572 Shares 2904 views

Różaniec: jak skręcać, gatunki

Czym jest różaniec chrząszcz? Jak skręcić ten obiekt? Co oni chcą? Jest wiele pytań. Rozumiem.


Więc co jest potrzeba różańca i co to jest ogólnie? Jest to specjalne narzędzie znane w różnych praktykach religijnych i duchowych, które są wykorzystywane do koncentrowania duchowej energii swojego właściciela. Z tak głębokim, mistycznym znaczeniem przedmiot wygląda skromnie: koraliki nawleczone na jedwabną nitkę lub sznurek.

Co należy orientować, kupując różaniec? Typy tego obiektu są dokładnie tym, na co musisz zwrócić uwagę podczas ich wybierania. Liczba koralików i ich rozmiary zależy od tego, jaka tradycja religijna należy do właściciela tego tematu.

Historia perełek

Teraz wiemy, jakie są paciorki. Jak poprawnie przekręcić się , trochę później. Teraz porozmawiajmy o ich historii. Ten cel przyszedł do nas ze Wschodu. Pierwsza wzmianka o koralikach znajduje się w indyjskich legendach drugiego tysiąclecia pne. Nawet wtedy były używane do skupienia się na czytaniu świętych wersetów lub innych świętych tekstów.

Pierwszy różaniec został wykonany ze skóry skręcanej, na której węzły były w równej odległości od siebie nawzajem, najczęściej szerokość palca, tak że łatwo było udaremnąć taki ciąg za pomocą jednej ręki.

Nieco później zaczęli sznurować jagody jagody, drewniane brusochki, zboże. Wreszcie, głównym materiałem do tworzenia stalowych paciorków, a kształt został sferyczny, ponieważ są to różaniec, które są najbardziej wygodne do skrętu. Koraliki wykonane z różnych rodzajów drewna zostały wykonane lub szlifowane kamieniami, minerałami półszlachetnymi.

Sama nazwa w języku rosyjskim pochodzi od korzeni "nawet", jak w słowach "czytać" i "liczyć". Tradycja używania tego tematu dotarła do Rosji pod koniec średniowiecza poprzez tradycję monastyczną prawosławną.

Koraliki hinduistyczne

W tych perełkach znajduje się 108 kulek. Ale ich skład jest niejednorodny. Tak więc, po 36 paciorkach z rzędu, węzeł może być związany, grając rolę rozgałęźnika lub 36-tej perełki różni się od innych. W ten sam sposób "ziarna" różańców z rzędu po 72-tej perełce są oddzielone. Ostatni perełek jest różny od innych. Zamyka okrąg, a następnie wytwarza małe szczotki nici koronkowych.

Czym są różańce? Ten temat praktyki duchowej w Indiach jest atrybutem kilku bóstw, a przede wszystkim Brahmy i Śiwy. Głównym materiałem do produkcji kulek są różne rodzaje drewna. Nosić długie paciorki na szyję, łącząc je w pierścień, staraj się trzy razy zawinąć koralikami koralikami na szyję.

Koraliki buddyjskie

W klasycznej wersji, w tych perełkach – 108 kulek, w zależności od liczby mantr potrzebnych do czytania. Główna różnica z hinduistką:

  • Ostatni złoty perełek uosabia Budda;
  • Nie zwalniaj pędzla z gwintu przewodu;
  • Przewód składa się z pięciu rodzajów gwintów, które symbolizują 5 elementów, jak zwyczajowo we wschodnim mistycyzmie.

Także w buddyzmie wolno nosić różańce i mniej "ziaren". Mogą one mieć 54, 27 lub 21 koralików. Bardzo rzadko – 18 koralików. Także w buddyzmie zwyczajowo nosi się długie ozdoby w specjalnej torbie, a krótkie na nadgarstku. Są nazywane metakarpami. W buddyzmie różaniec może być drewniany, kościowy lub rzeźbiony z kamieni półszlachetnych.

Christian wersja koralików

W tej tradycji religijnej różyczki przyszły znacznie później niż w religiach wschodnich. Pojawiły się w czwartym wieku naszej ery. Liczba "ziaren" i znaczenie użytkowania różnią się w zależności od tradycji kościoła właściciela perełek. Jaka jest różnica między koralikami katolickimi a prawosławnymi? Ile koralików w obu, iw innych? Teraz to zostanie omówione.

Koraliki prawosławia

Ile perełek jest w ortodoksyjnych paciorkach? W nich są różne numery. Wersja klasyczna to 33 części, czyli liczba lat, kiedy Chrystus żył na Ziemi. Ale może być inna liczba ziaren, wielokrotność 12. Więc, istnieją różańce w 24 lub 36 części. Co 12 ziaren oddzielone jest granicą w postaci węzła. Jednak w pierwotnej wersji różańca, który nazywał się wierzchołkiem i składał się tylko z węzłów, powinno się mieć 103 elementy.

Później tradycją było udekorowanie miejsca połączenia z krzyżem lub mała ikona świętego, który patronuje danej osobie. Takie kulki są potrzebne do liczenia modlitw przeczytanych.

Wersja katolicka

Katolicy różaniec nazywa się "różańcem", w nim jest 50 kuleczek, podzielonych na dziesięć sztuk. Mnisi nosili na pasach. Obiekt został również ozdobiony krzyżem lub szczotką. Są inne warianty liczby koralików w tradycji katolickiej. Najważniejsze jest to, że musi być wiele dziesięciu. Najmniejsze są koraliki. To jest tylko 10 kulek, połączonych w pierścień, które można założyć na palec.

Różaniec w islamie

W tej tradycji liczba ziaren powinna wynosić 11, ponieważ pochodzi z tak wielu części, w których składa się modlitwa muzułmańska. Pręty są zamknięte w pierścieniu, na podłużnym pasie znajduje się podłużna perełka, często z zamkiem. Jeśli mają 33 lub 99 koralików, a jest to maksymalna dozwolona liczba, ponieważ Bóg ma tyle samo nazw, to co 11 perełek jest oddzielonych na przykład mniejszych ziaren.

Świeckie koraliki różańcowe

W ciągu ostatnich dwóch stuleci różyczki zaczęły być wykorzystywane nie tylko do modlitw i powtarzania świętych tekstów. Dzisiaj jest:

  • Stylowa dekoracja;
  • Pomoc w medytacji;
  • Narzędzie w leczeniu tradycyjnych metod medycznych;
  • Sposób skupienia się na ważnym zagadnieniu.

W rzeczywistości, gdy przyszli na świat, różaniec nie stracił pierwotnego znaczenia – nadal są potrzebne, aby pomóc swojemu właścicielowi skoncentrować się na czymś: w rzeczywistości odpoczynku lub kuracji.

Koraliki różańcowe

Jest to bardzo szczególny rodzaj różańca. Są one używane wyłącznie do rzucania w ręce i są nazywane "kombinacjami". Jest to 20 kulek, które są połączone w kole, ale mogą być dowolnymi ozdobami. Czasami kombinacje są połączone sznurkiem lub ich koronka jest znacznie dłuższa niż rząd kulek. Jak skręcać różaniec grecki, nie jest łatwe do wyjaśnienia, ponieważ istnieje wiele różnych sposobów rzucania kombi. Ważne jest, aby rzucać koralikami wokół swobodnej części koronki w różny sposób.

Kambodżanie przyznają status właściciela, dlatego starają się robić drogie materiały, najczęściej kamienie półszlachetne, perły lub bursztyn.

Ciekawe fakty

Różaniec różaniec różni się od zwykłych kulek właśnie dlatego, że "ziarna" są umieszczone na krześle swobodnie, dzięki czemu są bardziej wygodne do sortowania.

Tu masz różaniec. Jak skręcić ten zestaw kulek? W świecie, różańce są zwykle obsługiwane z jednej strony. W tym celu założyć sznur z koralikami na krawędzi dłoni, a kciuk rzuca "zboże", lekko popychając każdy z nich do boku palca wskazującego. A kiedy czytasz modlitwy, różyczki są skręcone dwiema rękami, skupiając się na każdym pióro, a święty tekst jest używany.

W średniowieczu kapłan, który tylko minął ceremonię tonsury, otrzymał różaniec jako symboliczną broń wiary. W ogólnej chrześcijańskiej tradycji, mnich-rasstrigi, czyli odmówił służenia księdzu, wybrano różańce wraz z krzyżem.

Teraz wiesz, jakie są paciorki. Jak skręcać, a raczej sortować te kulki i co one są, staraliśmy się szczegółowo opisać. Teraz możesz pójść na zakupy!