693 Shares 7379 views

Kamień Wodnika: Co powie horoskop?

Dziś bardzo popularne są horoskopy, które są jednak bardzo starożytnym zjawiskiem. Gdy ich kompilacja była kwestią znaczenia państwa, została powierzona astrologom, którzy byli w służbie królewskiej.


Horoskop jest przewidywaniem losu człowieka, opierającym się na obserwacji interpozycji ciał niebieskich. Istnieje wiele rodzajów horoskopów. Na przykład, horoskop złożony w momencie porodu nazywany jest natalnym. Daje opis losu osoby jako całości. Za pomocą karmicznego horoskopu można odkryć tajemnicę przeszłych wcielen. W horoskopie zgodności będzie można powiedzieć, jak rozwinie się relacja z partnerem urodzonym pod tym znakiem lub znakiem zodiaku.

Inną bardzo interesującą odmianą jest horoskop biżuterii, ujawniający związek kamienia szlachetnego z znakami zodiaku. Za pomocą tego horoskopu można na przykład dowiedzieć się, które kamienie szlachetne są odpowiednie dla Aquariusa. Wszakże od czasów starożytnych uważano, że kamienie mogą się wyleczyć, przynosząc szczęście. Ale mając pożyteczne właściwości dla jednej osoby, jednocześnie mogą być zupełnie bezużyteczne dla drugiego, dlatego ich wybór należy traktować poważnie.

Tak, tradycyjnie szczęśliwe kamienie Aquariusa to diament, opal, szafir, akwamaryn, aleksandryt. Ogólnie rzecz ujmując, ponieważ ludzie urodzeni pod tym znakiem zodiaku są twórczymi stworzeniami, energia ich osobowości nieustannie potrzebuje wylotu. Kamienie, działając jako rodzaj talizmanu, potrafią kierować siłami Wodnika na konstruktywny kanał i pomagać im w ich własnym życiu.

Innym kamieniem Wodnika jest granat, którego zakres kolorów obejmuje odcienie od ciemnoczerwonego do lekko żółtawego. Symbolizuje prawdziwą miłość i silną przyjaźń, dlatego też jest wykorzystywany do celów magicznych – obudzenie wzajemnego uczucia u innej osoby. Granaty tego samego koloru są związane z pojawieniem się odwagi, wzmocnienia własnej woli i zwiększenia poczucia własnej wartości. Ponadto ten kamień półszlachetny w opinii lithoterapeutów ma działanie lecznicze, które może manifestować się w zmniejszaniu ciepła, pozbywaniu się bólów gardła, migreny, chorób skóry i alergii.

Najbardziej korzystnym kamieniem Wodnika jest ametyst. Zgodnie z legendami, daje szczęście właściciela, chroni przed złym oka i chorobami. Ponadto ametyst pomoże w walce z bezsennością, jeśli umieścisz ją pod poduszką. Nadal mówią, że potrafi pogodzić złą pogodę, zmieniając kolor. Wreszcie ametyst jest powszechnie stosowany w praktykach medytacyjnych, ponieważ uważa się, że jest to łączący związek między światami.

Zirkon jest również kamieniem wodnym Aquarius, który doskonale pasuje jako amulet. Jest to dość rzadki kamień, wyróżniający się przejrzystością i pięknem. Może to być czerwony, żółty, zielony lub niebieski. Zirkon poprawia zdolność myślenia, pamięć, pomaga w osiągnięciu równowagi emocjonalnej, daje właścicielowi pewność siebie w życiu i optymizmu, a także talizmanem w podróży. Ponadto, uważa się, że ten kamień przyczynia się do odtworzenia w leczeniu różnych chorób przewodu pokarmowego, stymuluje wątrobę i przysadkę mózgową.

Sapphire symbolizuje mądrość. To kamień Wodnika, dający swemu mistrzowi dar o foresight. Jest również amuletem i przynosi szczęście.

Aquamarine może pomóc w problemach z układem trawiennym, alergiami, chorobami skóry i płuc. Uważa się, że ten kamień eliminuje efekt mdłości. Ponadto, przy użyciu tego, można przewidzieć pogodę: akwamarynuje się gniewem.

Wreszcie, nie zapomnij o kwarcu – jednym z najczęstszych minerałów na świecie. Dobrze nosić biżuterię z tego kamienia na problemy z klatkĘ … piersiĘ … i układ oddechowy. Różowy kwarc normalizuje układ nerwowy i jest użyteczny w chorobach kręgosłupa.