa, nawet w środku epidemii.

Jednak, aby osiągnąć takie rezultaty wymaga codzienne spacery. Zastosowanie jednej chwili idzie znacznie niższa.

Jak długo muszę chodzić?

Przeciętny człowiek wychodzi z domu tuż przed autobusem i tramwajem do sklepu, czy nie więcej niż 3 tys. Kroków w czasie. Jest tak mały, że nieprzyjemne konsekwencje dla organizmu mogą być uznane za pewne.

Jeśli dana osoba jest bardziej świadomy i jedzie do pracy (pobliskim) walking, idzie gdzieś w 5 Th. Czas. Lepiej – ale wciąż za mało. Aby nie stracić tej natury jest wymagane do zrobienia codziennie przez co najmniej 10 tys. Kroków, które będą w odległości około 7,5 km. Przy średniej prędkości podróży potrzebują około dwóch godzin – a zdrowie nie opuści.

Gdzie i jak lepiej chodzić?

Wskazane jest, aby prawidłowo wybrać deptaki. Oczywiście, jeśli połączyć spacer z kampanii do pracy, zbyt dostosować trasa nie będzie działać. Jednak spacer w swoim wolnym czasie, pozwalają podnieść „użyteczne” ścieżkę ruchu. Najlepiej do tego celu nadają parków: nezagazovanny tutaj, świeże powietrze, dość prosty utwór, nadaje się do chodzenia, a także przynajmniej niektóre przyrody. Jeśli nie jesteś w pobliżu parku, wybierz Zaplanuj trasę z dala od arterii komunikacyjnych. Przynajmniej w podwórzach domów.

Ponadto, zastosowanie stopy obserwuje się jedynie w przypadku, gdy dana osoba jest energiczny. Kiedy wędrować powoli i niestety, działa na organizm trochę różni się od trybu spoczynkowego.

Brak specjalnego sprzętu nie jest wymagana do chodzenia. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – buty. Klapki lub obcasy wyraźnie nie nadaje się do długich spacerów i energiczny.

Tylko świeże powietrze!

Chciałbym podkreślić, że idąc ulicą nie można zmieniać za pomocą bieżni w klubie fitness, nawet w trybie najbardziej intensywne. Wystarczy chodzić na ulicy: tu masz dawkę słońca, które powoduje, że organizm do produkcji witaminy D. Bez niego rewitalizacji efekt będzie znacznie niższa, chociaż Odchudzanie pozostają na tym samym poziomie. A nie wymówek chmury. Nawet w pochmurny dzień, promienie słoneczne wystarczy, aby stymulować wytwarzanie cennych witamin w odpowiedniej ilości.

Jak szkolić się chodzić?

Lenistwo, powiedzmy, motorem postępu. Ale ona jest zawór odcinający dla utrzymania sprawności fizycznej. Czy dodatkowe ruchy nie są pożądane, a człowiek zaczyna się usprawiedliwić ograniczenia czasowe lub inne obiektywne okoliczności. Można jednak delikatnie zmusić, by zacząć chodzić. Sposoby proste i wykonalne.

  1. Jeśli biuro jest dwa przystanki od domu, iść do pracy i z powrotem na nogi. Jeśli nie wyjazd na transport nie, wyjść z nim na przystanku przed podczas podróży na metro i dwóch – jeśli jedziesz autobusem, tramwajem lub autobusem.
  2. Nie należy „tormozok” pracować, chodzić do lunchu w kawiarni. I to nie jest najbliżej.
  3. Zapomnij windą. Załóżmy, że mieszka na 20. piętrze – idziesz. Aby rozpocząć, po prostu z upływem czasu i powrót do domu na schodach. Oprócz utraty wagi, zdrowia i rozwoju „dyhalki” również znajdzie letnie sprężyste pośladki, która nie wstydzi się pokazać nawet na plaży w kostiumie kąpielowym z rzemienia.

Oceniając korzyści pieszo, każda osoba musi zrobić na pierwszej i utrzymać go przez całe życie. O ile, oczywiście, nie chce życia w płytkiej wraku przypomnieć sobie i żałować niewykorzystane szanse. W końcu, chodzenie po prostu zastanawiasz. Jeśli nie możesz chodzić bez celu, postawił sobie za zadanie dotrzeć do plaży, muzeum lub ulubionej kawiarni. Albo znaleźć podobnie myślących, które będą interesujące rozmawiać podczas spaceru. Lub zapisać się na psa.